Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • monisiek
    Bywalec
    • 2006
    • 185

    #256
    nowy wymysl rzadowych blaznow.

    podepne sie tutaj, zeby nie zasmiecac forum )) mysle, ze godne uwagi, bo to dotyczy kazdej kobiety a wiec rowniez Waszych zon i dziewczyn jako przyszlych matek.



    jako podsumowanie moge tylko napisac, ze dobrze, ze moje dziecko urodzi sie poza Polska i glupota polskich politykow go nie dosiegnie.
    totalny zoltodziob z aparatem
    -----------------------------------------
    i Ty mozesz pomoc:
    http://www.serce-malwiny.pl/index.php
    http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
    http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
    http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

    Komentarz

    • Viracocha
      Uzależniony
      • 2004
      • 853

      #257
      Zamieszczone przez monisiek
      podepne sie tutaj, zeby nie zasmiecac forum )) mysle, ze godne uwagi, bo to dotyczy kazdej kobiety a wiec rowniez Waszych zon i dziewczyn jako przyszlych matek.



      jako podsumowanie moge tylko napisac, ze dobrze, ze moje dziecko urodzi sie poza Polska i glupota polskich politykow go nie dosiegnie.
      Polityka prorodzinna w wydaniu naszego rządu

      Komentarz

      • DoMiNiQuE
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 3548

        #258
        Spoko, cyrk to sie dopiero zacznie. Slyszeliscie o nowej partii Chrzescijansko-Konserwatywnej?

        Komentarz

        • Kubaman
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 4709

          #259
          nie będę wchodził w kwestie intencji politycznych takich planów, ale uważam, że to akurat dobrze jeśli się coś w tej sprawie zrobi. Nie jest żadną tajemnicą, że poród przez cesarkę ma nagatywne implikacje dla dziecka. Dodatkowo koszt cesarki w szpitalu to koszt zabiegu, a później jeszcze trzeba taką pacjentkę dłużej przetrzymać w szpitalu - co kosztuje nas wszystkich więcej i w obecnej formie jest IMHO nieprawidłowe.

          Istnieją takie formy pomocy kobietom jak np. poród w znieczuleniu.
          www.jakubszyma.pl

          www.szyma.com

          Komentarz

          • Zielony
            Pełne uzależnienie
            • 2005
            • 2928

            #260
            Zamieszczone przez monisiek
            Jako podsumowanie moge tylko napisac, ze dobrze, ze moje dziecko urodzi sie poza Polska i glupota polskich politykow go nie dosiegnie.
            Ja z moją panną też już postanowiliśmy, że nasze dzieci nie będą miały przyjemności dorastać w pl.

            Po ostatnich jazdach u dentysty, gdzie się przekonałem że nawet młode pokolenie lekarzy zaczyna tak samo kombinować i krętaczyć jak te stare pryki. Także gadka, że szansą dla polski jest młode 'świeże' pokolenie mnie tam jakoś od tego czasu nie przekonuje. Ale to moje zdanie.
            sigpic


            Komentarz

            • muflon
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 6763

              #261
              Zamieszczone przez Kubaman
              nie będę wchodził w kwestie intencji politycznych takich planów, ale uważam, że to akurat dobrze jeśli się coś w tej sprawie zrobi. Nie jest żadną tajemnicą, że poród przez cesarkę ma nagatywne implikacje dla dziecka.
              W ogolnosci tak, ale nie regulowane w taki sposob... Zle nikomu nie zycze, ale jakby Ci lekarze kiedys w sytuacji awaryjnej powiedzieli, ze "skonczyl nam sie przydzial cesarek na ten rok, musimy wyciagac naturalnie" to inaczej bys na to spojrzal Wiem ze to bez sensu... ale to chyba w Polsce nie jest przeszkoda zeby tak sie zdarzylo, co?
              zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

              Komentarz

              • monisiek
                Bywalec
                • 2006
                • 185

                #262
                Zamieszczone przez Kubaman
                nie będę wchodził w kwestie intencji politycznych takich planów, ale uważam, że to akurat dobrze jeśli się coś w tej sprawie zrobi. Nie jest żadną tajemnicą, że poród przez cesarkę ma nagatywne implikacje dla dziecka. Dodatkowo koszt cesarki w szpitalu to koszt zabiegu, a później jeszcze trzeba taką pacjentkę dłużej przetrzymać w szpitalu - co kosztuje nas wszystkich więcej i w obecnej formie jest IMHO nieprawidłowe.

