Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • monisiek
    Bywalec
    • 2006
    • 185

    #271
    Zamieszczone przez muflon
    Zapewniam, ze porod "zwykly" moze wygladac tak krwawo, ze to co widzialas na filmach ze szkoly rodzenia sie chowa ;-) To tak w ramach dodawania otuchy
    dzieki Muflonik bede pamietac )
    film z naturalnego tez zaliczylam krwawe horrory chowaja sie czasem zaluje, ze zaczelam ta szkola rodzenia, niech zyje nieswiadomosc
    totalny zoltodziob z aparatem
    -----------------------------------------
    i Ty mozesz pomoc:
    http://www.serce-malwiny.pl/index.php
    http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
    http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
    http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

    Komentarz

    • Kubaman
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 4709

      #272
      monisiek, sześć tygodni temu byłem przy urodzinach mojej córeczki, więc wiem to i owo o konsekwencjach takich a takich rozwiązań. Cesarka jest zdecydowanie najgorsza, not bene w Polsce sporo kobiet umiera po cesarce (również na życzenie) w wyniku komplikacji poporodowych.

      Muflon, oczywiście!
      Nie popieram takiego konkretnie pomysłu, ale uważam, że zarówno ze względu na wyższe koszty jak i - przede wszystkim - zdrowie dzieci oraz matek, nie powinno się traktować cesarki jak zabiegu u kosmetyczki. Warto coś z tym trendem zrobić.

      BTW, monisiek, cesarka też cholernie boli, tylko dopiero jak się goi. A jak się nie goi, to kaput.

      Zamieszczone przez Skipper
      talib?
      kontynuujesz paradę bezmyślności
      www.jakubszyma.pl

      www.szyma.com

      Komentarz

      • Skipper
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 1112

        #273
        tylko to wszystko nie zmienia faktu ze to ONE mają decydowac jak chca rodzic a nie facet któremu jak widze wydaje sie ze zawsze wie cos lepiej....


        EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

        Komentarz

        • monisiek
          Bywalec
          • 2006
          • 185

          #274
          Zamieszczone przez Skipper
          tylko to wszystko nie zmienia faktu ze to ONE mają decydowac jak chca rodzic a nie facet któremu jak widze wydaje sie ze zawsze wie cos lepiej....
          Skipper swiete slowa masz ode mnie zimnego browca :cool:
          totalny zoltodziob z aparatem
          -----------------------------------------
          i Ty mozesz pomoc:
          http://www.serce-malwiny.pl/index.php
          http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
          http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
          http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

          Komentarz

          • muflon
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 6763

            #275
            Zamieszczone przez Skipper
            tylko to wszystko nie zmienia faktu ze to ONE mają decydowac jak chca rodzic a nie facet któremu jak widze wydaje sie ze zawsze wie cos lepiej....
            ... i niech facet się przypadkiem nie zasłania jakimiś tam dyplomami, studiami, specjalizacją itp. ;-) Siedź lekarzu cicho i się nie odzywaj, ONE mają decydować i basta
            zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

            Komentarz

            • monisiek
              Bywalec
              • 2006
              • 185

              #276
              Muflon tez nie jestem za tym aby cc bylo na zyczenie. smiesza mnie opinie kobiet, ktore twierdza, ze gdyby nie bylo cc to nie zdecydowalyby sie na dziecko.
              ale jeszcze bardziej smieszy mnie opinia tego calego specjalisty poloznika, ktory twierdzi, ze ograniczenie cc zapewni przyrost naturalny
              totalny zoltodziob z aparatem
              -----------------------------------------
              i Ty mozesz pomoc:
              http://www.serce-malwiny.pl/index.php
              http://www.wiktor.netoh.pl/historia.html
              http://pancho2006.googlepages.com/malagosia
              http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/

              Komentarz

              • perqsista
                Początki nałogu
                • 2005
                • 429

                #277
                Zamieszczone przez Kubaman
                ...Cesarka jest zdecydowanie najgorsza, not bene w Polsce sporo kobiet umiera po cesarce (również na życzenie) w wyniku komplikacji poporodowych.
                ...i
                Każdy będzie miał w tej sprawie punkt widzenia wypaczony własnymi doświadczeniami;-)

