X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tlustyx
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 1304

    #76
    Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    Zamieszczone przez glassman
    A możecie mi podpowiedzieć gdzie na forum znajdę materiały związane ze szczegółami jakie warto uchwycić podczas uroczystości ślubnej i weselnej. Chodzi mi też o te chwile kiedy jest przygotowanie.
    Fotografia ślubna. Przygotowania i ceremonia ślubna - Szeroki Kadr
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

    Komentarz

    • RobertON
      Pełne uzależnienie
      • 2012
      • 2190

      #77
      Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

      Zamieszczone przez glassman
      Tak schrzaniłem i pewnie jeszcze nie jedno schrzanie. Chciałbym zobaczyć Twoje idealne pierwsze fotki. Zastanawiam się czemu ty zaczołeś fotografować skoro wszystkim innym zabraniasz być guru fotografii.
      Proszę zabronić mi jeszcze zadawać pytania i odpowiadać na posty.
      Ale można ze spokojem i literaturą podejść do tematu, można poczytać, pooglądąć:

      techniki z lampą:

      Techniki fotografowania z lampą błyskową

      Zasady ogólne:

      Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne
      Autor: Kenny Kim

      "Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne" - Książka, kurs - Kenny Kim - Wydawnictwo Helion, księgarnia internetowa informatyczna helion.pl
      Ostatnio edytowany przez RobertON; 47552.
      https://500px.com/robowert26

      Komentarz

      • glassman
        Dopiero zaczyna
        • 2014
        • 18

        #78
        Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

        Zamieszczone przez Raideur
        glassman Troche pokory nie zaszkodzi, ty chyba sobie nie zdajesz sprawy jak wielkie znaczenie maja zdjecia slubne, oczywiscie nie dla ciebie a dla fotografowanych? Moze tez nie teraz a raczej za kilka lub kilkanascie lat.
        Nikt ci nic nie zabrania, ale przyjmij ta porazke jako lekcje zamiast pisac ze jeszcze nie raz"schrzanisz", moze popracuj lepiej jako drugi fotograf wtedy bedzie ci latwiej sie czegos nauczyc?
        To ze robisz komus zdjecia za darmo lub za symboliczna zlotowke nie zwalnia cie z odpowiedzialnosci jaka jest robienie zdjec slubnych.
        Trening czyni mistrza.
        A jak miałem nauczyć się fotografowania z dnia na dzień? Skoro zostałem poproszony o robienie zdjęć a za kilka dni miał być ślub i wesele. Cały czas mnke ciekawi czy wy wszyscy wielcy fotografowie i krytycy w jednym zaczynaliście od najlepszych zdjęć na świecie. Po za tym ja nie siedzę tylko i wyłącznie z aparatem i nie czekam aż ktoś do mnie przyjdzie i będzie prosił o zdjęcia. Dalej. Dlaczego Ci których tak strasznie denerwują moje pytania zabierają głos. Napisałem że schrzanie bo dla osob które tu przesiadują w dużej części, jakich zdjęć bym nie zrobił to i tak będą złe. Więc o czym tu dyskutować.

        Ok fajnie jest słyszeć słowo krytyki bo łatwiej jest zapamiętać na co zwracać następnym razem szczególną uwagę. Ale tu na forum myślę że słowo krytyki polega na zniechęceniu użytkownika do dalszego czerpania przyjemności z dziedziny fotografii. Zgnoić, bo w grupie jest zawsze łatwiej i jesteśmy prawie anonimowi.
        http://www.youtube.com/watch?v=Hs2jfmyLjnc

        Komentarz

        • Kolekcjoner
          Obertroll
          • 2006
          • 18766

          #79
          Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

          Zamieszczone przez p0lish
          i każdy fotograf z pasją powinien cykać idealne pamiątki ze ślubu za przysłowiową miskę ryżu bo...... inni maja ciężko....
          Nikt do tego nie nawołuje ale nieustanne żale o to że ktoś psuje rynek, że ludzie się nie znają, bo biorą fotografa za 400 zł a nie za cztery tysiące, że niemal powinien być obowiązek brania fotografa ślubnego etc. są delikatnie mówiąc żałosne i mało mają wspólnego z profesjonalizmem.
          "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
          Kapitan Wagner

          Komentarz

          • RobertON
            Pełne uzależnienie
            • 2012
            • 2190

            #80
            Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

            Zamieszczone przez glassman
            Zgnoić, bo w grupie jest zawsze łatwiej i jesteśmy prawie anonimowi.
            Nikt nikogo nie chce "gnoić", prawie wszyscy zachęcają do czytania, oglądania i prób.

