Jeśli to jest Twoja pierwsza wizyta na naszym forum, pamiętaj sprawdź listę najczęściej zadawanych pytań FAQ . Zapraszamy do zarejestrowania się
Z uwagi na kłopoty wbudowanej "szukaczki" zalecamy korzystanie z narzędzia alternatywnego, wyszukiwarki google.
Istnieje kilka sposobów korzystania z narzędzia, najprostsze z nich to:
1. Rozbudowana wyszukiwarka Kolaj-a: http://maciejko.net/cbsearch/
W okienku wpisujemy szukaną frazę a w rozwijanym menu poniżej wybieramy całe forum lub też konkretne podfora.
Szukać możemy na całym forum, tylko w tytułach wątków lub też tylko w postach konkretnego użytkownika. Narzędzie umożliwia również wyłączenie z wyników wyszukiwania tematyki ślubnej.
2. Bezpośrednio przez google http://google.pl
w celu wyszukiwania informacji na CB wpisujemy: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie w tytułach i treści postów
lub: allintitle: szukana_fraza site:canon-board.info - wyszukiwanie wyłącznie w tytułach
Istnieje też możliwość bezpośredniego wyszukiwania googlem, ograniczonego do poszczególnych forów i działów. Aby znaleźć coś w konkretnym dziale konstruujemy zapytanie w następujący sposób: "Canon Board > nazwa_forum > nazwa_działu" "szukana_fraza" site:canon-board.info
np.: "Canon Board > Sprzet Cyfrowy > Canon dSLR" "7D" site:canon-board.info
3. Za pomocą wtyczki do przeglądarki internetowej, którą możemy pobrać w tym wątku: http://canon-board.info/showthread.php?t=22036
Chcą ograniczyć wyszukiwanie do tytułów wątków wpisujemy. allintitle: szukana_fraza
Wyszukiwanie ograniczone do tytułów wątków działa jak wyżej lecz nie wpisujemy już oczywiście "site...."
Wbudowana wyszukiwarka przyjmuje obecnie zapytania złożone z 5 lub więcej znaków i nie zawierające znaków typograficznych ("-" "/" itp.). Znajdzie więc wyniki dla zapytania "plecak", "teleobiektyw" czy "1200L" ale dla "600D","70-200/2.8", "24-70"czy "35/2" już nie.
Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Gość: Jeśli coś działa - nie ruszaj. Jeśli nie działa - udawaj, że tak miało być.
moze odnies do aksjomatu ludzkiej wolnosci a nie wykrecasz sie gadaniem o trolowaniu... bo to nie ja troluje ale Ty unikasz dyskusji w sposob logiczny i to nie tylko moja refleksja... dla ciebie kazdy argument z ktorym sie nie zgadzasz to nic nie warte gówno lub troling, przy czym za kazdy razem próbujesz sprowadzic dyskusje na skraj absurdu a do tego argumentujesz wybitnie niespójnie...
nieodżałowany Jacek Kaczmarski powiedział kiedys iz walczył o wolnosc pozwalającą podejmowac równiez do złe decyzje.. gdyż człowiek wolny ma miec prawo podejmowac decyzje złe a nawet plugawe a jesli sie ta wolnosc bedzie okrajac to juz nie ma wolnosci... a Ty chcesz wolnosc kobiet ograniczac i z tym jednym sie nie zgadzam
więc jesli mnie nie chcesz słuchac to wez sobie do serca człowieka ktory całe swoje zycie oddał lepszej sprawie...
EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple
muflon, ciekawa historia. W dzisiejszej Wyborczej - gazecie której nie można wszak zarzucić zbytniego konserwatyzmu katolickiego - jest obszerny artykuł o cesarkach. Co zaskakujące pojawiają się dwa tematy - to nie kobieta ma decydować tylko lekarz specjalista oraz przekręty z kosztami. Nie jesteśmy jedynymi na ziemi talibami z Korei Północnej jak się okazuje. Ulżyło mi..
.. to nie kobieta ma decydować tylko lekarz specjalista oraz przekręty z kosztami...
No właśnie chodzi o to żeby lekarz mógł podjąć tę decyzję bez nacisków NFZ - (bo CC się nie opłaca). Kiedy zastosują metodę bata na szpitale/lekarzy to prędzej czy później ten bat obróci się przeciwko pacjentom. Jestem pewien ze np. Muflon w Szwajcarii nie musiał się obawiać, że kiedy pojawiłaby się taka potrzeba to personel czym prędzej przeprowadził by CC. Ja natomiast obawiam się mocno, że po wprowadzeniu takiego pejczyka w postaci urzędowego równania kosztów 2 zabiegów, których koszty równe być nie mogą, lekarze będą musieli dodatkowo ważyć z o wiele większą mocą dobro pacjenta kontra finanse szpitala. Można sobie urzędowo zapisać, że białe jest czarne, rubel transferowy jest równy wartości dolara albo koszt CC= kosztom PN tylko zawsze z tego wyniknie jakieś dodatkowe nieszczęście.
