X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • marito
    Bywalec
    • 2007
    • 176

    #61
    Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    Zamieszczone przez Veox
    No to zróbmy krótki rekonesans.

    Ścisła topka w 2012 według WPJA
    Reportaże ślubne - WPJA Top Fotografów Ślubnych

    Starting rates:
    Steve Matteo - $3500+ (USD)
    Emin Kuliyev - $5000+ (USD)
    Matt Adcock - $4750+ (USD)
    ...
    Justyna Ortyl (PL) - $1000+ (USD)
    Konrad Obidzinski (PL) - €900+ (EUR)


    Mnie to nie wygląda na wygórowane ceny. Jak na nasze zarobki to raczej proporcja jest zachowana.
    Powiedz to komuś kto pracuje za 1200zł miesięcznie. Zrozum wkońcu, że nie każdy ma ochotę wydawać 1,5k zł i więcej za kilka ślubnych fotek, których (mówię tu o facetach) i tak później rzadko kiedy ogląda. A pieprzenie o 20k zł za ślub to chyba lekkie nieporozumienie. Sam brałem ślub w 2007 roku - także skromny bo na ok. 60 osób i możesz mi wierzyć albo nie ale w 20k zł się nie zmieściłem. A dużo robiła i załatwiała moja żona - typu przystrojenie kościoła itp. I także nie wziąłem żadnego "profi" tylko kuzyna, z tą różnicą, że chłopak naprawdę na fotografii się zna i spokojnie mógłby pracować w tej branży. Tak więc kolego skończ już ten płacz i jak uważasz, że nie da się z fotografii wyżyć - zmień branżę. I przyznaję rację autorowi wątku - poprosił o kilka porad a dostał lekcję jak to ośmielił się wejść w paradę "zawodowcom" bo przez niego jakiś "Veox" nie dostał zlecenia.
    był 350D, 4D, 7D - jest 5D

    Komentarz

    • Veox
      Bywalec
      PLUS member
      • 2012
      • 116

      #62
      Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

      Zamieszczone przez marito
      Powiedz to komuś kto pracuje za 1200zł miesięcznie. Zrozum wkońcu, że nie każdy ma ochotę wydawać 1,5k zł i więcej za kilka ślubnych fotek, których (mówię tu o facetach) i tak później rzadko kiedy ogląda. A pieprzenie o 20k zł za ślub to chyba lekkie nieporozumienie. Sam brałem ślub w 2007 roku - także skromny bo na ok. 60 osób i możesz mi wierzyć albo nie ale w 20k zł się nie zmieściłem. A dużo robiła i załatwiała moja żona - typu przystrojenie kościoła itp. I także nie wziąłem żadnego "profi" tylko kuzyna, z tą różnicą, że chłopak naprawdę na fotografii się zna i spokojnie mógłby pracować w tej branży. Tak więc kolego skończ już ten płacz i jak uważasz, że nie da się z fotografii wyżyć - zmień branżę. I przyznaję rację autorowi wątku - poprosił o kilka porad a dostał lekcję jak to ośmielił się wejść w paradę "zawodowcom" bo przez niego jakiś "Veox" nie dostał zlecenia.
      Człowieku gdzie ja napisałem że nie dostałem jakiegoś zlecenia przez kogoś? Gdzie napisałem że nie da się wyżyć? Przestań trolować.

      Przytoczyłem suche fakty z podaniem źródła a Ty zamiast się konstruktywnie odnieść to atakujesz mnie ad personam. Psy szczekają karawana jedzie dalej.
      Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

      Komentarz

      • salas
        Pełne uzależnienie
        • 2012
        • 3000

        #63
        Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

        Veox ja Ci już mówiłem, załóż sobie temat w hydeparku i płacz dalej, bo tutaj to już się robi żałosne.
        SONY

        Komentarz

        • marito
          Bywalec
          • 2007
          • 176

          #64
          Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

          Zamieszczone przez Veox
          Człowieku gdzie ja napisałem że nie dostałem jakiegoś zlecenia przez kogoś? Gdzie napisałem że nie da się wyżyć? Przestań trolować.

          Przytoczyłem suche fakty z podaniem źródła a Ty zamiast się konstruktywnie odnieść to atakujesz mnie ad personam. Psy szczekają karawana jedzie dalej.
          Mistrzu nikogo nie atakuję. Staję w obronie tych, których nie stać na te przysłowiowe 1,5 k zł za fotki. A Ty wbij sobie wkońcu do głowy, że są to pieniądze młodych i jest to wyłącznie ich decyzja na co je wydadzą. A Tobie nic do tego. A psem to co najwyżej Ty tu jesteś bo nawięcej szczekasz. Ave
          był 350D, 4D, 7D - jest 5D

          Komentarz

          • Veox
            Bywalec
            PLUS member
            • 2012
            • 116

            #65
            Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

            Zamieszczone przez marito
            Mistrzu nikogo nie atakuję. Staję w obronie tych, których nie stać na te przysłowiowe 1,5 k zł za fotki. A Ty wbij sobie wkońcu do głowy, że są to pieniądze młodych i jest to wyłącznie ich decyzja na co je wydadzą. A Tobie nic do tego. A psem to co najwyżej Ty tu jesteś bo nawięcej szczekasz. Ave
            Zgadzam się z Tobą w najważniejszym - za mało ludzie zarabiają i wszystkie takie usługi są relatywnie drogie. Pzdr.

