Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gietrzy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 5727

    #4246
    Zamieszczone przez MacGyver
    Sądzisz że to była tylko marycha ? ;-)
    Sądzę, że brak, bardzo brak Sony w tym segmencie.
    200/2 za $zóstkę już było przegięciem, z drugiej strony cena 800 spadła z $12k do $10k więc o tyle (max $2k) spodziewałbym się, że spadnie cena.
    300/400 to remedium Canona na kryzys. To kupi każda agencja, freelancer i wypchany hobbysta. Dobrze by było gdyby jeszcze kurs Yen/USD pomógł

    BTW. $1500 za 4-5.6L? Tak, to była Marycha
    the silence is deafening

    Komentarz

    • rysib
      Początki nałogu
      • 2006
      • 281

      #4247
      No Panowie i Panie, sypneło nowościami:
      - Canon EOS 60D,
      - Canon Extender EF 1.4x III i Extender EF 2x III,
      - Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 L IS USM,
      - Canon EF 300 mm f/2.8 L IS II USM i EF 400 mm f/2.8 L IS II USM,

      Mamy pole do narzekania na jakość, cenę i inne pomysły inżynierów i marketingowców
      A tak poważnie, to aż przyjemnie się to wszystko czyta (szczegóły na optycznych).
      Pozdrawiam Rysiek

      Komentarz

      • Merde
        Grzeczny i układny podpis
        • 2008
        • 7756

        #4248
        A gdzie jest, do jasnej anielki, 35/1.8?
        I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

        Komentarz

        • gietrzy
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 5727

          #4249
          Zamieszczone przez Merde
          A gdzie jest, do jasnej anielki, 35/1.8?
          Firma bierze was na przeczekanie
          the silence is deafening

          Komentarz

          • Bruinen
            Coś już napisał
            • 2010
            • 77

            #4250
            Trochę informacji o 60D (jak było nie bijcie):

            Komentarz

            • Mellan
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 1851

              #4251
              No i wreszcie skończy się temat rybki dla aps-h o jakości ciekawszej niż tokina, a dla aps-c o FF coś nowego do wyboru:
              EF 8-15 mm f/4 L Fisheye USM
              C-F-K - forever

              Komentarz

              • MacGyver
                Cenzor
                • 2006
                • 7043

                #4252
                Zamieszczone przez gietrzy
                BTW. $1500 za 4-5.6L? Tak, to była Marycha
                Ja bym stawiał na lepszą stronę duszy :-D
                Swoją drogą to chyba zaczyna być stałą praktyka Canona - startowa cena nowości obliczona jest na szybkie opróżnienie magazynów z dotychczasowej wersji.
                Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

                Komentarz

                • gietrzy
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 5727

                  #4253
                  Zamieszczone przez MacGyver
                  Swoją drogą to chyba zaczyna być stałą praktyka Canona - startowa cena nowości obliczona jest na szybkie opróżnienie magazynów z dotychczasowej wersji.
                  Ale 100-400 czy 70-300IS? Bo to drugie jest raczej niezagrożone: $530 za super optykę, od strony mechaniki to bałbym się dać 12 miesięcy gwarancji na to, ale optycznie bomba!
                  the silence is deafening

                  Komentarz

                  • Cichy
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 7443

                    #4254
                    70-300 L ? A po kiego grzyba takie szkło :/ Wszyscy czekają na 100-400 II a oni sobie jaja robią.
                    O obiektywach wiem prawie wszystko

                    Komentarz

                    • yggdrassill
                      Bywalec
                      • 2005
                      • 240

                      #4255
                      Zamieszczone przez Cichy
                      70-300 L ? A po kiego grzyba takie szkło :/ Wszyscy czekają na 100-400 II a oni sobie jaja robią.
                      jak juz ludzie nakupuja z braku laku 70-300L, to pojawi się i 100-400L II

                      Komentarz

                      • gadget_zary
                        Pełne uzależnienie
                        • 2008
                        • 1046

                        #4256
                        Jeszcze EF 8-15 f/4 L

                        Komentarz

                        • rysib
                          Początki nałogu
                          • 2006
                          • 281

                          #4257
                          Zamieszczone przez Cichy
                          70-300 L ? A po kiego grzyba takie szkło :/ Wszyscy czekają na 100-400 II a oni sobie jaja robią.
                          Dla mnie to też ciekawa sprawa. Już zaczynam podejrzewać że to szkło zostało wymyślone dla tych co chcą mieć białą lufę jak profi na meczach (widziałem takich w telewizji ) a nie widzą powodu by kupować np. 70-200 4 L i co to w ogóle znaczy stałe światło? A tu proszę - szkło profi i do tego białe, tylko zakres ciut mały. Tylko 4,3-krotne powiększenie.

                          A tak przy okazji jak to interpretować: Firma Canon zaprezentowała pierwszy na świecie obiektyw zoom typu „rybie oko”, oferujący zarówno obraz okrągły, jak i pełnokadrowy,. - To co, wraz ze zmianą ogniskowej robi się okrągło?
                          Pozdrawiam Rysiek

                          Komentarz

                          • pawelbara
                            Coś już napisał
                            • 2008
                            • 41

                            #4258
                            tylko bardzo mnie ciekawi cena tej 70-300 L... Biorąc pod uwagę obecną cene 70-200 f4 L ta 70-300 nie może być jakoś dużo więcej droższa(o ile wgl). Czyżby to oznaczało, że w sumie 70-300 L będzie tańsze od 70-200?? Też nie, bo ma przecież IS, za co pewnie Canon będzie kazał płacić i tak ta L będzie kosztować ~3200-3500 zł

                            Co do 60D... Wszyscy już wsadzają większą ilość punktów AF, a Canon twardo stoi przy swoich 9 polach.. Jeżeli będzie to szybszy układ i celniejszy niż w c40D to może warto się zastanowić. Jednak teraz chyba biorąc pod uwagę brać C60D (które na początku będzie kosztowało 3500-3700 zł) czy 7D jakoś odpowiedź nasuwa mi się sama i wolałbym C7D.
                            C7D + F14mm f2.8 + EF 50mm f1.8 + EF 85mm f1.8 + T135mm f2.8

                            Komentarz

                            • HuleLam
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 1641

                              #4259
                              Zamieszczone przez rysib
                              A tak przy okazji jak to interpretować: Firma Canon zaprezentowała pierwszy na świecie obiektyw zoom typu „rybie oko”, oferujący zarówno obraz okrągły, jak i pełnokadrowy,. - To co, wraz ze zmianą ogniskowej robi się okrągło?
                              Tak, przy 8mm masz kołowe Rybie oko (vide - Peleng, Sigma 8mm, Nikkor 8mm). A poza tym, to do dyskusji o istniejących/oficjalnie zapowiedzianych nowościach zapraszam do odpowiednich wątków
                              zdRAWki
                              Fotograf platoniczny

                              Komentarz

                              • Merde
                                Grzeczny i układny podpis
                                • 2008
                                • 7756

                                #4260
                                Zamieszczone przez pawelbara
                                tylko bardzo mnie ciekawi cena tej 70-300 L... Biorąc pod uwagę obecną cene 70-200 f4 L ta 70-300 nie może być jakoś dużo więcej droższa(o ile wgl). Czyżby to oznaczało, że w sumie 70-300 L będzie tańsze od 70-200??
                                Hint: rozmiar
                                Drugi hint: jaką cenę ma do tej pory 70-300 DO IS (nie L!)?
                                I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

                                Komentarz

                                Pracuję...