Ja natomiast obawiam się mocno, że po wprowadzeniu takiego pejczyka w postaci urzędowego równania kosztów 2 zabiegów, których koszty równe być nie mogą, lekarze będą musieli dodatkowo ważyć z o wiele większą mocą dobro pacjenta kontra finanse szpitala.
Hmm, to jest w sumie racja. Ale w takim razie jakie byłoby rozwiązanie bez wad? Realne, nie np. szwajcarskie - czyli całkowicie prywatne ubezpieczenia, ze składką zaczynającą się od 300CHF od osoby/miesiąc
No właśnie chodzi o to żeby lekarz mógł podjąć tę decyzję bez nacisków NFZ - (bo CC się nie opłaca). Kiedy zastosują metodę bata na szpitale/lekarzy to prędzej czy później ten bat obróci się przeciwko pacjentom.
W lutym rodziliśmy z żoną w jednym z warszawskich szpitali. Przed porodem żona spędziła miesiąc na patologii ciąży, więc się widziało to i owo.
To i tym i owym jest np. to, że przez ten okres jedynym CC, które nawet dla laika było nieuzasadnione, było CC żony lekarza... decyzja wyglądała na podjęta pod naciskiem żony
To i tym i owym jest np. to, że przez ten okres jedynym CC, które nawet dla laika było nieuzasadnione, było CC żony lekarza... decyzja wyglądała na podjęta pod naciskiem żony
No właśnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
Też miałem okazję sie dowiedzieć jak przychodziły na świat (w większości przypadków) dzieci lekarzy dalszych lub bliższych znajomych i że istnieje rozdźwięk pomiędzy tym co się mówi pacjentkom (negatywnie) o CC, a stosowaniem tego na swoim podwórku To coś jak uświadamianie pacjenta kardiochirurgi nt. szkodliwości palenia przez kopcącego jak smok lekarza
Akurat lekarzom w kontekście ciężarnych w ich rodzinach to najprawdopodobniej pomysły rządzących w tym zakresie zwisają i powiewają. I tak zrobią w tym zakresie to co będą uważali za właściwe oni sami lub to co żona czy teściowa wymusi niezależnie od obowiązujących limitów/ograniczeń.
perqusista, masz rację, tylko mam pytanie: to równanie kosztów idzie w górę, w dół czy uśrednione? Bo jak w górę, to chyba tematu nie ma, ale nie wiem więc pytam.
BTW, wiadomym jest, że poza sprawą finansów szpitala, przy cesarkach bardzo liczą się finanse konkretnych lekarzy. Wszak ktoś musi uznać, że jest ona niezbędna i trzeba ją zrobić za kasę z NFZ, dlatego koperta otwiera drzwi do takich zabiegów w stopniu zapewne większym od troski o interesy szpitala. Na to chyba nie ma rady, no chyba ze zamkną jeszcze ze 20 ordynatorów łapówkarzy i to coś zmieni. W co zresztą nie wierzę.
perqusista, masz rację, tylko mam pytanie: to równanie kosztów idzie w górę, w dół czy uśrednione? Bo jak w górę, to chyba tematu nie ma, ale nie wiem więc pytam.
Nie bardzo rozumiem pytanie. Nie można równać w górę czy w dół czegoś co nie jest porównywalne - wiadomo przecież, że CC jest i będzie zawsze droższe od PN i żadne urzędowe tricki tego nie zmienią.
Zamieszczone przez Kubaman
BTW, wiadomym jest, że poza sprawą finansów szpitala, przy cesarkach bardzo liczą się finanse konkretnych lekarzy. Wszak ktoś musi uznać, że jest ona niezbędna i trzeba ją zrobić za kasę z NFZ, dlatego koperta otwiera drzwi do takich zabiegów w stopniu zapewne większym od troski o interesy szpitala. Na to chyba nie ma rady, no chyba ze zamkną jeszcze ze 20 ordynatorów łapówkarzy i to coś zmieni. W co zresztą nie wierzę.
