Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • akustyk
    gajowy
    • 2004
    • 12158

    #616
    Zamieszczone przez Skipper
    dlatego moze jednak odrobine szacunku dla ludzi ktorzy maja dosc odwagi by wziac los w swoje rece a nie wyciagac reke po pieniadze z socjalu u zyc na koszt podatnikow?
    wiesz... ale to juz nie jest zupelnie tak jak piszesz. pracy w Polsce dla osob, ktore chca pracowac i maja jakies umiejetnosci jest niemalo. na tyle, ze przecietnie zdolny i wyksztalcony czlowiek cos znajdzie. a ze wzgledu na dziure na rynku pracodawcy placa coraz lepiej. pewnie, ze to nie sa zarobki takie jak za Odra, ale biorac poprawke na znacznie nizsze koszty utrzymania domu w Polsce, to to nie jest jakas tragedia.

    problemem jest co najwyzej to, ze ludzie boja sie w tym kraju przelewac krwawice na utrzymanie dzisiejszych emerytow, majac perspektywe zalamki ZUS-u i żebrania gdy przyjdzie do wlasnej emerytury.

    jesli chodzi o sama prace, to problem pojawia sie z innej strony. ot, daleko nie szukajac: moj szef szuka ludzi do pracy. pieniedzy ma duzo. nie ma ludzi, ktorzy chcieliby podjac prace. wymagana jest plynna plynna znajomosc angielskiego i dobra angielskiego technicznego i umiejetnosc poprawnego, scislego pisania po polsku. obie cnoty bardzo rzadkie w narodzie, zwlaszcza dobra znajomosc angielskiego (techniczny laskawie przemilcze).
    www albo tez flickr

    Komentarz

    • canis_lupus
      Pełne uzależnienie
      • 2004
      • 1252

      #617
      Zamieszczone przez Tomasz Golinski
      Nie rozumiem, możesz wyjaśnić?
      Owszem, LPR jest zarejestrowany jako liga polskich rodzin. a do wyborów idzie koalicją LPR+UPR+coś tam jeszcze. Więc powinna być zarejestrowana jako komitet koalicyjny a nie partyjny. A teraz pytanie za 100 punktów: jakie to może mieć skutki jeśli jakaś partia nie zdobędzie takiej ilości głosów na jaką oczekiwała?
      "I love You Cię" Różyczko...
      Galeria ,
      Druga galeria,

      Komentarz

      • Skipper
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 1112

        #618
        Zamieszczone przez akustyk
        wiesz... ale to juz nie jest zupelnie tak jak piszesz. pracy w Polsce dla osob, ktore chca pracowac i maja jakies umiejetnosci jest niemalo. na tyle, ze przecietnie zdolny i wyksztalcony czlowiek cos znajdzie. a ze wzgledu na dziure na rynku pracodawcy placa coraz lepiej. pewnie, ze to nie sa zarobki takie jak za Odra, ale biorac poprawke na znacznie nizsze koszty utrzymania domu w Polsce, to to nie jest jakas tragedia.

        problemem jest co najwyzej to, ze ludzie boja sie w tym kraju przelewac krwawice na utrzymanie dzisiejszych emerytow, majac perspektywe zalamki ZUS-u i żebrania gdy przyjdzie do wlasnej emerytury.

        jesli chodzi o sama prace, to problem pojawia sie z innej strony. ot, daleko nie szukajac: moj szef szuka ludzi do pracy. pieniedzy ma duzo. nie ma ludzi, ktorzy chcieliby podjac prace. wymagana jest plynna plynna znajomosc angielskiego i dobra angielskiego technicznego i umiejetnosc poprawnego, scislego pisania po polsku. obie cnoty bardzo rzadkie w narodzie, zwlaszcza dobra znajomosc angielskiego (techniczny laskawie przemilcze).
        ja sie z Toba zgodze sam prowadzilem firme w polsce kupe lat i w czasach kiedy bylo wieksze bezrobocie mialem problem z ludzmi co ciekawsze w PL zarbialem wiecej jak tu ale to co mam tu a czego nie mialem w PL to swiety spokoj z urzedami... nie musze codziennie udowadniac iz nie jesten wielbladem... ja szczerze mowiac wyprowadzilem sie z pL pod wplywem impulsu bo po kolejnej kontroli ktora i tak nie wykazala zadnyh uchybien doszedlem do wniosku ze ja nikogo nie zabilem bym sie musial tak scierac...
        wiesz jak jestes traktowany ciagle jak potencjalny przesteoca a tak sa traktowani a przynajmniej byli przedsiebiorcy w PL to sie odechciewa tym bardziej jak masz alternatywe bo jak jej nie ma to zaciskasz zeby i walczysz dalej. ale ja mialem wiec sprzedalem wszystko i wyjechalem bo mialem naprawde serdecznie dosc...
        od kilku lat nawet w tak zbiurokratyzowanym jak niemcy kontakty z urzedami przestaly byc droga przez meke, bo jesli spelniasz kryteria ktore spelnic musisz nie ma tu uznaniowosci decyzji, a przynajmniej mnie to jak na razie nie dotknelo.

