Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • inz
    • 2008
    • 7

    #5431
    a mnie nurtuje pytanie czy wyjedzie ulepszona wersja 17-55 2.5 najlepiej w wersji L ;]

    Komentarz

    • epicure
      Uzależniony
      • 2010
      • 676

      #5432
      Będą takie same szumy, ale przy wyższej rozdzielczości, jak to zwykle bywa. Czyli w rezultacie szumy będą niższe. AF będzie musiał być gorszy, niż w 1-kach. Coś czuję, że może być wygibaśny ekran i więcej plastiku + jeszcze mniej uszczelnień przy cenie 7000 zł na starcie i 5500-6000 zł w dalszej perspektywie, jak już opadnie popremierowa podnieta. A Ci, którym zależy na szybkości i solidności, będą musieli wybulić na jakiś model z wyższej półki. Spodziewam się podobnego zabiegu, jak z 60D.
      nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

      Komentarz

      • gietrzy
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 5727

        #5433
        Zamieszczone przez inz
        a mnie nurtuje pytanie czy wyjedzie ulepszona wersja 17-55 2.5 najlepiej w wersji L ;]
        Kilkaset stron do tyłu było info. To ma być 15-45/2.0 hIS, niestety obudowę nadal będzie produkował zelmer.
        the silence is deafening

        Komentarz

        • inz
          • 2008
          • 7

          #5434
          Zamieszczone przez gietrzy
          Kilkaset stron do tyłu było info. To ma być 15-45/2.0 hIS, niestety obudowę nadal będzie produkował zelmer.
          a pamietasz moze kiedy ma byc badz mozna sie spodziewac premiery?

          Komentarz

          • wain
            Uzależniony
            • 2007
            • 630

            #5435
            Zamieszczone przez akustyk
            tak zupelnie serio... pomijajac niepelne krycie celownika i megabeznadziejny ekranik, najwieksza bolaczka mkI dla mnie osobiscie jest jednak prymitywny AF. on jest dokladny, duzy plus dla niego, ale w 2011 roku uklad z jednym sensownym punktem bylby... very Sony... aparatowi AD 2005 moge to jeszcze wybaczyc, ale mkIII... juz nawet Canon nie jest tak bezczelny, a raczej do optymistow tu nie naleze :-D
            Ciesze sie ze doszlismy do konsensusu ze nie moze to byc juz ten sam AF i musi byc cos co przynajmniej na papierze dobrze wyglada. Teraz jest pytanie czy canon pojdzie sciezka :

            1. Nie bedzie zadnych nowych linii puszek (aka 3D itp) okastrowujac tak AF zeby JESZCZE sie sprzedal ale już NIE BLYSZCZAL(Ja bym wewalil ten z 7D wycial pol ponktow krzyzowych i zastapil je liniowymi i dodatkowo okastrowal algorytmy i setup AF)

            2. Przemodeluje wyzsze linie zeby zmiescila sie tam gdzies jakas pucha FF z dobrym AF (mozliwosci jest wiele, jedna gorsza od drugiej).
            40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
            www.mslezak.pl/blog/

            Komentarz

            • akustyk
              gajowy
              • 2004
              • 12158

              #5436
              mysle, ze linia 5D bedzie odchudzana, czyli wybieram Twoja bramke numer 1.

              troche wiecej plastiku, wbudowana kukulka, lepszy AF (no to juz musza poprawic), wiecej megapikseli, programy tematyczne, ... i entry price 2200 EUR...
              !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
              aha... i w konsekwencji tez bramka 2, czyli jakis FF miedzy 5D a 1Ds.

              ostatecznie moze byc tak, ze 5D bedzie upgrade'owane do takiego solidnego FF-a, a oprocz tego pojawi sie trabant FF.
              Ostatnio edytowany przez akustyk; 984. Powód: Automerged Doublepost
              www albo tez flickr

              Komentarz

              • wain
                Uzależniony
                • 2007
                • 630

                #5437
                Zamieszczone przez akustyk
                mysle, ze linia 5D bedzie odchudzana, czyli wybieram Twoja bramke numer 1.

                troche wiecej plastiku, wbudowana kukulka, lepszy AF (no to juz musza poprawic), wiecej megapikseli, programy tematyczne, ... i entry price 2200 EUR...
                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                aha... i w konsekwencji tez bramka 2, czyli jakis FF miedzy 5D a 1Ds.

                ostatecznie moze byc tak, ze 5D bedzie upgrade'owane do takiego solidnego FF-a, a oprocz tego pojawi sie trabant FF.
                Tak realnie to mi sie to finansowo/ksiegowo nie klei.

                Zakladajac ze dadza taka solidna puche FF/AF z np 16-21 Mpix to:
                -Pixeli jest w sam raz do wszystkeigo.
                -Af jest zdolny do ciezszych zadan.
                -Iso pirszorzedne.
                -Ma 5fps (znajac canona to 4.5 fps).

                Po kupnie takiej puchy czlowiek jest syty bo po co kupowac cos innego?
                na uzupelnienie mozna zapodac 7d do zestawu i 99% roboty i amatorki na tym obleci. Od ptakow samolotow po kotlety biegajace dzieci, ciemne koncerty i hale sportowe.

