Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Sergiusz
    Pełne uzależnienie
    • 2008
    • 2708

    #4936
    A mnie się zdaje, że to wszystko to jedna wielka lipa. Na jesieni pojawił się następca E3 to na wiosnę pojawi się zamiennik dla D700. Na przełomie sierpnia i września pojawi się następca 5DMII, którego nie będzie można kupić z powodu braku powodu przez kolejne pół roku. Koło listopada pojawi się następca A 900 aby po miesiącu pojawił się profesjonalny D coś tam X z tą samą matrycą ale trzykrotnie droższy.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

    Komentarz

    • Opa_Apo
      Bywalec
      • 2008
      • 226

      #4937
      Zamieszczone przez tezmarek
      [...] Oprócz tego następca będzie musiał mieć to "coś", aby liczni posiadacze MKII zechcieli kupić MKIII [...]
      Na mkII też wszyscy psioczyli, że co to ma być? jak to, AF nie poprawiony? filmiki mnie nie inetresuja itp. bzdety. Nie zdążyłem mrugnąć okiem, a połowa tych narzekających wymieniła swoje mkI na mkII. Wystarczy 1 albo i 2 nowe funkcje i będzie branie jak ho ho, oczywiście poprzedzone marudzeniem jaki to canon niedobry.

      Moim zdaniem 1Ds IV jesień-zima 2011. 5D III 2012 jesień-zima.

      Komentarz

      • Bartek_902
        Uzależniony
        • 2010
        • 690

        #4938
        Ludzie i tak się rzucą na mkIII jak na bułeczki,tym bardziej jeśli będzie lepszy af,bedzie grupa że kupia na wejsciu bez wzgledu na cene,a ta pewnie przekroczy 10tys,podobnie było z mkII...ale ja poczekam az mkIII spadnie ponizej 10tys i wtedy pewnie kupie
        EOS + L i kupa gratów ...

        Komentarz

        • marbo
          Bywalec
          • 2008
          • 134

          #4939
          Wystarczy że w Mk III dadzą wyższe używalne ISO o działkę lub dwie i 3/4 ślubnych wymieni piątkę na nowszy model .... oczywiście przy drobnym marudzeniu , że cena za wysoka ,że nie warto dopłacać itp.
          55D,16-200
          ----------------------------------------------

          Komentarz

          • tezmarek
            Uzależniony
            • 2009
            • 840

            #4940
            Zamieszczone przez Opa_Apo
            Na mkII też wszyscy psioczyli, że co to ma być? jak to, AF nie poprawiony? filmiki mnie nie inetresuja itp. bzdety. Nie zdążyłem mrugnąć okiem, a połowa tych narzekających wymieniła swoje mkI na mkII. Wystarczy 1 albo i 2 nowe funkcje i będzie branie jak ho ho, oczywiście poprzedzone marudzeniem jaki to canon niedobry.

            Moim zdaniem 1Ds IV jesień-zima 2011. 5D III 2012 jesień-zima.
            Zdanie które cytowałeś dotyczyło sytuacji, gdyby Canon dopuścił do nasycenia rynku MKII i spadku jego ceny. A do tego nie dopuści, choćby właśnie dlatego, aby MKIII nie musiał zbyt mocno zbliżac się do ideału. Z resztą się zgadzam.

            Komentarz

            • Czacha
              fotograf
              • 2004
              • 4868

              #4941
              Zamieszczone przez marbo
              Wystarczy że w Mk III dadzą wyższe używalne ISO o działkę lub dwie i 3/4 ślubnych wymieni piątkę na nowszy model .... oczywiście przy drobnym marudzeniu , że cena za wysoka ,że nie warto dopłacać itp.
              Masz racje - jesli AF bedzie lepszy, a ISO 6400 bedzie wygladalo tak jak obecne 1600 to kupuje ten sprzęt bez wnikania za bardzo w cene. Mam nadzieje ze nastapi to dopiero na przelomie 2011/2012roku gdy bede sprzedawal piątkę.
              https://www.piotrczechowski.pl

              Komentarz

              • Sunders
                Pełne uzależnienie
                • 2009
                • 2746

                #4942
                Zamieszczone przez Czacha
                jesli AF bedzie lepszy, a ISO 6400 bedzie wygladalo tak jak obecne 1600 to kupuje ten sprzęt bez wnikania za bardzo w cene.
                IMO sama taka poprawa w zakresie ISO wystarczy żebyś go kupił, cokolwiek dodatkowego, to bedą tylko "gratisy"
                Sprzedaż mkII udowodniła chyba, że jego nabywcy mogą i potrafią obywać sie bez lepszego AF-a i mimo powszechnych narzekań, to nie AF decyduje o jego rynkowym powodzeniu. Jak ktoś potrzebuje lepszego AF-a ma "do wyboru" inne modele puszek
                http://maciejko.net/cbsearch/ :wink:

                Komentarz

                • Tymekmac
                  Dopiero zaczyna
                  • 2010
                  • 18

                  #4943
                  Zamieszczone przez Czacha
                  rob zdjecia tym co masz.
                  uwierz mi, że robię
                  Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć, a nie odtwarzać.