            Zamieszczone przez salas
            Veox ja Ci już mówiłem, załóż sobie temat w hydeparku i płacz dalej, bo tutaj to już się robi żałosne.
            Znasz dowcip o wujku staszku mistrzu ciętej riposty? Ja tylko pytam :-)



            W sumie racja nie ma o czym tu dyskutować bo się offtop zrobił. EOT z mojej strony.
            Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

            Komentarz

            • marito
              Bywalec
              • 2007
              • 176

              #66
              Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

              Dobra chłopy, jesteśmy dorośli więc dajmy sobie na wstrzymanie. Dobrze Veox mówisz, że zarobki są u nas do d... i dopóki takie będą dopóty każdy będzie oglądał dwa razy każdą złotówkę zanim ją wyda. I nic tu panowie się nie poradzi chociażbym nie wiem jakie "artystyczne" zdjęcia byście panowie zawodowcy robili. Miłego dnia bo u mnie od rana świeci piękne słońce
              był 350D, 4D, 7D - jest 5D

              Komentarz

              • p0lish
                Początki nałogu
                • 2011
                • 366

                #67
                Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                śmieszna sprawa, ale ja przy zarobkach ponad 10k m/c nie zdecydowałem sie na Wesele tylko na kolację dla rodziny
                nie uśmiechało mi się wydać takiej kasy. byłem na wielu weselach i zwyczajnie nie chciałem tej całej szopki u siebie
                zdjęcia zrobił mi brat, są przeciętne ale nie mam do niego żalu a wręcz było mi głupio mi go o to poprosić. liczyłem się z tym od samego początku
                nadrobiliśmy z żoną na podróży poślubnej - 3 tyg na Karaibach

                Także śmieszy mnie trochę cała ta dyskusja - zarabiamy mało, idziemy po kosztach, 1500 za fotografa to mało, etc
                Jeżeli ktoś kto organizuje sobie wesele i zapewne orientuje się w portfolio i cenach ŚWIADOMIE decyduje się na wersję budżetową to niech liczy się z tym, że zdjęcia będą zwyczajnie przeciętne. Jakieś chore pretensje do świata, że zarobki są za małe są zupełnie nie na miejscu.

                To jest zwyczajnie konsekwencja złych decyzji. Zarabiając mało kasy nie obi się wesela za 50k i później nie spłaca kredytu. To jest zwyczajnie życie ponad stan.

                Tyle ode mnie
                Blog

                Komentarz

                • glassman
                  Dopiero zaczyna
                  • 2014
                  • 18

                  #68
                  Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                  Zamieszczone przez marito
                  ...u mnie od rana świeci piękne słońce
                  Podeślij mi trochę tego słońca może być w JPG-u

                  A Panowie kłócący się o to króry ile zarabia, pociesze was, Ja nic nie zarabiam i muszę żyć. Przestańcie się nakręcać na tą całą kasę. Niby robicie zdjęcia z pasją, a odnoszę wrażenie że jesteście po prostu egoistycznymi materialistami.
                  http://www.youtube.com/watch?v=Hs2jfmyLjnc

                  Komentarz

                  • p0lish
                    Początki nałogu
                    • 2011
                    • 366

                    #69
                    Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                    i każdy fotograf z pasją powinien cykać idealne pamiątki ze ślubu za przysłowiową miskę ryżu bo...... inni maja ciężko....
                    Blog

                    Komentarz

                    • Raideur
                      Początki nałogu
                      • 2011
                      • 265

                      #70
                      Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                      Zamieszczone przez p0lish
                      i każdy fotograf z pasją powinien cykać idealne pamiątki ze ślubu za przysłowiową miskę ryżu...
                      Jesli to dla kogos z pasja to czemu nie?

                      Dla "ziutka slubniaka" co wydaje mu sie ze jest pro ze swoja nowa "luszczanka", to nie do pomyslenia.

                      Komentarz

                      • glassman
                        Dopiero zaczyna
                        • 2014
                        • 18

                        #71
                        Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                        Oglądam tą moją tragedię i wnioskuje że może będzie 40 zdjęć które da się uratować, a było tak dużo bo ponad 1000 Jak to oglądam to faktycznie zastanawiam się czemu zrobiłem tyle pionów, bleeee... aż mi się odechciewa wszystkiego Ale człowiek uczy się na błędach. Lampy za dużo po za tym tam w zły sposób odbijana, w kwestie techniczne jak na razie się nie zagłębiam.

