Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Skipper
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1112

    #301
    Zamieszczone przez Kubaman

    nie pierwszy raz
    moze odnies do aksjomatu ludzkiej wolnosci a nie wykrecasz sie gadaniem o trolowaniu... bo to nie ja troluje ale Ty unikasz dyskusji w sposob logiczny i to nie tylko moja refleksja... dla ciebie kazdy argument z ktorym sie nie zgadzasz to nic nie warte gówno lub troling, przy czym za kazdy razem próbujesz sprowadzic dyskusje na skraj absurdu a do tego argumentujesz wybitnie niespójnie...

    nieodżałowany Jacek Kaczmarski powiedział kiedys iz walczył o wolnosc pozwalającą podejmowac równiez do złe decyzje.. gdyż człowiek wolny ma miec prawo podejmowac decyzje złe a nawet plugawe a jesli sie ta wolnosc bedzie okrajac to juz nie ma wolnosci... a Ty chcesz wolnosc kobiet ograniczac i z tym jednym sie nie zgadzam

    więc jesli mnie nie chcesz słuchac to wez sobie do serca człowieka ktory całe swoje zycie oddał lepszej sprawie...


    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

    Komentarz

    • Kubaman
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 4709

      #302
      muflon, ciekawa historia. W dzisiejszej Wyborczej - gazecie której nie można wszak zarzucić zbytniego konserwatyzmu katolickiego - jest obszerny artykuł o cesarkach. Co zaskakujące pojawiają się dwa tematy - to nie kobieta ma decydować tylko lekarz specjalista oraz przekręty z kosztami. Nie jesteśmy jedynymi na ziemi talibami z Korei Północnej jak się okazuje. Ulżyło mi..
      www.jakubszyma.pl

      www.szyma.com

      Komentarz

      • perqsista
        Początki nałogu
        • 2005
        • 429

        #303
        Zamieszczone przez Kubaman
        .. to nie kobieta ma decydować tylko lekarz specjalista oraz przekręty z kosztami...
        No właśnie chodzi o to żeby lekarz mógł podjąć tę decyzję bez nacisków NFZ - (bo CC się nie opłaca). Kiedy zastosują metodę bata na szpitale/lekarzy to prędzej czy później ten bat obróci się przeciwko pacjentom. Jestem pewien ze np. Muflon w Szwajcarii nie musiał się obawiać, że kiedy pojawiłaby się taka potrzeba to personel czym prędzej przeprowadził by CC. Ja natomiast obawiam się mocno, że po wprowadzeniu takiego pejczyka w postaci urzędowego równania kosztów 2 zabiegów, których koszty równe być nie mogą, lekarze będą musieli dodatkowo ważyć z o wiele większą mocą dobro pacjenta kontra finanse szpitala. Można sobie urzędowo zapisać, że białe jest czarne, rubel transferowy jest równy wartości dolara albo koszt CC= kosztom PN tylko zawsze z tego wyniknie jakieś dodatkowe nieszczęście.
        www.blog.mielcarek.net

        Komentarz

        • muflon
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 6763

          #304
          Zamieszczone przez perqsista
          Ja natomiast obawiam się mocno, że po wprowadzeniu takiego pejczyka w postaci urzędowego równania kosztów 2 zabiegów, których koszty równe być nie mogą, lekarze będą musieli dodatkowo ważyć z o wiele większą mocą dobro pacjenta kontra finanse szpitala.
          Hmm, to jest w sumie racja. Ale w takim razie jakie byłoby rozwiązanie bez wad? Realne, nie np. szwajcarskie - czyli całkowicie prywatne ubezpieczenia, ze składką zaczynającą się od 300CHF od osoby/miesiąc
          zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

          Komentarz

          • tmaciak
            Uzależniony
            • 2006
            • 610

            #305
            Zamieszczone przez perqsista
            No właśnie chodzi o to żeby lekarz mógł podjąć tę decyzję bez nacisków NFZ - (bo CC się nie opłaca). Kiedy zastosują metodę bata na szpitale/lekarzy to prędzej czy później ten bat obróci się przeciwko pacjentom.
            W lutym rodziliśmy z żoną w jednym z warszawskich szpitali. Przed porodem żona spędziła miesiąc na patologii ciąży, więc się widziało to i owo.

            To i tym i owym jest np. to, że przez ten okres jedynym CC, które nawet dla laika było nieuzasadnione, było CC żony lekarza... decyzja wyglądała na podjęta pod naciskiem żony
            Pozdrawiam, Tomek
            Canon S-120PC II

            Komentarz

            • perqsista
              Początki nałogu
              • 2005
              • 429

