Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Tomasz Golinski
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 8623

    #631
    Zamieszczone przez i3ill
    bo rozmawiamy o polityce a nie o psychologi
    Tak niestety się nie da.
    Ej no zaraz .. a skąd te kilometry autostrad? mosty ? itd... mam Ci zrobić zdjęcie tablicy np. na moście gdańskim w Warszawie na której pisze ile % dał rząd a ile UE? po co ? sam siebie oszukujesz?
    I co z tego? To nie generuje wzrostu gospodarczego, ani nawet dobrobytu. Po wtóre - pieniądze z UE w ogromnej części pochodzą z polskiej składki do UE.
    KIEDY ??????????
    Parę linijek wyżej pisałeś, że to bez znaczenia, bo i tak będzie dobrze. Ale odpisz jeszcze na pozostałe pytania :P

    Zamieszczone przez sniper88
    Bo to juz jest aspekt personalny, popatrz np. na duza czesc miliarderow, mimo ze mogliby juz osiasc na laurach, dalej pracuja. No a z drugiej strony masz paris hilton
    Owszem, ale w ogromnej większości przypadków ludzie pracują, bo muszą.

    Nie zapominaj o funduszach unijnych (phare), ktore dostawalismy przed wstapieniem do wspolnoty. Moze wzrost (moim zdaniem) chwilowo zwolnil, ale poziom zycia sie podniosl, a poza tym zyskala znaczna wiekszasc firm ktore maja dzialalnosc poza granicami PL
    Ale właśnie tłumacze, że te fundusze głównie szkodziły, lub pomagały niewiele. Gdybyśmy wprowadzili wolny rynek, to rozwój byłby istotnie szybszy bez żebrania.

    Ponadto, osobiście nie lubie żebrać o kasę. I nie potrafię zrozumieć, że niektórzy cieszą się, że do rządu wybrali dobrych żebraków.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



    Komentarz

    • Skipper
      Pełne uzależnienie
      • 2006
      • 1112

      #632
      a co do naplywu kasy i pracy.... nie chce mi sie wracac do wczesniejszej dyskusji na temat pieniadza i Twoich teoretycznych wywodow... ale naplyw pieniadza z unii spowodowal wzrost produkcji i to jest fakt bezsprzeczny... bo naplyw pieniadza w tym wypadku to nie byl zalew pustej kasy tylko wynik otwarcia rynku i zwiekszenia popytu na prace, bo bez tego ta praca nie mialaby zadnej wartosci jesli nie byloby mozliwosci uplynnienia jej efektow... i to jest Tomku skrot myslowy ktory pownienes rozumiec wiec poprosze bez chwytow z rozbieraniem posta


      EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

      Komentarz

      • mjastrzebski
        Początki nałogu
        • 2005
        • 450

        #633
        Zamieszczone przez snowboarder
        Juz za 3 tygodnie zobaczymy jak narod wybrany sie do demokracji nadaje...
        Jednym sie pocieszam. Wprawdzie czesc PISuarowego elektoratu jest nie do ruszenia. Mohery oraz ludzie, ktorzy maja jakies blizej nieokreslony zal, pretensje do calego swiata, zaglosuja na nich. Latwo winic jakis tam wydumany "uklad", za wlasne niepowodzenia, porazki zyciowe etc. PISuary bardzo umiejetenie kieruja swoja kampanie do takich ludzi.

        Ale jest wsrod nich tez pare procent, ktorym rok, 2 czy 3 mozna oczy mydlic jakas walka z wiatrakami. Skonczy sie jednak kiedys dobra koniunktura w gospodarce wynikajaca z wejsciado Unii, czesc ludzi wroci z emigracji, i bida zajrzy w oczy. PISUary nie robia nic po za przypiswyanie sobie zaslug. Wiec jesli nie dokonaja jakiegos zamachu na podstawowe mechanizmy demokracji w co nie wierze, to za pare lat trzeba bedzie niestety tylko po nich posprzatac i oczyscic kraj z nowego ukladu :P



        Marcin
        Chciałbym mieć więcej czasu na fotografowanie.

