X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jellyeater
    Pełne uzależnienie
    • 2010
    • 1631

    #91
    To jeszcze moje 0.01$ (w przybliżeniu).

    Odkąd kupiłem pierwsze lustro i zapis RAW zajmuje sensowną ilość czasu, to nie używam jpg. Już samo to, że dla najwyższej jakości warto by się pokusić o wysyłanie do wywoływania TIFF. Poza tym często lubię się pobawić BW. A to zazwyczaj kończy się na czymś forsownym. Zdjęć z wycieczki przywożę po 600 czasem mniej. Kasuję, odwracam, czasem wyciągnę z cieni. Czasem balans bieli poprawię. Zależy jakie ujęcie. A potem wszystko wczytuję do ACR i każę mu zapisać do JPG. Poza tymi klatkami które chcę oddać do labu. Tymi zajmuję się oddzielnie w PS. Mam zdjęcia do pokazania znajomym i zdjęcia dla siebie. Ceną jest powiedzmy dodatkowe pół godziny pracy kompa. No i czas na lekkie dopracowanie ujęć. Ale to akurat czysta przyjemność.

    http://jellyeater.net84.net/

    Komentarz

    • lMl
      Bywalec
      • 2011
      • 225

      #92
      Ostrzysz seryjnie po zmniejszeniu?
      Bo ja np. ostrzę tylko przy użyciu masek - np. oczy na innym promieniu i fragmenty zdjęcia na innym (nos, usta, podbródek, elementy ubrania, palce, czyli to na czym się wzrok zatrzymuje.
      canon, olympus

      Komentarz

      • jellyeater
        Pełne uzależnienie
        • 2010
        • 1631

        #93
        Ostrzysz seryjnie po zmniejszeniu?
        Standardowe ostrzenie fundowane przez ACR. W tych dla znajomych. W tych do wydruku ręcznie. Aczkolwiek zdjęcia z L są ostre jak na moje potrzeby i bez tego.

        http://jellyeater.net84.net/

        Komentarz

        • lMl
          Bywalec
          • 2011
          • 225

          #94
          No myslę o zmniejszaniu, do druku nie ostrzę wcale,.
          canon, olympus

          Komentarz

          Pracuję...