                Moja Żona po 20 godzinach od rozpoczęcia porodu naturalnego i braku jakiegokolwiek jego postępu pomimo pompowania w Nią hektolitrów oksytocyny (powodującej cholernie bolesne i częste niż normalnie skurcze), została wreszcie ostatecznie zaszczycona skierowaniem na oddział operacyjny i cesarkę. Mieliśmy to szczęście, że na samym początku porodu odeszły wody i cała akcja wg obowiązujących procedur powinna się zakończyć nie później niż 24h po odejściu wód. W przeciwnym wypadku poród mógłby trwać 2 i 3 doby i wszyscy byliby bardzo szczęśliwi, że odbywa się drogami "natury" ("naturalna" maksymalna dawka oksytocyny) i że rodząca jest bombardowana bez przerwy dawką bólu niewspółmierną w czasie do rzeczywiście naturalnego porodu. Dodam, ze w przypadku braku postępu w porodzie nie wchodzi w rachubę zastosowanie np Znieczulenia Zewnątrzoponowego ponieważ osłabia ono skurcze. Cesarka została ostatecznie przeprowadzona szybko i sprawnie. Żona dochodziła do pełni sił po zabiegu o wiele szybciej niż koleżanki które Rodziły w tym samym dniu naturalnie. Większość z nich odczuwała dolegliwości związane z naturalnym porodem jeszcze kilka miesięcy po fakcie. Moja Żona po 2 tygodniach była już całkowicie sprawna i twierdziła, że sam zabieg i kilka dni po zabiegu to było "sanatorium" w porównaniu do tych 20 godzin spędzonych na przygotowaniu do naturalnego porodu.

                Ja rozumiem, że rządzący i NFZ jak najbardziej jest zainteresowany spadkiem cesarskich cięć - jest to zabieg o wiele droższy, angażujący większa ilość personelu medycznego. Ale sianie propagandy, że jest to operacja niebezpieczna np. dla dziecka wydaje mi sie trochę naciągane. Jeżeli rodząca jest przygotowana w pierwszym etapie porodu w podobny sposób jak rodzaca naturalnie (czyli przeczekanie pierwszego etapu porodu ) - szok dla noworodka nagle wyjętego wyciągniętego na świat zewnętrzny jest minimalizowany (przynajmniej tak nam mówiono w szkole rodzenia). Jeżlei chodzi o niebezpieczeństwo dla matki to każdy zabieg medyczny czy nawet przyjęcie w określonej sytuacji leku np. na grypę może być niebezpieczne i spowodować zagrożenie życia. Kobiety umierają także w wyniku powikłań po porodach naturalnych.

                Wspomnę też o patologiach (przypadek mojego kolegi) - kiedy to przy przedwczesnej akcji porodowej (8miesiąc) lekarze potraktowali sprawę rutynowo i forsowali za wszelką cenę rozwiązanie siłami natury pomimo że rodzice wręcz błagali o cesarskie cięcie. Skończyło sie podduszeniem i porażeniem mózgowym.

                Nie chciałbym forsować tezy, że cesarka to rozwiązanie idealne. Wiadomo, że najlepiej jest kiedy wszystko toczy się naturalnym rytmem. Niemniej w przypadku jakichkolwiek komplikacji i braku przeciwwskazań medycznych dla operacji rodzice powinni mieć moim zdaniem możliwość wyboru. Proponuję ponadto mały wywiad w kręgu znajomych lekarek-matek jakie rozwiązanie miało miejsce w przypadku ich porodów

                Edit:
                Zapomniałem o najważniejszym. Rozwiązanie proponowane przez rządzących jest IMO całkowicie idiotyczne i niebezpieczne bez względu na wyższość/niższość rozwiązania naturalnego czy cesarskiego cięcia.Ogranicza wybór metody nie tyle pacjentom co lekarzom. W przypadku wprowadzenia tego w życie każdy ordynator będzie zwlekał nawet w uzasadnionych przypadkach z decyzją o cesarskim cięciu do ostatniej chwili. Każdy taki zabieg to wymierna strata dla szpitala.
                Ostatnio edytowany przez perqsista; 3208.
                www.blog.mielcarek.net

                Komentarz

                • mattnick
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1735

                  #278
                  Zwolnijmy anestezjologow i robmy wszystko naturalnymi metodami amputacje konczyn, operacje na otwartym sercu itd...moze im Matka Boska Trybunalska pomoze....
                  30D, C 17-40 f4 , 50 f1.8, 70-200 f4 , 430 ex, oraz -=iii=<)
                  CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

                  Komentarz

                  • Tomasz Golinski
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 8623

                    #279
                    A może po prostu wprowadzić normalny i zdrowy cennik za usługi?
                    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                    Komentarz

                    • Kubaman
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 4709

                      #280
                      perqsista:

                      - moja żona również rodziła pod silną oksytocyną, wiem jak to jest
                      - poród w znieczuleniu jest możliwy w takim przypadku bez najmniejszych problemów, tylko że wydłuża poród (bezbolesny)
                      - statystyki pokazują, że powikłania pooperacyjne są niestety gorsze i więcej procentowo kobiet ma powikłania po cesarce, więcej również umiera
                      - wpływ na dziecko jest negatywny. Po pierwsze brak samej traumy porodowej ma wpływ na odporność i psychikę dziecka, po drugie po cesarce powszechne są rozmaite komplikacje dróg oddechowych - np. skłonność do astmy, obniżona odporność. Sam tego doświadczam, bo moja chrześnica, córka brata urodzona cesarką, ma 5 lat i miała już 3 razy zapalenie płuc i lądowała w szpitalu z 40 stopniową gorączką. Zastrzyki, opieka w domu, nerwy i płacze rodziców. Przykład może drastyczny, ale tak się zdarza stosunkowo często.
                      - cesarka oznacza każdy kolejny poród przez cesarkę (lub prawie zawsze). Komplikacje i koszty się mnożą.
                      - cesarka to operacja w pełnej narkozie, nie porównuj tego do brania leków na grypę

                      Tomek:
                      - jestem za. To pierwszy krok do normalności. Tylko boję się, że gdy to nastąpi, powstaną nowe wątki jak ten, gdzie będzie się pisać o rabunkowej polityce państwa itp, itd. W Niepołomicach pod Krakowem jest specjalna klinika tylko do rodzenia cesarką dla bizneswoman, które nie mają ochoty cierpieć przy porodzie. Taki poród kosztuje 4 tysiące złotych i zapewne jest to koszt porównywalny z rzeczywistymi kosztami w publicznych klinikach. Tymczasem dzisiaj w Krakowie cesarka refundowana z NFZ kosztuje 1000-1500 PLN i nie obejmuje rekonwalescencji, za to płacimy my wszyscy. IMHO jasne postawienie sprawy unormalizuje sytuację i poród przez cesarskie cięcie angażujący salę operacyjną, sztab ludzi i opiekę pooperacyjną nie będzie tańszy niż średni zestaw zdjęć ślubnych lub seria ćwiczeń rehabilitacyjnych.

                      To wszystko piszę odnośnie cesarek na żądanie. W przypadku jakichkolwiek wskazań do takiego zabiegu sprawa jest oczywista, a koszty pokrywa NFZ i nie ma tematu.

                      Jak się często zdaża politycy wiedzą, że dzwoni, ale nie wiedzą gdzie. Sam cytowany pomysł jest irracjonalny, obawiam się jednak, że sama sprawa trendu wzrostowego cesarek na życzenie zostanie przy okazji zbagatelizowana, a tak się IMHO stać ne powinno.
                      www.jakubszyma.pl

                      www.szyma.com

                      Komentarz

                      • perqsista
                        Początki nałogu
                        • 2005
                        • 429

                        #281
                        Zamieszczone przez Kubaman
                        perqsista:
                        - moja żona również rodziła pod silną oksytocyną, wiem jak to jest
                        - poród w znieczuleniu jest możliwy w takim przypadku bez najmniejszych problemów, tylko że wydłuża poród (bezbolesny)
                        Szczególnie 20h po odejściu wód i przy dosłownie zerowym postępie porodu pomimo oksytocyny (0,5cm rozwarcia po 20 godzinach podawania oksytocyny)...

                        Zamieszczone przez Kubaman
                        - statystyki pokazują, że powikłania pooperacyjne są niestety gorsze i więcej procentowo kobiet ma powikłania po cesarce, więcej również umiera
                        - wpływ na dziecko jest negatywny... Po pierwsze brak samej traumy porodowej ma wpływ na odporność i psychikę dziecka, po drugie po cesarce powszechne są rozmaite komplikacje dróg oddechowych - np. skłonność do astmy, obniżona odporność.
                        Zapewniam Cię że co lekarz to inne zdanie na ten temat. Pod pełną narkozą odbywa sie wiele innych zabiegów nie mających nic wspólnego z ratowaniem życia i nikt jakoś z tego powodu nie rozpacza. Odpukać...tfu ftu , moja Córa ma 2 lata i jeszcze nie było konieczności podania jej antybiotyku. Poza skazą białkową absolutnie nic Jej nie dolegało (ale twierdzenie że skaza białkowa i skłonność do późniejszych alergii spowodowane jest przez cesarkę było by mocno na wyrost - rodzice obydwoje są alergikami). Co więcej wychowuje sie razem z chłopcem-rówieśnikiem, który przyszedł na świat naturalnie i jego wszelkie choróbska trzymają się o wiele częściej.
                        Reasumując jestem głęboko przeciwny odgórnemu batowi na lekarzy ograniczającemu im wybór metody. To może rodzic tylko patologie jakie opisałem w swoim poprzednim poście.
                        www.blog.mielcarek.net

                        Komentarz

                        • Kubaman
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 4709

                          #282
                          napisałem bardzo wyraźnie, że chodzi mi o cesarkę na żądanie! Nie dyskutuję o cesarce ze wskazaniami - piszę to już trzeci raz.