        Komentarz

        • Tomasz Golinski
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 8623

          #634
          Zamieszczone przez Skipper
          ale naplyw pieniadza z unii spowodowal wzrost produkcji i to jest fakt bezsprzeczny... bo naplyw pieniadza w tym wypadku to nie byl zalew pustej kasy tylko wynik otwarcia rynku i zwiekszenia popytu na prace bo bez tego ta praca nie mialaby zadnej wartosci jesli nie bylo by mozliwosci uplynnienia jej efektow...
          Napływ pieniądza i handel jest bardzo korzystny, temu nie przeczę. Ale dotacje to właśnie był pusty pieniądz.
          30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
          Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



          Komentarz

          • i3ill
            Bywalec
            • 2004
            • 117

            #635
            Zamieszczone przez Tomasz Golinski
            Tak niestety się nie da.
            jak to nie ! ja nie poruszam psychologii!! więc się da!

            Zamieszczone przez Tomasz Golinski
            I co z tego? To nie generuje wzrostu gospodarczego, ani nawet dobrobytu. Po wtóre - pieniądze z UE w ogromnej części pochodzą z polskiej składki do UE.
            Jak to co z tego ! Kowalski zarobił 3500 zł zamiast 1500 zł !! a te 2000 różnicy wydaje .. samochody,laski,bary,domy,40D,70-200L IS itd...itd.. to nie dobrobyt?

            PS.
            SPRAWDZ DOKŁADNIE JAKA JEST SKŁADKA A ILE PIENIĘDZY PRZYPŁYNEŁO DO PL!!!
            Zamieszczone przez Tomasz Golinski
            Parę linijek wyżej pisałeś, że to bez znaczenia, bo i tak będzie dobrze. Ale odpisz jeszcze na pozostałe pytania :P
            Oj kolego.. to właśnie polityka.. NAPISAŁEM ŻE BEZ RÓŻNICY KTO WYGRA!!! a nie czy pójdziemy na wybory czy nie !! bo to już zostawiam wyborcy czy chce dalej Kaczki czy nie!!

            Zamieszczone przez Tomasz Golinski
            Owszem, ale w ogromnej większości przypadków ludzie pracują, bo muszą.

            Ale właśnie tłumacze, że te fundusze głównie szkodziły, lub pomagały niewiele. Gdybyśmy wprowadzili wolny rynek, to rozwój byłby istotnie szybszy bez żebrania.

            Ponadto, osobiście nie lubie żebrać o kasę. I nie potrafię zrozumieć, że niektórzy cieszą się, że do rządu wybrali dobrych żebraków.

            Pewnie że muszą.. i tak ma być.. to jest system w którym żyjemy !! obudź się

            Pkt 8 regulaminu forum

            CANON 5D MARK II[BG-E6] + 35L + 50 + 85 + 17-40L + 24-105L + 70-200L

            Komentarz

            • akustyk
              gajowy
              • 2004
              • 12158

              #636
              Zamieszczone przez i3ill
              Jak to co z tego ! Kowalski zarobił 3500 zł zamiast 1500 zł !! a te 2000 różnicy wydaje .. samochody,laski,bary,domy,40D,70-200L IS itd...itd.. to nie dobrobyt?
              skad Ci sie wzial ten pomysl, ze UE dala bezposrednio Kowalskiemu to ja nie wiem...

              jesli dobrze pamietam to wszystkie srodki sa przyznawane z dokladnym okresleniem celu. i na, za przeproszeniem: "****", to z UE nie ma pieniedzy
              www albo tez flickr

              Komentarz

              • sniper88
                Pełne uzależnienie
                • 2007
                • 1156

                #637
                Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                Owszem, ale w ogromnej większości przypadków ludzie pracują, bo muszą.
                To wcale nie oznacza, zeby nie pracowali, gdyby nie musieli.
                Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                Ale właśnie tłumacze, że te fundusze głównie szkodziły, lub pomagały niewiele. Gdybyśmy wprowadzili wolny rynek, to rozwój byłby istotnie szybszy bez żebrania.