        co do emerytury... emerytura powinna wg mnie byc wyplacana z budrzetu panstwa w rownej kwocie dla wszystkich stanowiacej minimum socjalne bo takiego systemu sie nie sfinansuje jak jest. likwidacja ZUS pozwli uwolnic znaczne kwoty pieniedzy przeznczone na utrzymywanie tego molocha. mowienie ze jak ktos placi wieksza skladke to ma miec wieksza emeryture rowniez nie ma sensu bo z samego faktu ze sie placi wieksze podatki jak sie wiecej zarabia nie owocuje lepsza pozycja wgledem panstwa. a wolnosc to odpowiedzialnosc wiec kazdy powinien sie sam zabezieczyc na wypadek emerytury

        Zamieszczone przez canis_lupus
        Owszem, LPR jest zarejestrowany jako liga polskich rodzin. a do wyborów idzie koalicją LPR+UPR+coś tam jeszcze. Więc powinna być zarejestrowana jako komitet koalicyjny a nie partyjny. A teraz pytanie za 100 punktów: jakie to może mieć skutki jeśli jakaś partia nie zdobędzie takiej ilości głosów na jaką oczekiwała?
        koalicja LPR to liga prawicy rzeczypospolitej nie liga polskich rodzin i sa koalicja wyborcza a nie komitetem partyjnym
        Ostatnio edytowany przez Skipper; 6441. Powód: Automerged Doublepost


        EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

        Komentarz

        • Tomasz Golinski
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 8623

          #619
          Zamieszczone przez i3ill
          Bo gospodarka rozwija się poza jurysdykcją rządu i w kraju będzie coraz lepiej!! ale nie ze względu na to, że rządzi Pis,PO czy cokolwiek innego.. ale dlatego że zdradzieccy Polacy przysyłają tu miliony EURO zarobionych na zmywaku, dlatego bo unia pompuje tu miliony Euro, Euro 2012 itd. itd.
          Chyba pomieszałeś pojęcia. Gospodarka rozwija się pomimo tego. Gdyby EU i Marsjanie przysyłali nam 100 razy więcej, to gospodarka w ogóle się by zapadła! Główne czynnik rozwoju gospodarki, to praca (czyli spore bezrobocie wskazane) i wolność gospodarcza. Dotacje raczej to utrudniają, co idealnie widać na przykładzie wschodnich iemiec...

          Zamieszczone przez canis_lupus
          Owszem, LPR jest zarejestrowany jako liga polskich rodzin. a do wyborów idzie koalicją LPR+UPR+coś tam jeszcze. Więc powinna być zarejestrowana jako komitet koalicyjny a nie partyjny. A teraz pytanie za 100 punktów: jakie to może mieć skutki jeśli jakaś partia nie zdobędzie takiej ilości głosów na jaką oczekiwała?
          Dlatego powinna być zarejestrowana jako komitet koalicyjny? Nie jest zarejestrowana Liga Prawicy, a Liga Rodzin. I Liga Rodzin jako partia, wzięła na swoje listy innych ludzi. Podobnie było z PO+SKL+UPR 8 (chyba) lat temu.

          Zamieszczone przez velvia
          Niezmiernie łatwo jest wskazać palcem na władzę,w tym przypadku PIS,i powiedzieć,że jest zła;dużo trudniej jest wskazać na ludzi ,którzy powinni dobrze rządzić,a zauważyłem,że nikt tego nie zrobił w wątku-czyli typowa anarchia,odsunąć władzę i to wszystko,niech życie toczy się własnym torem.Powtórka z historii:bezkrólewie,sarmacja,itd..
          Mi tam bardzo łatwo wskazać. UPR.
          30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
          Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



