Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • DoMiNiQuE
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 3548

    #361
    No i pojdzie kasa z unii na wylegarnie wypranych mozgow przez sekte rydzyka :/

    Czy Ci co mnie wysmiali gdy twierdzilem wczesniej w tym watku, ze IVRP to panstwo wyznaniowe nie zmienili przypadkiem zdania?

    P.S.
    O ocenie z religii na maturze tez zapewne slyszeliscie?

    Komentarz

    • sniper88
      Pełne uzależnienie
      • 2007
      • 1156

      #362
      Zamieszczone przez DoMiNiQuE
      P.S.
      O ocenie z religii na maturze tez zapewne slyszeliscie?
      Na maturze czy swiadectwie?
      Bo oba pomysly byly, i jak narazie slyszalem tylko o ocenie na swiadectwie, ale i tak nie ma sie co martwic:
      1) Mamy rozdzial państwa od kosciola
      2) Szkoly zapewniaja lekcje etyki dla niewierzacych
      3) Dziwisz stwierdzil, ze dzieci innych wyznan beda uczone na lekcjach religii w duchu tolerancji i wolnego wyboru

      Tyle ze,
      1) Widac ze to jest tylko na papierze
      2) Jak narazie to w ogole nie dziala, malo ktora szkola sie do tego stosuje
      3) Dzieci beda mialy katolicka propagande na tych lekcjach

      Ale poza tym chyba wszystko gra
      WWW | 500px | IG
      Semper in altum

      Komentarz

      • DoMiNiQuE
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 3548

        #363
        Zamieszczone przez sniper88
        Na maturze czy swiadectwie?
        Bo oba pomysly byly, i jak narazie slyszalem tylko o ocenie na swiadectwie,
        Noo no, jak zwykle pokrecilem. Chodzilo mi o ocene z religii wliczana do sredniej.

        Zamieszczone przez sniper88
        1) Mamy rozdzial państwa od kosciola
        Jak patrze na Kaczynskich trzymajacych palce w d* ojca dyrektora i tej calej reszty to jakos w to nie wierze. Moze jest tak na papierze, nic poza tym. Krzyze w szkolach, urzedach czy tez sejmie tez jakos tego nie potwierdzaja.

        Zamieszczone przez sniper88
        2) Szkoly zapewniaja lekcje etyki dla niewierzacych
        W mojej tego nie bylo przez co mialem niezle przeboje. Pisanie pism, wzywanie rodzicow do dyrektora i inne takie katolickie przyjemnosci.

        Komentarz

        • sniper88
          Pełne uzależnienie
          • 2007
          • 1156

          #364
          Ale nie jestem w stanie zrozumiec czemu nie wroca do pomyslu nauczania religii w szkolkach niedzielnych (czy jak to wygladalo wiele lat temu), kto chce ten chodzi, kto nie ten nie chodzi-a Ci na sile staraja sie ludzia wbic do glowy nie zawsze (moim zdaniem) sensowna i spojna ideologie...
          WWW | 500px | IG
          Semper in altum

          Komentarz

          • DoMiNiQuE
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 3548

            #365
            Zamieszczone przez sniper88
            Ale nie jestem w stanie zrozumiec czemu nie wroca do pomyslu nauczania religii w szkolkach niedzielnych (czy jak to wygladalo wiele lat temu), kto chce ten chodzi, kto nie ten nie chodzi-a Ci na sile staraja sie ludzia wbic do glowy nie zawsze (moim zdaniem) sensowna i spojna ideologie...
            Otoz otoz!

            Ja chodzilem na takie katechezy przez pierwsze 2 lata szkoly podstawowej i jakos zyje. Moim zdaniem bylo to nawet ciekawe urozmaicenie.
            Kler sie boi, ze przez takie rozwiazanie im frekwencja zmaleje i dlatego ida w zaparte. Zreszta przeniesienie religii do szkol bylo niezgodne z konstytucja i jakos sie nikt tym nie przejal.
            Ostatnio edytowany przez DoMiNiQuE; 223.

            Komentarz

            • Nemeo
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 1757

              #366
              Zamieszczone przez DoMiNiQuE
              Kler sie boi, ze przez takie rozwiazanie im frekwencja zmaleje i dlatego ida w zabarte.
              Dokładnie, wtedy na religię chodziłyby tylko dzieci fanatycznych moherów.

              Komentarz

              • zanussi
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 1696

                #367
                ja przeszedłem edukację religijną w szkołach (w średniej lekcja polegała na jak najszybszym wyprowadzeniu księdza z równowagi - rekord - jakies 4 minuty ). teraz nie chodze do kościoła.... nie jestem godzien nazywać się katolikiem.... nikogo też nie zabiłem, nie cudzołożę, nie obrażam bliźniego itp....
                Oko plus aparat - dobrana para.