                  Komentarz

                  • tezmarek
                    Uzależniony
                    • 2009
                    • 840

                    #4944
                    Zamieszczone przez Sunders
                    IMO sama taka poprawa w zakresie ISO wystarczy żebyś go kupił, cokolwiek dodatkowego, to bedą tylko "gratisy"
                    Sprzedaż mkII udowodniła chyba, że jego nabywcy mogą i potrafią obywać sie bez lepszego AF-a i mimo powszechnych narzekań, to nie AF decyduje o jego rynkowym powodzeniu. Jak ktoś potrzebuje lepszego AF-a ma "do wyboru" inne modele puszek
                    Dokładnie. Owce się pasą. Doi się je regularnie, a od czasu do czasu jest grubsze strzyżenie. Wprawdzie czasami żałośnie beczą, zwłaszcza przy strzyżeniu, ale żeby zaraz się tym przejmować - nawet ogolone dają się doić. Niekiedy jakiś wilk porwie kilka sztuk; czasami co bardziej niesforne zapędzą się do innego stada. Ale ogólnie jest full wypas

                    Komentarz

                    • Goomis
                      Pełne uzależnienie
                      • 2006
                      • 1893

                      #4945
                      Zamieszczone przez Czacha
                      Masz racje - jesli AF bedzie lepszy, a ISO 6400 bedzie wygladalo tak jak obecne 1600 to kupuje ten sprzęt bez wnikania za bardzo w cene. Mam nadzieje ze nastapi to dopiero na przelomie 2011/2012roku gdy bede sprzedawal piątkę.
                      Z większością się zgadzam :-D Znaczy, jeżeli 6400 będzie jak teraz 1600 i dadzą szybkością i dokładnością AF zbliżony do 7D (no dobra żeby jeszcze choć trochę poprawili rozmieszczenie punktów...) To tyle wystarczy w zupełności.
                      Przełom 2011/2012 raczej nie. Znaczy na jesień 2011 pewnie będzie premiera, dostępność - wiosna 2012, normalna cena - późne lato/jesień 2012 :-P
                      Jeżeli faktycznie AF będzie pokroju 7D, ISO poprawione o 2EV to w okolicy czerwca bardzo chętnie bym zanabył :-P (heh, nie ma to jak układanie sobie listy zakupów na 1,5roku wstecz :-P)
                      5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                      Komentarz

                      • marbo
                        Bywalec
                        • 2008
                        • 134

                        #4946
                        Zamieszczone przez Goomis
                        Znaczy, jeżeli 6400 będzie jak teraz 1600 i dadzą szybkością i dokładnością AF zbliżony do 7D (no dobra żeby jeszcze choć trochę poprawili rozmieszczenie punktów...) To tyle wystarczy w zupełności.
                        Masz rację - tyle wystarczy w zupełności by zadowolić 90% przyszłych nabywców .... i to mnie martwi , bo muszą mieć co wstawić do Mk IV .
                        A MLU na zewnątrz , programowalne przyciski czy większa ilość pikseli nie będzie wystarczającym argumentem do przesiadki , wręcz jeśli będą chcieli wpakować więcej punktów na tą matrycę to świadomych użytkowników zniechęcą , a nie zachęcą . Dlatego uważam że to zbyt wspaniały scenariusz ... nie będziemy mieć aż tyle szczęścia ...
                        55D,16-200
                        ----------------------------------------------

                        Komentarz

                        • allxages
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 2549

                          #4947
                          Pytanie. Jak wy chcecie mieć ISO o 2EV wyższe w 5d3 to jak w kompletniej ciemnosci AF ma tam coś złapać? przy czasach 3200, 1/40s, f/1.4 jest czesto tak ciemno i malo kontrastowych miejsc ze sa problemy z af, nie wyobrazam sobie pracy na 12800

                          Komentarz

                          • trampek
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1546

                            #4948
                            Zeby podniesc uzyteczne iso w 5d2 o 2EV wystarczy upedejtowac cs4 na cs5
                            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                            Zamieszczone przez allxages
                            Pytanie. Jak wy chcecie mieć ISO o 2EV wyższe w 5d3 to jak w kompletniej ciemnosci AF ma tam coś złapać? przy czasach 3200, 1/40s, f/1.4 jest czesto tak ciemno i malo kontrastowych miejsc ze sa problemy z af, nie wyobrazam sobie pracy na 12800
                            nie kazdy masz szkla 1,4....
                            Ostatnio edytowany przez trampek; 6355. Powód: Automerged Doublepost
                            R5, R6,RF10-20, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

                            Komentarz

                            • Czacha
                              fotograf
                              • 2004
                              • 4868

                              #4949
                              Zamieszczone przez allxages
                              Pytanie. Jak wy chcecie mieć ISO o 2EV wyższe w 5d3 to jak w kompletniej ciemnosci AF ma tam coś złapać? przy czasach 3200, 1/40s, f/1.4 jest czesto tak ciemno i malo kontrastowych miejsc ze sa problemy z af, nie wyobrazam sobie pracy na 12800
                              Dlatego do body zakladasz lampe lub ST-E2 aby miec na co lapac AF w ciemnosci

                              Poza tym tak na prawde 12800 nie musi byc lepsze, grunt aby poprawili 6400 i np. zlikwidowali banding.
                              https://www.piotrczechowski.pl

                              Komentarz

                              • jotes25
                                Pełne uzależnienie
                                • 2005
                                • 3608

                                #4950
                                E, Wy w kółko o jakiś cienkich 5d/1d. Chodzą słuchy, że nowy Rebel ma mieć nowego kita 18-55 IS!! Może będzie tylko bezgłośny, a może... nowy Rebel będzie pierwszą lustrzanką Canona z sensowną implementacją CD AF w trybie video? Wtedy posiadacze "profi" lustrzanek rzucą się na 600d

                                Komentarz

                                Pracuję...