                        A możecie mi podpowiedzieć gdzie na forum znajdę materiały związane ze szczegółami jakie warto uchwycić podczas uroczystości ślubnej i weselnej. Chodzi mi też o te chwile kiedy jest przygotowanie.
                        Ostatnio edytowany przez glassman; 50950.
                        http://www.youtube.com/watch?v=Hs2jfmyLjnc

                        Komentarz

                        • Zbyszko666
                          Uzależniony
                          • 2008
                          • 970

                          #72
                          Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                          Zamieszczone przez glassman
                          Oglądam tą moją tragedię i wnioskuje że może będzie 40 zdjęć które da się uratować, a było tak dużo bo ponad 1000 Jak to oglądam to faktycznie zastanawiam się czemu zrobiłem tyle pionów, bleeee... aż mi się odechciewa wszystkiego Ale człowiek uczy się na błędach. Lampy za dużo po za tym tam w zły sposób odbijana, w kwestie techniczne jak na razie się nie zagłębiam.

                          A możecie mi podpowiedzieć gdzie na forum znajdę materiały związane ze szczegółami jakie warto uchwycić podczas uroczystości ślubnej i weselnej. Chodzi mi też o te chwile kiedy jest przygotowanie.
                          Przeczytalem caly ten wątek i dochodzę do wniosku ,że albo sobie kpisz albo po prostu chcesz zostać jakimś guru fotografii ślubnej? . Dostałeś w całym wątku odpowiedzi do czego najpierw warto siąść i co oglądać. Lecz tutaj kawa na ławę się nie wyłoży, niestety. Trochę chęci też trzeba mieć do danego tematu, skoro tak "bardzo dobrze", tobie poszła pierwsza zmarnowana fotorelacja ślubna. Więcej pokory i będzie lepiej o wiele..
                          Ostatnio edytowany przez Zbyszko666; 17584.

                          Komentarz

                          • glassman
                            Dopiero zaczyna
                            • 2014
                            • 18

                            #73
                            Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                            Zamieszczone przez Zbyszko666
                            Przeczytalem caly ten wątek i dochodzę do wniosku ,że albo sobie kpisz albo po prostu chcesz zostać jakimś guru fotografii ślubnej? . Dostałeś w całym wątku odpowiedzi do czego najpierw warto siąść i co oglądać. Lecz tutaj kawa na ławę się nie wyłoży, niestety. Trochę chęci też trzeba mieć do danego tematu, skoro tak "bardzo dobrze", tobie poszła pierwsza zmarnowana fotorelacja ślubna. Więcej pokory i będzie lepiej o wiele..
                            Kolejny przyjaciel który koniecznie musiał zabrać głos w temacie bo przecież tyle osób odpisało jak to by było gdyby Zbyszko nie udzielił głosu.

                            Tak schrzaniłem i pewnie jeszcze nie jedno schrzanie. Chciałbym zobaczyć Twoje idealne pierwsze fotki. Zastanawiam się czemu ty zaczołeś fotografować skoro wszystkim innym zabraniasz być guru fotografii.

                            Proszę zabronić mi jeszcze zadawać pytania i odpowiadać na posty.
                            http://www.youtube.com/watch?v=Hs2jfmyLjnc

                            Komentarz

                            • Kuba1
                              Uzależniony
                              • 2010
                              • 960

                              #74
                              Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                              Zamieszczone przez glassman
                              A możecie mi podpowiedzieć gdzie na forum znajdę materiały związane ze szczegółami jakie warto uchwycić podczas uroczystości ślubnej i weselnej. Chodzi mi też o te chwile kiedy jest przygotowanie.
                              A może wejdź do Empiku i przejrzyj pozycje z cyklu fotoreportaż ślubny - sam wybierz książkę której styl i spis treści najbardziej Ci podejdzie, zawsze kilka takich leży na półce. I przy okazji sprawdź czy nie mają B. Petersona "Fotografia bez tajemnic" lub cokolwiek tego autora i koniecznie przeczytaj. Odpoczniesz sobie od forum, przegrupujesz szyki. Naprawdę warto czytać książki.

                              Komentarz

                              • Raideur
                                Początki nałogu
                                • 2011
                                • 265

                                #75
                                Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                                glassman Troche pokory nie zaszkodzi, ty chyba sobie nie zdajesz sprawy jak wielkie znaczenie maja zdjecia slubne, oczywiscie nie dla ciebie a dla fotografowanych? Moze tez nie teraz a raczej za kilka lub kilkanascie lat.
                                Nikt ci nic nie zabrania, ale przyjmij ta porazke jako lekcje zamiast pisac ze jeszcze nie raz"schrzanisz", moze popracuj lepiej jako drugi fotograf wtedy bedzie ci latwiej sie czegos nauczyc?
                                To ze robisz komus zdjecia za darmo lub za symboliczna zlotowke nie zwalnia cie z odpowiedzialnosci jaka jest robienie zdjec slubnych.
                                Trening czyni mistrza.
                                Ostatnio edytowany przez Raideur; 38890.

                                Komentarz

                                Pracuję...