Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Robertto

    #316
    Chyba, Canon na targach PMA w Las Vegas nie odkryl rabka tajemnicy na temat nowych aparatow , tak wiec pozostaje nam nadal spekulacja i wrozenie z fusow ;-)
    Pzdr. R.

    Komentarz

    • Jago
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 1502

      #317
      Zamieszczone przez micles
      .......... i 24-105 po cenie 2k większej.............

      Tylko wtedy kto to kupi Znów będą musieli sprzedawać w wersji OEM-owskiej
      C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

      Komentarz

      • Goomis
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 1893

        #318
        Moim zdaniem nie zrobią szkła 24-105/2.8 (IS??) z kilku powodów:
        1. zabiją tym sprzedaż 24-70/2.8 no chyba, że ten "większy zoom" będzie dużo droższy od i tak już kosztującego ponad 5tys. 24-70... Patrząc po 70-200 to by pewnie wyszło, że wersja f4 by kosztowała ok. 3,5 tys("średnia" z dzisiaj. wg. allegro) a 2.8 pewnie ok. 7tys. O_o
        2. takie szkło by przecież ważyło ze 3kg! :-P
        3. Myślę, że jest jakieś ograniczenie konstrukcyjne... Patrząc po szkłach na rynku to chyba nie bardzo da się zrobić "dużego zooma f2.8" dużego w sensie współczynnika długiego do szerokiego końca. Bo albo się nie da albo to szkło to byłby jakiś mega kolos(patrz pkt. 2 :-D)

        Ale może kiedyś :-D
        5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

        Komentarz

        • oskarkowy
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 2513

          #319
          Zamieszczone przez Goomis
          Moim zdaniem nie zrobią szkła 24-105/2.8 (IS??) z kilku powodów:
          2. takie szkło by przecież ważyło ze 3kg! :-P
          Waga szkła, o ile naprawdę byłoby ostre i świetne optycznie nie miałaby większego znaczenia. No, może gdzieś następnego dnia po sesji, gdy pojawią się zakwasy na łopatkach i prostownikach grzbietu. Ale przy ewentualnej wymianie pewnie większe znaczenie miałoby, ile razy mniej będę zmieniał szkła, co mogę wyjąć z torby i jak wygodnie będzie się pracowało. Tak samo cena: jeśli szkło będzie naprawdę dobre, to zawodowcy nawet nie będą się zastanawiać.
          Jarek

          Komentarz

          • spoon
            Bywalec
            • 2008
            • 215

            #320
            ja tylko napisze, ze odczuwam niedosyt w polaczeniu z niesmakiem, w zwiazku z tym, co canon "(i nikon zreszta tez) zaprezentowal na targach PMA... dwie drukarki i nowy firmware - :-?
            I JUST LOVE TO PUSH THE BUTTON AND HEAR THE CAMERA SNAP | ruler of the world
            szukajka

            Komentarz

            • HuleLam
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1641

              #321
              Zamieszczone przez spoon
              ja tylko napisze, ze odczuwam niedosyt w polaczeniu z niesmakiem, w zwiazku z tym, co canon "(i nikon zreszta tez) zaprezentowal na targach PMA... dwie drukarki i nowy firmware - :-?
              Ja zaś jestem pod wrażeniem - zbudować stoisko targowe promujące Firmware - to dopiero sztuka!
              Fotograf platoniczny

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18766

                #322
                Zamieszczone przez HuleLam
                Ja zaś jestem pod wrażeniem - zbudować stoisko targowe promujące Firmware - to dopiero sztuka!
                Ale przecież oni tam nie promują tylko firmware 8).
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • gietrzy
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 5727

                  #323
                  Zamieszczone przez Kolekcjoner
                  Ale przecież oni tam nie promują tylko firmware 8).
                  Racja, jest jeszcze D10 aka batyskaf
                  the silence is deafening

                  Komentarz

                  • Kolekcjoner
                    Obertroll
                    • 2006
                    • 18766

                    #324
                    Zamieszczone przez gietrzy
                    Racja, jest jeszcze D10 aka batyskaf
                    Eee.. .no. Zepsute Marki pewnie też pokażą :wink:.
                    Firma Canon opublikowała na swojej stronie internetowej notę serwisową informującą o możliwych problemach z prawidłowym działaniem systemu autofokusa i podnoszenia lustra w profesjonalnych lustrzankach EOS-1Ds Mark III i EOS-1D Mark III. ...

                    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                    Kapitan Wagner

                    Komentarz

                    • Lesior

                      #325
                      Ja wiem co będzie najnowszym hitem. Z przecieków wiadomo, że będzie to 10000D, czyli pierwsza na świecie lustrzanka bez możliwości wyjmowania obiektywu. Jej przybliżona cena to ok $100.

                      Komentarz

                      • MacGyver
                        Cenzor
                        • 2006
                        • 7043

                        #326
                        Zamieszczone przez Lesior
                        ... czyli pierwsza na świecie lustrzanka bez możliwości wyjmowania obiektywu.....
                        No pierwsza to raczej nie:


                        a były i inne :-)
                        Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                        Komentarz

                        • Slider
                          Pełne uzależnienie
                          • 2008
                          • 1052

                          #327
                          Zamieszczone przez MacGyver
                          a były i inne :-)
                          Ten Olek wygląda groźnie..:-) Z początku pomyslałem, że to średni format..

                          Komentarz

                          • anger
                            Dopiero zaczyna
                            • 2009
                            • 39

                            #328
                            hassel jak malowany
                            ____________________________________

                            Komentarz

                            • gietrzy
                              Pełne uzależnienie
                              • 2004
                              • 5727

                              #329
                              It’s sobering read to say the least and I can see the logic in it. Enthusiasts don’t drive the sales of 1D series cameras, a newspaper buying 20-30 of them at one times does.

                              There’s going to be tons of opinion on this one, but both Canon and Nikon and the rest are changing strategies on the fly with the current situation around the globe.



                              1D Mark IV oddala się w czasie - więcej na canonrumors
                              the silence is deafening

                              Komentarz

                              • Bahrd
                                Pełne uzależnienie
                                • 2007
                                • 3053

                                #330
                                Tamże piszą też, że:
                                "The D3 has sold well, but hasn’t made a massive inroad into the pro world. There’s been some switchers, but not as many as the internet community thinks. This is at least true in the areas of the planet I shoot”" - to oczywiście również nie wzmaga chęci Canona do zmian...
                                EOS - conditio sine Kwanon...

                                Komentarz

                                Pracuję...