                Ponadto, osobiście nie lubie żebrać o kasę. I nie potrafię zrozumieć, że niektórzy cieszą się, że do rządu wybrali dobrych żebraków.
                Pomagały, i to bardzo:
                1) Wraz z tymi funduszami mamy dziure budżetowa ok 30mld zlotych, pomysl o ile by wzrosla inflacja gdyby nie unijne pieniadze (w 2004r w ciagu 7 miesiecy 1mld euro)
                2) To nie jest tak, ze unia nam wrzuca kase do budzetu a my robimy co chcemy, na poczatku musimy miec inwestycje, ktora bedziemy SPRAWNIE realizowac, a unia nam zwroci czesc kosztow. Czy to nie jest piekne dla nas? Dzieki temu mamy kase na kolejna inwestycje, za ktora znowu zwroci nam sie kilkadziesiat procent nakladu...dalej uwazasz ze unia nas rozleniwia?
                WWW | 500px | IG
                Semper in altum

                Komentarz

                • i3ill
                  Bywalec
                  • 2004
                  • 117

                  #638
                  Zamieszczone przez akustyk
                  skad Ci sie wzial ten pomysl, ze UE dala bezposrednio Kowalskiemu to ja nie wiem...

                  jesli dobrze pamietam to wszystkie srodki sa przyznawane z dokladnym okresleniem celu. i na, za przeproszeniem: "****", to z UE nie ma pieniedzy
                  Tłumaczę ..

                  Jest tak ..

                  UE mówi .. dajemy wam 100 baniek na drogi..
                  rząd mówi.. SZUKAMY FIRMY KTÓRA zrobi drogi
                  FIRMA mówi.. DAWAJCIE KASE
                  pracownik mówi.. TY FIRMO .. nie będę zapier.. u Ciebie za 1500 jak w ANGLI mogę za 5x tyle...
                  FIRMA myśli.. no dobra .. lepiej zarobić mniej ale zarobić .. niż stać w miejscu albo zbankrutować.. OK DAMY WAM PODWYŻKĘ

                  jak jest PODAŻjest i POPYT . tak? może się mylę..

                  wniosek taki że PRACOWNIK ma więcej kasy nie musi nigdzie jechać.. rośnie Polakom portfel,morale,zadowolenie z Państwa.. itd itd..

                  ps.
                  to trochę proste wytłumaczenie .. ale starałem się wytłumaczyć jak najlepiej umiałem .. jak żle to mnie poprawcie

                  Pkt 8 regulaminu forum

                  CANON 5D MARK II[BG-E6] + 35L + 50 + 85 + 17-40L + 24-105L + 70-200L

                  Komentarz

                  • muflon
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 6763

                    #639
                    Zamieszczone przez i3ill
                    rząd mówi.. SZUKAMY FIRMY KTÓRA zrobi drogi
                    Błąd. Rząd mówi "OGŁASZAMY PRZETARG na zrobienie drogi", a to jest duża różnica. Znacie pewnie kawał o bramie, przetargu i komisji - który się kończył "no i 20.000 dla Turka, bo przecież ktoś musi tą cholerną bramę zrobić!" ;-)
                    zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

                    Komentarz

                    • Skipper
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 1112

                      #640
                      Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                      Napływ pieniądza i handel jest bardzo korzystny, temu nie przeczę. Ale dotacje to właśnie był pusty pieniądz.
                      nie do konca... bo to byl pieniadz zewnetrzny pozwalajacy wytworzyc byc moze sztucznie popyt wewnetrzny co rowniez jest korzystne dla gospodarki jako bodziec do normlanego dalszego rozwoju. aczkolwiek utrzymywanie dodacji zbyt dlugo moze spowodowac regres, dlatego efektywnosc tego rozwiazania zalezy to od fazy w jakiej sie gospodarka znajduje


                      EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

                      Komentarz

                      • i3ill
                        Bywalec
                        • 2004
                        • 117

                        #641
                        Zamieszczone przez muflon
                        Błąd. Rząd mówi "OGŁASZAMY PRZETARG na zrobienie drogi ;-)
                        Zgadzam się.. ale napisałem że to proste tłumaczenie łopatologiczne :-p

                        Pkt 8 regulaminu forum

                        CANON 5D MARK II[BG-E6] + 35L + 50 + 85 + 17-40L + 24-105L + 70-200L

                        Komentarz

                        • Tomasz Golinski
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 8623

                          #642
                          Zamieszczone przez sniper88
                          To wcale nie oznacza, zeby nie pracowali, gdyby nie musieli.
                          Właśnie twierdze, że większość by nie pracowała.