                Wg mnie jesli dadza Pro FF/AF to tylko jesli zabija cropa 1.3. Tak zeby sportowi musieli kupic 2 body zamiast jednego a studyjni ekstra haracz za 40Mpix/4k wideo - jednym slowem wszystkomajacy wypas.
                40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
                www.mslezak.pl/blog/

                Komentarz

                • gietrzy
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 5727

                  #5438
                  Zamieszczone przez inz
                  a pamietasz moze kiedy ma byc badz mozna sie spodziewac premiery?
                  Skoro to szkło ef-s to tylko wtedy kiedy i Nikon i Sony zaczną sprzedawać więcej szkieł i korpusów lub i tego i tego.
                  !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                  Jeszcze jedno: jeśli Canon nie oleje video to obojętnie to będzie miał w środku (zakładam, że sensor nadal będzie miał wymiary 36x24) to kolejki będą roczne bo Ameryka i Japonia będą pożerać wszystko, więc luzik to nadal będzie dalmierz
                  Ostatnio edytowany przez gietrzy; 120. Powód: Automerged Doublepost
                  the silence is deafening

                  Komentarz

                  • BeatX
                    PLUS member
                    PLUS member
                    • 2007
                    • 1733

                    #5439
                    dadza w 5DmkIII ten sam AF co w 5DmkI + filmowanie 3D i znowu przez kolejne trzy lata bedzie zawodzenie do ksiezyca o wyzszosci AF w zoltym obozie
                    Moje zdjęcia: https://www.flickr.com/photos/193816559@N05/

                    Komentarz

                    • dziobolek
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 2634

                      #5440
                      Zamieszczone przez wain
                      Panowie ...
                      ...palce w gore kto kupuje 5dIII?
                      Nic mnie z tego nie rajcuje.
                      Jak dla mnie to poproszę w 5D MKxxx:

                      - sprawny, szybki, wielopunktowy AF (a'la 7D)
                      - tryb seryjny min. 7kl/s
                      - gibany LCD, przy czym wielkość i rozdzielczość pomijalna,
                      bo potrzebuję go do podglądu kadru w trudnych warunkach, a nie do oceny jakości zdjęć.
                      - no i szczelność, ale do tego Canon będzie jeszcze dłuuuugo dojrzewał, o ile dojrzeje kiedykolwiek...

                      Zamieszczone przez BeatX
                      aktualnie matryce nikona nie maja klopotow z kolorami w przypadku miesznego zrodla swiatla?
                      chodzi mi o ten okropny zolto/pomaranczowy zafarb jaki bardzo czesto widzialem na zdjeciach z D700 kiedy oswietleniem bylo swiatlo zarowe
                      To nie był główny problem z kolorystyką w Nikonie.
                      Ten problem to ma IMHO większość cyfrowych puszek.
                      Problem Nikona polegał na efekcie "zombie", tzn. wszystko było piękne, oprócz koloru ludzkiej skóry.
                      Trzeba było ślęczeć nad suwakami, a i tak nie do końca dało się to wyprowadzić w obróbce.

                      Teraz ponoć jest lepiej, ale słyszę/czytam głosy, że tak jakoś nie do końca.

                      Pozdrówka!
                      "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
                      Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

                      50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
                      tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

                      Komentarz

                      • Cichy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 7443

                        #5441
                        Ja tylko proszę mniej Mpx na rzecz DR i lepszy AF. Reszta może zostać :]
                        O obiektywach wiem prawie wszystko

                        Komentarz

                        • konradl
                          Uzależniony
                          • 2004
                          • 980

                          #5442
                          Zamieszczone przez MMM
                          To dla odmiany Canon 35L :-)

                          znerwicowany bokeh

                          Komentarz

                          • Krasuski
                            Początki nałogu
                            • 2007
                            • 279

                            #5443
                            Zamieszczone przez allxages
                            Taaa i co wtedy? Dsy zaczna sprzedawac za polowe ceny? Słabo to widze...
                            ale jest już tak od kilku miesięcy....
                            po pracy
                            www.krzysztofkrasuski.pl

                            Komentarz

                            • tezmarek
                              Uzależniony
                              • 2009
                              • 840

                              #5444
                              Zamieszczone przez ptr8
                              A czy 17-55 w aktualnej postaci jest zły ? ja tam na swojego nie narzekam gdyby miał L w nazwie wpłynęłoby to tylko na 2 tys wyższą cenę największa porażka to brak is w 24-70 !
                              17-55 f/2.8 IS jest optycznie OK, tyle, że jest zbyt drogi jak na wykonanie (i na zbyt częste problemy z tasiemką IS przy intensywnym użytkowaniu). Weź pod uwagę, że to jest cropowy odpowiednik szkła 27-88 f/4.5 dla FF. Czyli generalnie żaden cud (żeby nie powiedzieć - bieda), a cena jest wyższa niż np. 24-105 L f/4 IS.
                              Nie powiem nic nowego, ale crop, aby traktować go całkiem poważnie, potrzebuje jasnych szerokich stalek i zoomów jaśniejszych od 2.8.

                              Komentarz

                              • gietrzy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 5727

                                #5445
                                Zamieszczone przez tezmarek
                                Nie powiem nic nowego, ale crop, aby traktować go całkiem poważnie, potrzebuje jasnych szerokich stalek i zoomów jaśniejszych od 2.8.

                                Wydawać by się mogło, że długich, ostrych super telasów, no i dużo, b. dużo MPx.

                                A tak na marginesie to Janko (forum.olympusclub) bardzo ładnie pokazał gdzie dzisiaj jest Canon (i 7D i ztcp 600D) także tak naprawdę to Canon (jak i Panas) potrzebuje mocno popracować na zafarbami w cieniach. Co ciekawe Pentax #2 (#1 to oczywiście Nikon, co ważne 5100).

                                BTW. Ztcp już kiedyś odszczekałem, że 7D nie utrzyma palmy pierwszeństwa do ztcp 2012.
                                the silence is deafening

                                Komentarz

                                Pracuję...