          Komentarz

          • muflon
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 6763

            #620
            Zamieszczone przez Tomasz Golinski
            Gospodarka rozwija się pomimo tego. Gdyby EU i Marsjanie przysyłali nam 100 razy więcej, to gospodarka w ogóle się by zapadła!
            Przypomina mi się granie w SimCity z nieograniczoną ilością $$$ :-) Rzeczywiście, coś takiego było, że nie mając limitu kasy jakieś te miasta wychodziły mniej harmonijne, bardziej chaotyczne i dziwaczne - a jak trzeba było mozolnie ciułać, to wszystko miało ręce i nogi :-D
            zdjęcia lotnicze - zdjęcia ogólnie - airshow-reviews.com

            Komentarz

            • sniper88
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 1156

              #621
              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
              Mi tam bardzo łatwo wskazać. UPR.
              Nie sa dla Ciebie zbyt skrajni w swoich pogladach Pytam sie dlatego, ze moj kolega tez ich popiera i nasze dyskusje na ich temat sa dosc dlugie, bo kazdy z nas ma inne zdanie i nie moze przekonac drugiego
              WWW | 500px | IG
              Semper in altum

              Komentarz

              • i3ill
                Bywalec
                • 2004
                • 117

                #622
                Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                Chyba pomieszałeś pojęcia. Gospodarka rozwija się pomimo tego. Gdyby EU i Marsjanie przysyłali nam 100 razy więcej, to gospodarka w ogóle się by zapadła! Główne czynnik rozwoju gospodarki, to praca (czyli spore bezrobocie wskazane) i wolność gospodarcza. Dotacje raczej to utrudniają, co idealnie widać na przykładzie wschodnich iemiec... UPR.


                Pewnie masz rację.. i dlatego nie ma robotników do pracy po 3500 zł przy budowie autostrad finansowanych z UE ... a niby z kąd mamy na to pieniądze? hmm..

                Pkt 8 regulaminu forum

                CANON 5D MARK II[BG-E6] + 35L + 50 + 85 + 17-40L + 24-105L + 70-200L

                Komentarz

                • Tomasz Golinski
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 8623

                  #623
                  Zamieszczone przez sniper88
                  Nie sa dla Ciebie zbyt skrajni w swoich pogladach Pytam sie dlatego, ze moj kolega tez ich popiera i nasze dyskusje na ich temat sa dosc dlugie, bo kazdy z nas ma inne zdanie i nie moze przekonac drugiego
                  Nie, czasem najwyżej zbyt mało skrajni Ale poza PPS-em są chyba jedyną partią, która ma poglądy Reszta ma zazwyczaj biznes-plan...

                  Zamieszczone przez i3ill
                  Pewnie masz rację.. i dlatego nie ma robotników do pracy po 3500 zł przy budowie autostrad finansowanych z UE ... a niby z kąd mamy na to pieniądze? hmm..
                  Właśnie, dostawanie czegoś za darmo (nawet pozornie) strasznie rozleniwia... Jak można żyć nie pracując, to po co pracować?
                  30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                  Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                  Komentarz

                  • sniper88
                    Pełne uzależnienie
                    • 2007
                    • 1156

                    #624
                    Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                    Ale poza PPS-em są chyba jedyną partią, która ma poglądy Reszta ma zazwyczaj biznes-plan.
                    I to jest niestety problem Przed ostatnimi wyborami slyszalem ze PiS i PO nie maja programu, ciekaw jestem jakby nazwac dzisiejsza sytuacje...
                    WWW | 500px | IG
                    Semper in altum

                    Komentarz

                    • i3ill
                      Bywalec
                      • 2004
                      • 117

                      #625
                      Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                      Właśnie, dostawanie czegoś za darmo (nawet pozornie) strasznie rozleniwia... Jak można żyć nie pracując, to po co pracować?
                      Nie rozpatrujmy tu takich aspektów!

                      Chodzi o to że jaki by ten następny rząd nie był z roku na rok będzie lepiej ! bo tylko dzięki nowej ilości gotówki z innych źrudeł niż POLSKI RZĄD się rozwijamy ( no dobrze może nie w całości ale to UE dało nam kopa do przodu )

                      JEDYNE CO POWINNIŚMY TO IŚĆ NA WYBORY !!
                      a nie siedzieć na działce z piwkiem.. a póżniej mówić jak to żle w kraju.

                      Pkt 8 regulaminu forum

                      CANON 5D MARK II[BG-E6] + 35L + 50 + 85 + 17-40L + 24-105L + 70-200L

                      Komentarz

                      • Tomasz Golinski
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 8623

                        #626
                        Zamieszczone przez i3ill
                        Nie rozpatrujmy tu takich aspektów!
                        Bo?