                Istnieją takie formy pomocy kobietom jak np. poród w znieczuleniu.
                Kuba akurat jestem bardzo zainteresowana tym tematem, bo za miesiac czeka mnie wydanie na swiat potomka. nie wiem w jaki sposob to sie odbedzie ale mam nadzieje, ze lekarze podejma decyzje najlepsza dla mnie i mojego dziecka.
                przeciez nie zawsze chodzi o cc na zyczenie. w wiekszosci przypadkow jest to podyktowane bezpieczenstwem dziecka. Kuba wiesz mi lepszy porod przez cc niz porod naturalny a przy uzyciu "kleszczy".
                totalny zoltodziob z aparatem
                -----------------------------------------
                i Ty mozesz pomoc:
                http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                Komentarz

                • Skipper
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1112

                  #263
                  Zamieszczone przez Kubaman
                  nie będę wchodził w kwestie intencji politycznych takich planów, ale uważam, że to akurat dobrze jeśli się coś w tej sprawie zrobi. Nie jest żadną tajemnicą, że poród przez cesarkę ma nagatywne implikacje dla dziecka. Dodatkowo koszt cesarki w szpitalu to koszt zabiegu, a później jeszcze trzeba taką pacjentkę dłużej przetrzymać w szpitalu - co kosztuje nas wszystkich więcej i w obecnej formie jest IMHO nieprawidłowe.

                  Istnieją takie formy pomocy kobietom jak np. poród w znieczuleniu.
                  poród w znieczuleniu jest jeszcze gorszy jak cesarka i stanowi wieksze zagrozenie... ale pomijajac juz wszystko... widze lubisz nie tylko decydowac o tym jak wyglądac ma rzeczywistosc miejscowosci oddalonej kilkaset km od Ciebie ale równiez o tym jak mają zyc i rodzic kobiety talib?


                  EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

                  Komentarz

                  • monisiek
                    Bywalec
                    • 2006
                    • 185

                    #264
                    Skipper co do obwodnicy to zgadzam sie z Kuba. nie zgadzam sie jedynie z jego punktem widzenia co do cc
                    totalny zoltodziob z aparatem
                    -----------------------------------------
                    i Ty mozesz pomoc:
                    http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                    http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                    http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                    http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                    Komentarz

                    • Skipper
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 1112

                      #265
                      Zamieszczone przez monisiek
                      Skipper co do obwodnicy to zgadzam sie z Kuba. nie zgadzam sie jedynie z jego punktem widzenia co do cc
                      a ja uwazam ze nalezy dac ludziom zyc i nie uszczesliwiac na siłe


                      EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

                      Komentarz

                      • monisiek
                        Bywalec
                        • 2006
                        • 185

                        #266
                        Zamieszczone przez Skipper
                        a ja uwazam ze nalezy dac ludziom zyc i nie uszczesliwiac na siłe
                        zgodze sie z Toba jezeli ma to dotyczyc drugiej sprawy co do pierwszej to juz toczyla sie dyskusja na ten temat .
                        totalny zoltodziob z aparatem
                        -----------------------------------------
                        i Ty mozesz pomoc:
                        http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                        http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                        http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                        http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                        Komentarz

                        • muflon
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 6763

                          #267
                          Zamieszczone przez Skipper
                          poród w znieczuleniu jest jeszcze gorszy jak cesarka i stanowi wieksze zagrozenie...
                          A CC to niby sie robi jak, na zywca, albo po walnieciu mlotkiem w glowe na uspokojenie? ;-) Znieczulenie przy "normalnym" porodzie dostajesz czesciowe - nie "wylaczaja" cie zupelnie, ale po prostu "mniej boli", ba, mozna sobie nawet ten bol regulowac (masz w reku stosowny guziczek). CC to stuprocentowa operacja, ze wszystkimi tego konsekwencjami, rowniez (zwlaszcza) dla dziecka. I dlatego nie, nie jest gorszy i nie stanowi wiekszego zagrozenia ;-) a przynajmniej nie ze wzgledu na znieczulenie. I dlatego IMHO nie powinno sie go stosowac bez wyraznej potrzeby medycznej, a na pewno nie dlatego ze kobieta sobie zyczy zeby "nie bolalo" ;-)