                          Ja nie jestem lekarzem, to co napisałem wyczytałem lub dowiedziałem się z programów publicystycznych. Nie wiem skąd miałbyś mieć lepsze wiadomości ode mnie.

                          Lekarz specjalista określa wybór metody, poza znieczuleniem. O tym pisał również muflon. To nie wizyta u fryzjera, choć powszechnie sie tak uważa jak widzę.

                          P.S> znieczulenie zawsze się podaje przy rozwarciu minimum 7cm. Jest to niezależne od podawania oksytocyny czy nie. Trudno, poród jednak jest sprawą poważną. Co nie oznacza, że gdy to rozwarcie nastąpi nie można podać znieczulenia - można zawsze.
                          www.jakubszyma.pl

                          www.szyma.com

                          Komentarz

                          • perqsista
                            Początki nałogu
                            • 2005
                            • 429

                            #283
                            Zamieszczone przez Kubaman
                            napisałem bardzo wyraźnie, że chodzi mi o cesarkę na żądanie! Nie dyskutuję o cesarce ze wskazaniami - piszę to już trzeci raz.
                            Przypominam, że dyskutujemy o nowym pomyśle rządzących, który w swoich skutkach ograniczy również liczbę cesarskich cięć za wskazaniem lekarskim.

                            Edit:
                            Chodzi mi o to, że jak jest nowy pomysł rządzących to rozpoczyna sie szukanie jak największej ilości wad starego porządku i za chwile się okaże że cesarskie cięcie to bardziej niebezpieczny zabieg od operacji na otwartym sercu.

                            Zamieszczone przez Kubaman
                            Ja nie jestem lekarzem, to co napisałem wyczytałem lub dowiedziałem się z programów publicystycznych. Nie wiem skąd miałbyś mieć lepsze wiadomości ode mnie.
                            Bezpośrednio od lekarzy, również ginekologów.

                            Zamieszczone przez Kubaman
                            Lekarz specjalista określa wybór metody, poza znieczuleniem. O tym pisał również muflon.
                            O to chodzi, że może nie mieć wyboru metody szczególnie pod koniec roku budżetowego...

                            Zamieszczone przez Kubaman
                            To nie wizyta u fryzjera, choć powszechnie sie tak uważa jak widzę.
                            To chyba nie do mnie...
                            Ostatnio edytowany przez perqsista; 3208.
                            www.blog.mielcarek.net

                            Komentarz

                            • Kubaman
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 4709

                              #284
                              Zamieszczone przez perqsista
                              Bezpośrednio od lekarzy, również ginekologów.
                              nie polemizuję, poszukam jakiś danych ogólnie dostępnych i wiarygodnych
                              O to chodzi, że może nie mieć wyboru metody szczególnie pod koniec roku budżetowego...
                              no właśnie, a dlaczego
                              bo przez cały rok robił cesarki na życzenie, które nie miały wskazań, a które wszyscy fundujemy!
                              Jak napisałem do Tomka, w Niepołomicach jest klinika, cesarka kosztuje 4k PLN. Przynajmniej finansowo sprawa czysta.

                              EDIT: dopisałeś słówko o starym porządku i szukaniu wad. Nie ma już starego porządku, sprawdź jak ewoluuje sprawa cesarek na życzenie. Tylko o tym piszę, mówiłem, że z samym projektem się również nie zgadzam, ale nie wylewajmy dziecka z kąpielą.
                              www.jakubszyma.pl

                              www.szyma.com

                              Komentarz

                              • perqsista
                                Początki nałogu
                                • 2005
                                • 429

                                #285
                                Zamieszczone przez Kubaman
                                no właśnie, a dlaczego
                                bo przez cały rok robił cesarki na życzenie, które nie miały wskazań, a które wszyscy fundujemy!
                                Jak napisałem do Tomka, w Niepołomicach jest klinika, cesarka kosztuje 4k PLN. Przynajmniej finansowo sprawa czysta.

                                Takie podejście do niczego dobrego nie prowadzi.
                                Nie można sobie wyliczyć ze średnio na szpital powinno przypadać XX zabiegów cesarskiego cięcia. W przypadku (a raczej w normie) przedwczesnego zakończenia limitów i tak najbardziej poszkodowany będzie zawsze pacjent. Poza tym wspólnie fundujemy jako podatnicy tysiące innych o niebo głupszych i droższych pomysłów, czepianie sie akurat cesarskiego cięcia to zabieranie się do sprawy od d... strony
                                www.blog.mielcarek.net

                                Komentarz

                                Pracuję...