                        Chodzi o to że jaki by ten następny rząd nie był z roku na rok będzie lepiej !
                        Ciekawe stwierdzenie. To polska specyfika czy tak na całym świecie jest?
                        bo tylko dzięki nowej ilości gotówki z innych źrudeł niż POLSKI RZĄD się rozwijamy ( no dobrze może nie w całości ale to UE dało nam kopa do przodu )
                        Udowodnij. A przynajmniej spróbuj, bo nie udowodnisz czegoś co jest w oczywisty sposób fałszywe. UE dało nam kosmicznego kopa do tyłu. Tempo wzrostu gwałtownie spadło w trakcie dostosowywania polskiego prawa do prawa UE.

                        JEDYNE CO POWINNIŚMY TO IŚĆ NA WYBORY !!
                        a nie siedzieć na działce z piwkiem.. a póżniej mówić jak to żle w kraju.
                        Mówiłeś, że to bez znaczenia przecież.
                        30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
                        Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy



                        Komentarz

                        • i3ill
                          Bywalec
                          • 2004
                          • 117

                          #627
                          Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                          Bo?
                          bo rozmawiamy o polityce a nie o psychologi

                          Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                          Ciekawe stwierdzenie. To polska specyfika czy tak na całym świecie jest?
                          Udowodnij. A przynajmniej spróbuj, bo nie udowodnisz czegoś co jest w oczywisty sposób fałszywe.UE dało nam kosmicznego kopa do tyłu. Tempo wzrostu gwałtownie spadło w trakcie dostosowywania polskiego prawa do prawa UE.
                          Ej no zaraz .. a skąd te kilometry autostrad? mosty ? itd... mam Ci zrobić zdjęcie tablicy np. na moście gdańskim w Warszawie na której pisze ile % dał rząd a ile UE? po co ? sam siebie oszukujesz?

                          Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                          Mówiłeś, że to bez znaczenia przecież.
                          KIEDY ??????????

                          Pkt 8 regulaminu forum

                          CANON 5D MARK II[BG-E6] + 35L + 50 + 85 + 17-40L + 24-105L + 70-200L

                          Komentarz

                          • Skipper
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1112

                            #628
                            Pitolisz Tomasz.... juz ustalilismy ze w swiecie UPRu nie mialbys papu :P


                            EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; ; IS; Speedlite 580EX + Apple

                            Komentarz

                            • sniper88
                              Pełne uzależnienie
                              • 2007
                              • 1156

                              #629
                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              Bo?
                              Bo to juz jest aspekt personalny, popatrz np. na duza czesc miliarderow, mimo ze mogliby juz osiasc na laurach, dalej pracuja. No a z drugiej strony masz paris hilton
                              Zamieszczone przez Tomasz Golinski
                              Udowodnij. A przynajmniej spróbuj, bo nie udowodnisz czegoś co jest w oczywisty sposób fałszywe. UE dało nam kosmicznego kopa do tyłu. Tempo wzrostu gwałtownie spadło w trakcie dostosowywania polskiego prawa do prawa UE.
                              Nie zapominaj o funduszach unijnych (phare), ktore dostawalismy przed wstapieniem do wspolnoty. Moze wzrost (moim zdaniem) chwilowo zwolnil, ale poziom zycia sie podniosl, a poza tym zyskala znaczna wiekszasc firm ktore maja dzialalnosc poza granicami PL
                              WWW | 500px | IG
                              Semper in altum

                              Komentarz

                              • i3ill
                                Bywalec
                                • 2004
                                • 117

                                #630
                                Zamieszczone przez sniper88
                                Moze wzrost (moim zdaniem) chwilowo zwolnil, ale poziom zycia sie podniosl, a poza tym zyskala znaczna wiekszasc firm ktore maja dzialalnosc poza granicami PL
                                ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ!
                                chciałem dodać jeszcze tyle, że ..


                                Jest jeszcze jedno zagrożenie! .. brak rąk do pracy! co za tym idzie... będą pieniądze a nie będzie ich gdzie wydać ! i Inne źródła albo zaczną uciekać z kraju albo blokować dotacje! ALBO rząd PL ustali ustawę która będzie dawać pracę CHIŃCZYKOM którzy będą pracować po 600 zł netto .. TO DOPIERO BĘDZIE MEXYK iii wtedy POLACY dopiero będą narzekać..
                                Ostatnio edytowany przez i3ill; 233.

                                Pkt 8 regulaminu forum

                                CANON 5D MARK II[BG-E6] + 35L + 50 + 85 + 17-40L + 24-105L + 70-200L

                                Komentarz

                                Pracuję...