            Nie wymagaj, że nagle kilkunastu facetów będzie Ci wytykało w każdym kadrze - za blisko, za ciemno, za jasno, źle skadrowane.

            Spokojnie - nie da się tego opanować od razu. Ale piszę to tylko jako amator, a nie profi.
            Ostatnio edytowany przez RobertON; 47552.
            https://500px.com/robowert26

            Komentarz

            • pan.kolega
              Pełne uzależnienie
              • 2008
              • 2817

              #81
              Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

              glassman, nie robie zdjeć ślubnych oficjalnie, wiec dam Ci cenne rady na przyszłość.

              Na chyba zadnym z Twoich zdjęć nikt nie patrzy w obiektyw, najwyraźniej jesteś ignorowany. Może nawet o to Ci chodziło, bo przecież to miał byc reportaż albo nawet reportage.
              Tylko, że to właśnie jest bardzo trudne i nie wystarczy zrobić mnóstwo przypadkowych zdjęć osób od tyłu, z boku lub z ukosa, patrzacych na swoje buty, albo na talerz, żeby wyszedł reportaż.

              Radzę zrobić pewna ilość ustawianych zdjęć pojedynczo i w grupach, poprosić o miny, pokazac cioci ptaszka (nie dosłownie) i zorganizować uśmiechy. A najlepsze jest to, że nikt nie broni jednocześnie pstrykać zdjeć zupełnie przypadkowych.

              Potem sie przekonasz, które sie bedą bardziej podobały. Z reguły kazdy chce żeby na zdjęciach było wrażenie, ze była świetna zabawa I wszyscy byli szalenie zadowoleni.

              Ja dostałem od zawodowca z mojego ślubu ok 40 zdjęć kwadratowych z Hasselblada, ostrych i z perfekcyjnym kolorem, w 100% ustawionych według szablonu. I o to mi chodziło, bo tuziny zdjęć od tyłu, z obciętymi fragmentami ciała, spojrzeniami w przestrzeń i w wiekszości boke, dostałem od członków rodziny.
              I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

              Komentarz

              • glassman
                Dopiero zaczyna
                • 2014
                • 18

                #82
                Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                Dużo cennych uwag dostałem. Biorę się do nauki i tyle.
                Oświadczam wszem i wobec. Jestem zwykłym amatorem który chce się czegoś nauczyć.
                Tak teraz jeszcze pomyślałem że wszyscy profi, którzy żalą się w tym wątku. Nie wiem może boją się że zaraz pozabieram im wszystkich klientów, nie wiem, nie wiem. Teraz mi jeszcze taka myśl wpadła. A może też jest żal że komuś coś popsuje Ah Ci profesjonaliści, gdyby mogli to pewnie pobili by mnie, gdyby nie było to forum.
                http://www.youtube.com/watch?v=Hs2jfmyLjnc

                Komentarz

                • banan82
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 1165

                  #83
                  Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                  Zamieszczone przez glassman
                  A jak miałem nauczyć się fotografowania z dnia na dzień? Skoro zostałem poproszony o robienie zdjęć a za kilka dni miał być ślub i wesele.
                  A to ciekawe, to w takim razie nie mając wogóle pojęcia o fotografii zrobiłeś komuś wesele?

                  Ja po paru latach odkąd zacząłem traktować fotografię jako poważne hobby, dostałem prośbę o focenie w kościele. Stresowałem się bardzo pomimo, że znałem wszelkie techniczne aspekty fotografii oraz miałem ileś tam lat doświadczenia (ale nie w kotletach rzecz jasna).

                  Podziwiam cię i gratuję jaj żeby się za takie coś zabrać. Z drugiej stronie gratuluję odwagi młodym że na coś takiego poszli.
                  Ostatnio edytowany przez banan82; 10954.
                  5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
                  Crazy Apple Fanboy
                  Ex Linux User

                  Komentarz

                  • glassman
                    Dopiero zaczyna
                    • 2014
                    • 18

                    #84
                    Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                    Najpierw zmieszanie z błotem a teraz gratulacje

                    Dobra to czekam teraz aż ktoś zacznie czarować i odczaruje wszystkie klątwy, cofnie czas i przyleci na ratunek młodym
                    http://www.youtube.com/watch?v=Hs2jfmyLjnc

                    Komentarz

                    • canon1dx
                      Dopiero zaczyna
                      • 2012
                      • 30

                      #85
                      Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                      Świetne zdjęcia. Nie słuchaj tych zawistnych ludzi. Walnij stronkę koniecznie z dopiskiem PHOTOGRAPHY i trzaskaj śluby po 500zł.

