Obyś miał rację. Niestety już 15Mpix na cropie w wydaniu Canona jest baaardzo cienkie i trzeba bardzo uważać na co się naświetla. Myslę, że w 7d będzie jeszcze gorzej i nominalne 18MPix bedzie do użytku tylko przy niskich ISO, natomiast dla szumofobów będą jakieś sRAW-y.
Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
zgadzam się w 100% z allxages
nawet nie wiadomo czy puszka istnieje(mowa o 7d) a już tak dalekie wnioski
))
Pkt 8 regulaminu forum
plutophoto.blogspot.comKomentarz
-
Nie no, ale cos w krzyżu czuję że tak będzie, tak zawsze w przypadku Canona było, no chyba, że firma sie faktycznie zmienia i dostarczy coś fajnego za normalne pieniądze, ale jak słyszę crop 1.6 w jednocyfrowym body to niestety słabnę.Z centralnym krzyżowym to chyba wiele puszek tak ma. Choćby 20D już tak miała i chyba też dla szkiłem od f4?
Mnie ciekawi precyzja podwójnie krzyżowego, ale co tam...narazie nie zmieniam puszki..
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Jestem pod wrażeniem Twoich pełnych opinii na temat puszki, która nawet nie wiadomo czy istnieje w głowach chłopaków z Canona
Komentarz
-
bo ta puszki powinna się nazywać 60D i koniec. w ogóle nie rozumiem dlaczego ma być 7D, bo wtedy co będzie w 60D? a nie wierze ze zamkną serie xxD bo to totalnie bezsensu z punktu marketingowego (chociaz posiadanie jednocyfrowca to tez chwyt marketingowy).
tak wiec jak dla mnie to 60D bedzie jakas totalna porazka bo nie moga dac tego samego co do tego niby 7D. a skoro tak, to 7D bedzie w cenie 5dmkII co ma sens. z jednej strony entry-level FF z kiepska reszta, z drugiej strony ultimate APS-C. kto co woli. tak to widze.Komentarz
-
Komentarz
-
A ja jestem bardzo ciekaw co z tego wyniknie.. Mamy profi FF (1Ds), profi crop 1.3 (1D) i (semi)profi crop 1.6 (7D). Mi się to nawet zaczyna podobać i jeśli faktycznie dadzą radę z matrycą to do fotografii przyrodniczej może być to świetna puszka..:-)Komentarz
-
Tak czytam i czytam... ireasumuje.
seria xxD to 1,5 roczny interwał premiery (wyjątek 50D - rok od 40D i był strzałem w kolano)
1D/1Ds - ff pro + Aps-h pro
5D/7D - semi pro ff + semi pro APS-H
xxD - semi pro crop 1.6
xxxD - amatorska puszka 1.6
xxxxD - wstęp do lustrzanekCanon 40D + BG-E2N => 5D MkII
24-105 f/4 IS USM + 50 f/1.4
Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...Komentarz
-
Wszyscy już doszli do wniosku, że 7D to na 100% APS-C. Tu i na optyczny. To, co napisałeś ma oczywiście ręce i nogi, ale to tak nie będzie. RACZEJ.Komentarz
-
Canon nie pozycjonuje puszek wielkością matrycy, tylko ceną końcową. Szykuj się na niezłą sumkę za 7D
Komentarz
-
-
Ja na przykład z tego, że moje UWA będzie pasować, a gdyby się, nie daj boże okazało APS-H, byłbym w głębokiej [autocenzura] pod tym względem. Mi tam puszka z wypasionym AF-em i APS-C bardzo się podoba, o ile nie poleci w kosmos z ceną, raczej się na nią piszę.Komentarz
-
Komentarz
-
Bo to może być świetna puszka dla przyrodników i sportowych. Super AF, 8 kl/s i wszystko, co się da, tylko z matrycą aps-c.
EDIT:
Kubak82 - no właśnie. Aps-h to taki nie pies, ni wydra. Z jednej strony "wydłuża" ogniskową, a z drugiej pasują do niego tylko szkła EF. Przez to nie można mieć ani prawdziwego UWA, ani fajnych, uniwersalnych zoomów. To wydłużenie, które jest przydatnie do sportu i zwierząt też nie jest jakieś bardzo duże. Crop 1.6 te sprawy załatwia.Ostatnio edytowany przez MatusP; 21066.Komentarz
-
Jeżeli ta specyfikacja się potwierdzi i testy pokażą, że te 18 Mpix to nie jest jakaś kaszana a cena puszki będzie oscylowała około 5000 zł to sprzedaję 10D a 40D oddaję żonie
Komentarz
-
Ja bym był spokojny o jakość matrycy. Dynamika tonalna i szumy nie mogą być gorsze niż w 50D, bo nikt by jej nie kupił. Tym bardziej że to ma być bardziej profi seria.
Bardzo możliwe że matryca to jakaś nowa technologia. Może nawet się okaże że szumy będą na poziomie 5D? Tylko wtedy oby też cena nie była podobna...Komentarz
Komentarz