              #306
              Zamieszczone przez tmaciak
              To i tym i owym jest np. to, że przez ten okres jedynym CC, które nawet dla laika było nieuzasadnione, było CC żony lekarza... decyzja wyglądała na podjęta pod naciskiem żony
              No właśnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
              Też miałem okazję sie dowiedzieć jak przychodziły na świat (w większości przypadków) dzieci lekarzy dalszych lub bliższych znajomych i że istnieje rozdźwięk pomiędzy tym co się mówi pacjentkom (negatywnie) o CC, a stosowaniem tego na swoim podwórku To coś jak uświadamianie pacjenta kardiochirurgi nt. szkodliwości palenia przez kopcącego jak smok lekarza
              Akurat lekarzom w kontekście ciężarnych w ich rodzinach to najprawdopodobniej pomysły rządzących w tym zakresie zwisają i powiewają. I tak zrobią w tym zakresie to co będą uważali za właściwe oni sami lub to co żona czy teściowa wymusi niezależnie od obowiązujących limitów/ograniczeń.
              www.blog.mielcarek.net

              Komentarz

              • Kubaman
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 4709

                #307
                perqusista, masz rację, tylko mam pytanie: to równanie kosztów idzie w górę, w dół czy uśrednione? Bo jak w górę, to chyba tematu nie ma, ale nie wiem więc pytam.

                BTW, wiadomym jest, że poza sprawą finansów szpitala, przy cesarkach bardzo liczą się finanse konkretnych lekarzy. Wszak ktoś musi uznać, że jest ona niezbędna i trzeba ją zrobić za kasę z NFZ, dlatego koperta otwiera drzwi do takich zabiegów w stopniu zapewne większym od troski o interesy szpitala. Na to chyba nie ma rady, no chyba ze zamkną jeszcze ze 20 ordynatorów łapówkarzy i to coś zmieni. W co zresztą nie wierzę.
                www.jakubszyma.pl

                www.szyma.com

                Komentarz

                • Tomasz Golinski
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 8623

                  #308
                  Ta dyskusja przypomina słynne powiedzenie Kisiela: "Socjalizm to ustrój bohatersko zwalczający problemy nieznane w żadnym innym ustroju"
                  30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                  Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                  Komentarz

                  • perqsista
                    Początki nałogu
                    • 2005
                    • 429

                    #309
                    Zamieszczone przez Kubaman
                    perqusista, masz rację, tylko mam pytanie: to równanie kosztów idzie w górę, w dół czy uśrednione? Bo jak w górę, to chyba tematu nie ma, ale nie wiem więc pytam.
                    Nie bardzo rozumiem pytanie. Nie można równać w górę czy w dół czegoś co nie jest porównywalne - wiadomo przecież, że CC jest i będzie zawsze droższe od PN i żadne urzędowe tricki tego nie zmienią.

                    Zamieszczone przez Kubaman
                    BTW, wiadomym jest, że poza sprawą finansów szpitala, przy cesarkach bardzo liczą się finanse konkretnych lekarzy. Wszak ktoś musi uznać, że jest ona niezbędna i trzeba ją zrobić za kasę z NFZ, dlatego koperta otwiera drzwi do takich zabiegów w stopniu zapewne większym od troski o interesy szpitala. Na to chyba nie ma rady, no chyba ze zamkną jeszcze ze 20 ordynatorów łapówkarzy i to coś zmieni. W co zresztą nie wierzę.
                    IMO planowane zmiany mogą tylko w/w patologie pogłębić, są one z natury rzeczy korupcjogenne. Jeżeli jeszcze 2 lata temu mogłem liczyć na to, że w przypadku obiektywnego medycznego wskazania (takie nastąpiło przy narodzinach mojej Córki) ordynator bez większego ociągania i koperty podejmie decyzję o CC dla dobra dziecka i matki. Po w prowadzeniu zmian każda tego typu decyzja będzie obciążona dodatkowym czynnikiem decyzyjnym - jak przeprowadzimy CC w cenie PN to = jakaś niemała kasa dla szpitala w plecy. Na pewno "posmarowanie" kopertą będzie skutecznie wpływało na pozytywne rozważenie tego czynnika (zwłaszcza ze jest całkowicie niemerytoryczny).

                    BTW Tomasz Goliński ma dużo racji - bo system funkcjonowania i finansowania służby zdrowia jest całkowicie socjalistyczny i z tego faktu wynikają problemy jakie wynikają. Ludzie cały czas chcą wierzyć, że mogą dostać coś za darmo od państwa a państwo bardzo chętnie ich w tej iluzji utrzymuje. Niemniej ktoś kto płaci choćby minimalną stawkę ubezpieczenia zdrowotnego powinien mieć świadomość że w razie potrzeby lekarze nie będą musieli rwać włosów z głowy albo wyciągać ręki po kopertę przy podejmowaniu decyzji o przeprowadzeniu rutynowych operacji (PRZY MEDYCZNYM WSKAZANIU) jakimi są np. CC czy wycięcie wyrostka. Od 18 lat żadna ekipa rządząca nie miała odwagi potwierdzić w praktyce, że coś się zmieniło i wprowadzić choćby dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne.
                    Resztki zdrowego rozsądku zachowuje na szczęście duża część dyrektorów szpitali i działając na granicy prawa wprowadza tam gdzie się da bez uszczerbku dla zdrowia pacjentów zasady wolnego rynku. I tak np. w szpitalu gdzie rodziła moja Żona obowiązywały zasady oficjalne i przejrzyste:
                    - jeżeli mąż chce przeszkadzać rodzącej (poród rodzinny) - płaci
                    - jeżeli młody tatuś ma zamiar przesiadywać z potomkiem i małżonką godzinami w szpitalu to dopłaca za salę jednoosobową dla żony i nie przeszkadza innym pacjentkom
                    - w trosce o komfort rodzących i aby nie wdawać się z pacjentkami w dyskusje o CC na życzenie szpital nie pobiera dodatkowych opłat za znieczulenie ZO