                Komentarz

                • DoMiNiQuE
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 3548

                  #368
                  Ja tak samo, z tym, ze nie jestem osoba wierzaca a i ksiadz czasem troszke dluzej ze mna wytrzymywal (jak juz poszedlem na religie odpisac zadanie domowe od kolegow )

                  Komentarz

                  • sniper88
                    Pełne uzależnienie
                    • 2007
                    • 1156

                    #369
                    Zamieszczone przez zanussi
                    w średniej lekcja polegała na jak najszybszym wyprowadzeniu księdza z równowagi - rekord - jakies 4 minuty )
                    U mnie w gim. dres tak wnerwil ksiedza ze ten poszedl na niego z piesciami, wiec juz nic mnie nie zdziwi

                    A co do wiary itp. to polecam ksiazke "Bóg urojony", autor (profesor oxfordu) udowadnia, ze boga w ogole nie ma, i tak jezdzi po wszystkich wyznaniach, jak sobie nawet nie wyobrazalem ze sie da
                    WWW | 500px | IG
                    Semper in altum

                    Komentarz

                    • Nemeo
                      Pełne uzależnienie
                      • 2005
                      • 1757

                      #370
                      Zamieszczone przez sniper88
                      A co do wiary itp. to polecam ksiazke "Bóg urojony", autor (profesor oxfordu) udowadnia, ze boga w ogole nie ma, i tak jezdzi po wszystkich wyznaniach, jak sobie nawet nie wyobrazalem ze sie da
                      Widziałem jego serię programów na kanale Planete, gość jest naprawdę dobry, widziałem odcinek jak "kasował" jakiegoś ortodoksyjnego żyda.

                      Komentarz

                      • Wats0n
                        Uzależniony
                        • 2006
                        • 996

                        #371
                        Zamieszczone przez sniper88
                        A co do wiary itp. to polecam ksiazke "Bóg urojony", autor (profesor oxfordu) udowadnia, ze boga w ogole nie ma, i tak jezdzi po wszystkich wyznaniach, jak sobie nawet nie wyobrazalem ze sie da
                        Widać, że nie zrozumiałeś w pełni wymienionej książki. Autor co najwyżej wykazuje brak racjonalnych przesłanek świadczących o istnieniu jakiejkolwiek siły wyższej. Nie da się udowodnić nieistnienia czegokolwiek - jest to wbrew metodologii.
                        Jestem szczególnie wyczulony na jakiekolwiek formy powtarzania bez namysłu i bez zrozumienia zasłyszanych tez.

                        EDIT: żeby nie było wątpliwości - jestem ateistą i bardzo cenie sobie spostrzeżenia Dawkinsa
                        Tako rzecze Watson.

                        /// //Galeria przejściowa

                        Komentarz

                        • zanussi
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 1696

                          #372
                          nie ma sensu się nad tym zastanawiać..... niektóre religie ... powtarzam - wielkie religie (w zasadzie chyba jedna) nie zastanawiają się, nie poruszają problemu istnienia Boga...
                          Oko plus aparat - dobrana para.

                          Komentarz

                          • akustyk
                            gajowy
                            • 2004
                            • 12158

                            #373
                            Zamieszczone przez sniper88
                            A co do wiary itp. to polecam ksiazke "Bóg urojony", autor (profesor oxfordu) udowadnia, ze boga w ogole nie ma, i tak jezdzi po wszystkich wyznaniach, jak sobie nawet nie wyobrazalem ze sie da
                            to ja mam tylko jedno pytanie:
                            czy pojecia "wiara" i "dowodzenie" nie stoja ze soba w jakiejs sprzecznosci?

                            ci co chca wierzyc nie chca dowodow (kontr-dowodow)
                            ci co chca dowodzic, nie chca wiary.

                            zbiory rozlaczne
                            www albo tez flickr

                            Komentarz

                            • DoMiNiQuE
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 3548

                              #374
                              Zamieszczone przez akustyk
                              to ja mam tylko jedno pytanie:
                              czy pojecia "wiara" i "dowodzenie" nie stoja ze soba w jakiejs sprzecznosci?

                              ci co chca wierzyc nie chca dowodow (kontr-dowodow)
                              ci co chca dowodzic, nie chca wiary.

                              zbiory rozlaczne
                              Ty matematyk, nie filozuj

                              Udowodnienie, ze Bog nie istnieje jest tak samo niemozliwe jak udowodnienie jego istnienia.
                              Mi czesto zal tych wierzacych, ze tak latwo daja soba manipulowac na zasadzie Bog istnieje "bo tak"!

                              Komentarz

                              • zanussi
                                Pełne uzależnienie
                                • 2006
                                • 1696

                                #375
                                z drugiej strony wiara czyni cuda... dośc długo zastanawiałem sięnad tym i zadałem sobie takie pytanie - dlaczego nie stwierdza się objawień Maryj lub Jezusa w kulturach niechrześcijańskich? Dlaczego powiedzmy w takich Chinach czy w Tybecie nie ma powołań na księży, nie ma cudownych objawień? Czyżby te wszystkie objawienia itepe były wynikiem i efektem autosugestii?
                                Oko plus aparat - dobrana para.

                                Komentarz

                                Pracuję...