                          Pomagały, i to bardzo:
                          1) Wraz z tymi funduszami mamy dziure budżetowa ok 30mld zlotych, pomysl o ile by wzrosla inflacja gdyby nie unijne pieniadze (w 2004r w ciagu 7 miesiecy 1mld euro)
                          Nie ma związku. Dziura budżetowa jest spowodowana nadmiernymi wydatkami, które elementarnie łatwo jest ograniczyć. Udział w UE powiększa wydatki budżetu, bo trzeba płacić składkę.

                          2) To nie jest tak, ze unia nam wrzuca kase do budzetu a my robimy co chcemy, na poczatku musimy miec inwestycje, ktora bedziemy SPRAWNIE realizowac, a unia nam zwroci czesc kosztow. Czy to nie jest piekne dla nas? Dzieki temu mamy kase na kolejna inwestycje, za ktora znowu zwroci nam sie kilkadziesiat procent nakladu...dalej uwazasz ze unia nas rozleniwia?
                          Tak.

                          Zamieszczone przez i3ill
                          jak to nie ! ja nie poruszam psychologii!! więc się da!
                          I piszesz przy tym rzeczy w oczywisty sposób fałszywe. Da się, jak widać... tylko efekty mierne.


                          Jak to co z tego ! Kowalski zarobił 3500 zł zamiast 1500 zł !! a te 2000 różnicy wydaje .. samochody,laski,bary,domy,40D,70-200L IS itd...itd.. to nie dobrobyt?
                          A Nowak nie ma, gdzie mieszkać, bo nie stać go na zatrudnienie Kowalskiego za 3.5k.

                          PS.
                          SPRAWDZ DOKŁADNIE JAKA JEST SKŁADKA A ILE PIENIĘDZY PRZYPŁYNEŁO DO PL!!!
                          Jak tłumaczę - to bez znaczenia. Sprawdź dokładnie jak wyglądają Niemcy wschodnie.

                          Oj kolego.. to właśnie polityka.. NAPISAŁEM ŻE BEZ RÓŻNICY KTO WYGRA!!! a nie czy pójdziemy na wybory czy nie !! bo to już zostawiam wyborcy czy chce dalej Kaczki czy nie!!
                          Dialektyka marxistowska jest nie dla mnie niestety. Nie robie rzeczy bez sensu.

                          Pewnie że muszą.. i tak ma być.. to jest system w którym żyjemy !! obudź się
                          Popracuj nad argumentacją, bo ni cholery nie rozumiem.

                          Zamieszczone przez i3ill
                          to trochę proste wytłumaczenie .. ale starałem się wytłumaczyć jak najlepiej umiałem .. jak żle to mnie poprawcie
                          Oczywiście źle, poczytaj Bastiata - on twierdzi, że dobry ekonomista widzi to, czego nie widać. Ty nie widzisz - ograniczasz spojrzenie do części sytuacji i nie widzisz szkód, które to wyrządza w pozostałych obszarach gospodarki. Po prostu herbata nie staje się słodsza od samego mieszania (choć lokalnie mogłaby!).


                          Zamieszczone przez Skipper
                          nie do konca... bo to byl pieniadz zewnetrzny pozwalajacy wytworzyc byc moze sztucznie popyt wewnetrzny co rowniez jest korzystne dla gospodarki jako bodziec do normlanego dalszego rozwoju. aczkolwiek utrzymywanie dodacji zbyt dlugo moze spowodowac regres, dlatego efektywnosc tego rozwiazania zalezy to od fazy w jakiej sie gospodarka znajduje
                          Ależ to bzdura! Popyt wewnętrzny wytwarzają ludzie swoimi nieograniczonymi potrzebami, a nie jakieś dotacje. Sztuczne manipulacje przy popycie itd zawsze się źle kończą.

                          Opowiadałeś na ircu historię o koledze, któremu chciałeś dać 10k... Przecież to to samo.
                          30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                          Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                          Komentarz

                          • Skipper
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1112

                            #643
                            Tomek odwolywanie sie niemiec wschodnich nie jest tu szczegolnie trafne bo to nie do konca wynik naplywu pieniadza tak na nich wplynal... tam jest problem mentalny. niemcy wchodnie to byl najbardziej zindoktrynowany kraj w bloku wschodnim. ja akurat mialem troche z DDRami do czyneinia, pracowala u mnie jedna pannato sie odnalezc nie mogla. nie rozumiala dlaczego nie jest odwozona do domu, nie rozumiala dlaczego ona ma chodzic do pracy i pracowac. Polacy to jednak zupelnie inna mentalnosc a tu srodki unijne pelnia bardziej role wedki jak ryby... dasz dwie wedki dwom roznym ludziom to jeden bedzie lowil ryby i da sobie swietnie rade a drugi wedke polamie i tyle z tego bedzie...
                            wystarczy spojrzec na Irlandie ktora zbudowano przeciez na dotacjach unijnych i odniesc do Grecji czy wlasnie cytowanego przez Ciebie DDRu.