                    Znając te zasady wcześniej byłem z góry przygotowany na jakiś tam dodatkowy wydatek. Nikt niczego nagle nie sugerował ani nie wymuszał (koperta itd.) i nie chciałbym aby to się zmieniło na gorsze.
                    www.blog.mielcarek.net

                    Komentarz

                    • muflon
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 6763

                      #310
                      Zamieszczone przez perqsista
                      - jeżeli mąż chce przeszkadzać rodzącej (poród rodzinny) - płaci
                      Ty tak serio? (z przeszkadzaniem, nie z placeniem ;-))
                      zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                      Komentarz

                      • Kubaman
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 4709

                        #311
                        Zamieszczone przez perqsista
                        Nie bardzo rozumiem pytanie. Nie można równać w górę czy w dół czegoś co nie jest porównywalne - wiadomo przecież, że CC jest i będzie zawsze droższe od PN i żadne urzędowe tricki tego nie zmienią.
                        chodzi mi o to, czy może rząd próbuje wymusić wyższe opłaty za poród naturalny z NFZ do szpitali. Wtedy nikt w szpitalu nie będzie kalkulował, co się bardziej opłaca i zaważy wskazanie lekarskie. W takiej sytuacji wszystko co napisałeś o patologii tej sytuacji nie miało by sensu. Ja tego nie wiem, dlatego pytałem.

                        Znając te zasady wcześniej byłem z góry przygotowany na jakiś tam dodatkowy wydatek. Nikt niczego nagle nie sugerował ani nie wymuszał (koperta itd.) i nie chciałbym aby to się zmieniło na gorsze.
                        90% moich znajomych dawało łapówki przy cesarce. Nie wierzę, że to wyjąctek. Lekarz obciąża NFZ wyższymi kosztami tylko dlatego, że pani nie chce się męczyć (tylko o tym pisze podkreślam). I NFZ go za to ściga, więc nie zrobi tego jeśli mu się nie będzie "opłacało".

                        Wyjście właściwe to całkowita prywatyzacja służby zdrowia, ubezpieczenia prywatne i jawne cenniki. Tylko spośród przeciwników socjalizmu w Polsce większość nagle by uznała, że to zamach na ich święte prawa.
                        www.jakubszyma.pl

                        www.szyma.com

                        Komentarz

                        • perqsista
                          Początki nałogu
                          • 2005
                          • 429

                          #312
                          Zamieszczone przez muflon
                          Ty tak serio? (z przeszkadzaniem, nie z placeniem ;-))

                          Nie no bez jaj sam "przeszkadzałem" na własne życzenie - pisałem tak tylko z perspektywy personelu szpitalnego - kolejny potencjalny pacjent
                          www.blog.mielcarek.net

                          Komentarz

                          • Skipper
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1112

                            #313
                            Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                            Ta dyskusja przypomina słynne powiedzenie Kisiela: "Socjalizm to ustrój bohatersko zwalczający problemy nieznane w żadnym innym ustroju"
                            prawda?? zdrowy rozsądek nie ma szans wobec wszechwiedzących zbawiających swiat


                            EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

                            Komentarz

                            • DoMiNiQuE
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 3548

                              #314
                              1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem
                              2. Nie będzie koalicji z Samoobrona
                              3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobrona (J).
                              4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy
                              5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS
                              6. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70
                              7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
                              8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
                              9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
                              10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
                              11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
                              12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
                              13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
                              14. Zredukujemy administrację państwową
                              15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.

                              Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

                              Komentarz

                              • akustyk
                                gajowy
                                • 2004
                                • 12158

                                #315
                                Zamieszczone przez DoMiNiQuE
                                1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem
                                2. Nie będzie koalicji z Samoobrona
                                3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobrona (J).
                                4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy
                                5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS
                                6. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70
                                7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
                                8. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
                                9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
                                10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
                                11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
                                12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje.
                                13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
                                14. Zredukujemy administrację państwową
                                15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR.

                                Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

                                i nikt nas nie przekona, ze czarne jest czarne a biale - biale

                                nie upieram sie ze to tez Jaroslaw. byc moze jego ekscelencja, namaszczony przez niebiosa wladca Rzeczypospolitej, monarcha Polski i Litwy, namiestnik Gondoru, car Kresow Wchodnich, cesarz Włoszczowy, dziedzic tronu wawelskiego i wyslaniec niebios Lech, zwany potocznie Kaczorem lub malym ch*em.
                                www albo tez flickr

                                Komentarz

                                Pracuję...