IMO planowane zmiany mogą tylko w/w patologie pogłębić, są one z natury rzeczy korupcjogenne. Jeżeli jeszcze 2 lata temu mogłem liczyć na to, że w przypadku obiektywnego medycznego wskazania (takie nastąpiło przy narodzinach mojej Córki) ordynator bez większego ociągania i koperty podejmie decyzję o CC dla dobra dziecka i matki. Po w prowadzeniu zmian każda tego typu decyzja będzie obciążona dodatkowym czynnikiem decyzyjnym - jak przeprowadzimy CC w cenie PN to = jakaś niemała kasa dla szpitala w plecy. Na pewno "posmarowanie" kopertą będzie skutecznie wpływało na pozytywne rozważenie tego czynnika (zwłaszcza ze jest całkowicie niemerytoryczny).
BTW Tomasz Goliński ma dużo racji - bo system funkcjonowania i finansowania służby zdrowia jest całkowicie socjalistyczny i z tego faktu wynikają problemy jakie wynikają. Ludzie cały czas chcą wierzyć, że mogą dostać coś za darmo od państwa a państwo bardzo chętnie ich w tej iluzji utrzymuje. Niemniej ktoś kto płaci choćby minimalną stawkę ubezpieczenia zdrowotnego powinien mieć świadomość że w razie potrzeby lekarze nie będą musieli rwać włosów z głowy albo wyciągać ręki po kopertę przy podejmowaniu decyzji o przeprowadzeniu rutynowych operacji (PRZY MEDYCZNYM WSKAZANIU) jakimi są np. CC czy wycięcie wyrostka. Od 18 lat żadna ekipa rządząca nie miała odwagi potwierdzić w praktyce, że coś się zmieniło i wprowadzić choćby dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne.
Resztki zdrowego rozsądku zachowuje na szczęście duża część dyrektorów szpitali i działając na granicy prawa wprowadza tam gdzie się da bez uszczerbku dla zdrowia pacjentów zasady wolnego rynku. I tak np. w szpitalu gdzie rodziła moja Żona obowiązywały zasady oficjalne i przejrzyste:
- jeżeli mąż chce przeszkadzać rodzącej (poród rodzinny) - płaci
- jeżeli młody tatuś ma zamiar przesiadywać z potomkiem i małżonką godzinami w szpitalu to dopłaca za salę jednoosobową dla żony i nie przeszkadza innym pacjentkom
- w trosce o komfort rodzących i aby nie wdawać się z pacjentkami w dyskusje o CC na życzenie szpital nie pobiera dodatkowych opłat za znieczulenie ZO
Znając te zasady wcześniej byłem z góry przygotowany na jakiś tam dodatkowy wydatek. Nikt niczego nagle nie sugerował ani nie wymuszał (koperta itd.) i nie chciałbym aby to się zmieniło na gorsze.
Nie bardzo rozumiem pytanie. Nie można równać w górę czy w dół czegoś co nie jest porównywalne - wiadomo przecież, że CC jest i będzie zawsze droższe od PN i żadne urzędowe tricki tego nie zmienią.
chodzi mi o to, czy może rząd próbuje wymusić wyższe opłaty za poród naturalny z NFZ do szpitali. Wtedy nikt w szpitalu nie będzie kalkulował, co się bardziej opłaca i zaważy wskazanie lekarskie. W takiej sytuacji wszystko co napisałeś o patologii tej sytuacji nie miało by sensu. Ja tego nie wiem, dlatego pytałem.
Znając te zasady wcześniej byłem z góry przygotowany na jakiś tam dodatkowy wydatek. Nikt niczego nagle nie sugerował ani nie wymuszał (koperta itd.) i nie chciałbym aby to się zmieniło na gorsze.
90% moich znajomych dawało łapówki przy cesarce. Nie wierzę, że to wyjąctek. Lekarz obciąża NFZ wyższymi kosztami tylko dlatego, że pani nie chce się męczyć (tylko o tym pisze podkreślam). I NFZ go za to ściga, więc nie zrobi tego jeśli mu się nie będzie "opłacało".
Wyjście właściwe to całkowita prywatyzacja służby zdrowia, ubezpieczenia prywatne i jawne cenniki. Tylko spośród przeciwników socjalizmu w Polsce większość nagle by uznała, że to zamach na ich święte prawa.
1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobrona
3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobrona (J).
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS
6. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową
15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.
Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)
1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobrona
3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobrona (J).
4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy
5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS
6. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70
7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
14. Zredukujemy administrację państwową
15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.
Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)
i nikt nas nie przekona, ze czarne jest czarne a biale - biale
nie upieram sie ze to tez Jaroslaw. byc moze jego ekscelencja, namaszczony przez niebiosa wladca Rzeczypospolitej, monarcha Polski i Litwy, namiestnik Gondoru, car Kresow Wchodnich, cesarz Włoszczowy, dziedzic tronu wawelskiego i wyslaniec niebios Lech, zwany potocznie Kaczorem lub malym ch*em.
Komentarz