                      Komentarz

                      • Ernesth
                        Dopiero zaczyna
                        • 2013
                        • 28

                        #86
                        Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                        Zamieszczone przez canon1dx
                        Świetne zdjęcia. Nie słuchaj tych zawistnych ludzi. Walnij stronkę koniecznie z dopiskiem PHOTOGRAPHY i trzaskaj śluby po 500zł.
                        Jak to mówi Sheldon ... sakrazm?
                        A tak na serio to zamiast kłócić się o bzdury to weźcie aparaty i wyjdzie popstrykać. Rynek jest obszerny i dla każdego starczy dla PROFI i dla Ziutków jak to piszecie. Są ludzie co dadzą kilak tyś. za zdjęcia ślubne i są tacy to dadzą kilkaset złotych ba nawet tacy co w ogóle nie chcą zdjęć ślubnych. Ich też zlinczujecie, że oszczędzają na zdjęciach? Bez sensu... glassman nie przejmuj się. Cykaj fotki, podpatruj innych i będzie dobrze. Dojdziesz do wprawy i więcej zarobisz niż Ci cali PROFI ze sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy i oczywiście nie z dotacji.
                        Jedno nieostre zdjęcie to pomyłka. Dziesięć nieostrych zdjęć to eksperyment. Sto nieostrych zdjęć to styl.

                        pozdrawiam Wojtek

                        Komentarz

                        • poulain
                          Dopiero zaczyna
                          • 2010
                          • 29

                          #87
                          Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                          Glassman, sama jestem początkującym fotografem i dla mnie najlepszą nauką jest oglądanie zdjęć innych fotografów. Zanim ofociłam swój pierwszy ślub miałam przejrzane bardzo dużo stron różnych fotografów, zarówno tych dobrych, jak i słabych, dzięki czemu mogłam zobaczyć jakie ujęcia wychodzą ciekawie, a jakich lepiej unikać. Jeżeli chodzi o Twoje zdjęcia, to nie przejrzałam ich wszystkich, ale to, co mnie zdziwiło, to wszędzie bardzo podobne kadry, (na oko) identyczne parametry etc. Na moim pierwszym weselu też na początku nie byłam pewna, jakie ustawienia będą najlepsze, dlatego oglądałam, to, co mi tam wyszło i poprawiałam, co mi się nie podobało. Po jakimś czasie parametry były ustawione w taki sposób, że fotki wychodziły w miarę fajnie. I w sumie to są takie dwie rzeczy, które mogę Ci od siebie poradzić Tzn. oglądać zdjęcia innych i patrzeć na swoje podczas zlecenia i od razu poprawiać to, co złe. A tak poza tym, to poćwiczyć fotografowanie, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych.
                          Jeżeli chodzi o najważniejsze elementy ślubu i wesela, to wg. mnie tak: przysięga, wymiana obrączek, komunia, błogosławieństwo, wyjście z kościoła, życzenia, przywitanie chlebem i solą, pierwszy taniec, podziękowanie rodzicom, oczepiny.
                          Ostatnio edytowany przez poulain; 31658.
                          50d, 450D + C10-22, C50/1.4, T28-75, C55-250, kit + 580ex

                          Komentarz

                          • Yaru
                            Początki nałogu
                            • 2010
                            • 256

                            #88
                            Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                            Zamieszczone przez canon1dx
                            Świetne zdjęcia. Nie słuchaj tych zawistnych ludzi. Walnij stronkę koniecznie z dopiskiem PHOTOGRAPHY i trzaskaj śluby po 500zł.
                            To mnie rozwaliło
                            Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

                            Komentarz

                            • glassman
                              Dopiero zaczyna
                              • 2014
                              • 18

                              #89
                              Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                              Mnie również
                              http://www.youtube.com/watch?v=Hs2jfmyLjnc

                              Komentarz

                              • jacke
                                • 2014
                                • 1

                                #90
                                Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

                                Hej ludzi o co wam chodzi te zdjęcia nie są taki złe sam bawiłem się fotografią jakiś czas temu i powiem wam że nawet najlepsze zdjęcia ślubne Wrocław Poznań a nawet Warszawa mają podobną jakość a on nie jest jeszcze profesjonalistą. Trochę luzy dajcie chłopakowi szanse i jakieś rady a nie tylko hejt.
                                Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969. Powód: usunięty link reklamowy
                                Polecam zdjęcia ślubne Wrocław tylko z aparatem canon 600d !

                                Komentarz

                                Pracuję...