                          Ha, ale teraz mundry jestem

                          Zamieszczone przez monisiek
                          Kuba wiesz mi lepszy porod przez cc niz porod naturalny a przy uzyciu "kleszczy".
                          Patrz wyzej Wszystko "zalezy jak lezy".
                          zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                          Komentarz

                          • Skipper
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1112

                            #268
                            Zamieszczone przez muflon
                            A CC to niby sie robi jak, na zywca, albo po walnieciu mlotkiem w glowe na uspokojenie? ;-) Znieczulenie przy "normalnym" porodzie dostajesz czesciowe - nie "wylaczaja" cie zupelnie, ale po prostu "mniej boli", ba, mozna sobie nawet ten bol regulowac (masz w reku stosowny guziczek)..
                            nie no masz racje ze cesarka jest znieczulana chodziło mi o cos innego le nie mam siły tłumaczyc
                            w kazdym razie... jesli kobieta bedzie chciała rodzic np. przez płuco bo ma taką fantazje to tez powinna miec taką mozliwosc bo to jej sprawa....


                            EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

                            Komentarz

                            • monisiek
                              Bywalec
                              • 2006
                              • 185

                              #269
                              Zamieszczone przez muflon
                              A CC to niby sie robi jak, na zywca, albo po walnieciu mlotkiem w glowe na uspokojenie? ;-) Znieczulenie przy "normalnym" porodzie dostajesz czesciowe - nie "wylaczaja" cie zupelnie, ale po prostu "mniej boli", ba, mozna sobie nawet ten bol regulowac (masz w reku stosowny guziczek). CC to stuprocentowa operacja, ze wszystkimi tego konsekwencjami, rowniez (zwlaszcza) dla dziecka. I dlatego nie, nie jest gorszy i nie stanowi wiekszego zagrozenia ;-) a przynajmniej nie ze wzgledu na znieczulenie. I dlatego IMHO nie powinno sie go stosowac bez wyraznej potrzeby medycznej, a na pewno nie dlatego ze kobieta sobie zyczy zeby "nie bolalo" ;-)

                              Ha, ale teraz mundry jestem


                              Patrz wyzej Wszystko "zalezy jak lezy".
                              Muflon ja wiem niestety mialam ta znikoma przyjemnosc ogladania filmow z roznych porodow na zajeciach ze szkoly rodzenia. ostani film byl z cesarki - lekarz zrobil dziure w brzuchu kobiety i za nogi wyciagnal dziecko. brrrrrrrrrr
                              mimo, ze cc jest moze wygodne to sama osobiscie jestem chyba
                              jednak za porodem sn.
                              totalny zoltodziob z aparatem
                              -----------------------------------------
                              i Ty mozesz pomoc:
                              http://www.serce-malwiny.pl/index.php
                              http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
                              http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
                              http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

                              Komentarz

                              • muflon
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 6763

                                #270
                                Zamieszczone przez Skipper
                                jesli kobieta bedzie chciała rodzic np. przez płuco bo ma taką fantazje to tez powinna miec taką mozliwosc bo to jej sprawa....
                                No tak, i tym sposobem zaraz dojdziemy do dyskusji na Najwazniejszy Temat w Czwartej Kaczopospolitej (tm)

                                Zamieszczone przez monisiek
                                niestety mialam ta znikoma przyjemnosc ogladania filmow z roznych porodow na zajeciach ze szkoly rodzenia. ostani film byl z cesarki - lekarz zrobil dziure w brzuchu kobiety i za nogi wyciagnal dziecko. brrrrrrrrrr
                                Zapewniam, ze porod "zwykly" moze wygladac tak krwawo, ze to co widzialas na filmach ze szkoly rodzenia sie chowa ;-) To tak w ramach dodawania otuchy
                                zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                                Komentarz

                                Pracuję...