                            EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

                            Komentarz

                            • i3ill
                              Bywalec
                              • 2004
                              • 117

                              #644
                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              I piszesz przy tym rzeczy w oczywisty sposób fałszywe. Da się, jak widać... tylko efekty mierne.
                              Dowody są takie że są tu ludzie którzy zgadzają się ze mną a nie z Toba.. !! uprawiasz demagogie!

                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              A Nowak nie ma, gdzie mieszkać, bo nie stać go na zatrudnienie Kowalskiego za 3.5k.
                              zgadam się z Tobą ale to prawo rynku.!

                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              Jak tłumaczę - to bez znaczenia. Sprawdź dokładnie jak wyglądają Niemcy wschodnie.
                              znów demagogia. PRZYKŁADY,FAKTY, itd...

                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              Dialektyka marxistowska jest nie dla mnie niestety. Nie robie rzeczy bez sensu.

                              Popracuj nad argumentacją, bo ni cholery nie rozumiem.
                              Nawzajem tylko dlaczego w takim razie odpowiadasz na pytania ? i odpierasz moje ataki/pytania? przecież nie rozumiesz co piszę.

                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              Oczywiście źle, poczytaj Bastiata - on twierdzi, że dobry ekonomista widzi to, czego nie widać. Ty nie widzisz - ograniczasz spojrzenie do części sytuacji i nie widzisz szkód, które to wyrządza w pozostałych obszarach gospodarki. Po prostu herbata nie staje się słodsza od samego mieszania (choć lokalnie mogłaby!).
                              Dobrze, w takim razie Tomaszu podaj mi te szkody? aaaaaaaaaaa wiem wiem..

                              Ludzi wysiedlali żeby zrobić autostrady..

                              ALE DOSTALI ZA TO PIENIĄDZE !! i MUSIELI SIĘ NA TO ZGODZIĆ..

                              2ga szkoda to taka że...

                              Nowak zbankrutował! ale może nie rozumiał rynku, albo pił za dużo? albo wydawał? albo cokolwiek innego !! jedno jest pewne !! RYNEK NIE LUBI PRÓŻNI i napewno dziura po nim zostanie zaklejona przez kogoś innego!!

                              Pkt 8 regulaminu forum

                              CANON 5D MARK II[BG-E6] + 35L + 50 + 85 + 17-40L + 24-105L + 70-200L

                              Komentarz

                              • Tomasz Golinski
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 8623

                                #645
                                Zamieszczone przez Skipper
                                Tomek odwolywanie sie niemiec wschodnich nie jest tu szczegolnie trafne bo to nie do konca wynik naplywu pieniadza tak na nich wplynal... tam jest problem mentalny. niemcy wchodnie to byl najbardziej zindoktrynowany kraj w bloku wschodnim. ja akurat mialem troche z DDRami do czyneinia, pracowala u mnie jedna pannato sie odnalezc nie mogla. nie rozumiala dlaczego nie jest odwozona do domu, nie rozumiala dlaczego ona ma chodzic do pracy i pracowac. Polacy to jednak zupelnie inna mentalnosc a tu srodki unijne pelnia bardziej role wedki jak ryby... dasz dwie wedki dwom roznym ludziom to jeden bedzie lowil ryby i da sobie swietnie rade a drugi wedke polamie i tyle z tego bedzie...
                                wystarczy spojrzec na Irlandie ktora zbudowano przeciez na dotacjach unijnych i odniesc do Grecji czy wlasnie cytowanego przez Ciebie DDRu.
                                Ale to dowodzi właśnie nieistotności dotacji. Irlandię zbudowano na liberalizmie gospodarczym. Dotacje miały wtórny wpływ.

                                Budowa dróg nie pełni funkcji wędki. Stadionów - również nie. Ponadto - dawanie wędki również demoralizuje, aczkolwiek mniej.
                                30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                                Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                                Komentarz

                                Pracuję...