Ja bym chciał do Mojej 5dmkII tylko Af taki jak w 50D z takim samym rozmieszczeniem(a nie bardzo blisko środka) oraz 2 sloty na karty i jak dla mnie puszka idealna
Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
Znając Canona należałoby chyba trochę zmienić to pytanie na następujące:
"Z czego, z poniższej listy życzeń, mogę zrezygnować, żebym i tak kupił tę puszkę"
Komentarz
-
Spokojnie canon nie strzeli sobie sam w kolano i napewno nie zrobi w tym aparacie tego wszystkiego o czym tu wypisujemy bo wtedy był by to chyba ideal...a co za tym idzie część innych aparatów canona przestała by się sprzedawać.
Jedno jest pewne napewno w jakimś stopniu będzie lepszy od mkII ale nie na tyle by ludzie rezygnowali z innych aparatów typu 7d czy 1d/1dsEOS + L i kupa gratów ...Komentarz
-
W zasadzie wystarczy, że Panowie zrobią anons w okolicy 3-6 miesięcy od następcy D700.
To wystarczy, SAM ANONS CZEGOKOLWIEK WYSTARCZY
Jeśli jednak chcemy poszaleć z nowościami to - cytując Kolekcjonera: wystarczy, że nie schrzanią stylu obrazka: standard.
jak wyżej
the silence is deafeningKomentarz
-
Eee, przesada.
Dla użytkowników Canon-Board przestałby być ideałem juz na 3 miesiące przed premierą. Okazałoby sie, że matryca za gęsta/za rzadka, af nie trafia, choć nikt go jeszcze nie widział, shutterlag do bani, bo tylko 1 ms zamiast 0,5 i szum na ISO 12.000.000 za duży. O tym, ze ew. kukułka mogłaby mieć wieksza moc i byc demontowalna na kablu e-ttl, albo jeszcze lepiej na radiowym e-ttl, nie wspomnę.
Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.
---Moje zdjecia na FB---Komentarz
-
Bo robisz założenie, że cały świat jak polsza chce tylko taniej a nie lepiej...może to faktycznie pora na rozerwanie 5D na 2 kawałki 5D3-tłustej krowy z centralnym ałtofokusem z XX stulecia oraz 3D czyli FF z funkcjonalnością 7D za +1000$.Spokojnie canon nie strzeli sobie sam w kolano i napewno nie zrobi w tym aparacie tego wszystkiego o czym tu wypisujemy bo wtedy był by to chyba ideal...a co za tym idzie część innych aparatów canona przestała by się sprzedawać.
Jedno jest pewne napewno w jakimś stopniu będzie lepszy od mkII ale nie na tyle by ludzie rezygnowali z innych aparatów typu 7d czy 1d/1ds
Ja bym się nie wahał ani sekundy za co wolę zapłacić
P.S. zapomniałem o tych pieprzonych lagach, jak tego nie poprawią to sam przełoże matrycę 5D2 do 7D
P.S.2 AF...wlaściwie to wystarczą mi 4 pkt krzyżowe i nic więcej. Umieszczone w rogach tj.mocnych pkt złotego podziału.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Pewnie z wszystkiego co zaproponują w pierwszym leaku...
>30Mpix
99% kadru w wizjerze
nowa bateria
ISO 256k
mikrofon stereo
i inne wow...papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 IIKomentarz
-
na pewno jest pewne, ze napisales kompletne maslo maslane, ktore nic ponad oczywiste oczywistosci nie wnosi
a obiektywna prawda jest taka - mam 5D mkI, powoli dojrzewam do jego zmiany na cos nowszego. i domyslam sie, ze Canon bedzie z mkIII tak kombinowal, zeby ludzie nie zrezygnowali z zakupow 7D badz 1D/1Ds. sek w tym, ze ja osobiscie 1Ds-a i tak nie kupie, a 7-ka czy 1D do niczego nie sa mi potrzebna. wiec jesli o mnie chodzi (a nie jestem jakims wyjatkowym przypadkiem) Canon co najwyzej moze przekombinowac, zbyt mocno spiac pupe i samemu sobie strzelic bramke - tzn. sprawic, ze uzytkownicy tacy jak ja zostawia sobie pieniadze w kieszeni i nie kupia 5D mkIII. w ostatecznosci nawet zabrac grabki i pojsc do innej piaskownicy.
pieniadze mam, to nie jest problem. to tylko od Canona zalezy, czy zrobic cos, za co bede chcial zaplacic. innej opcji niz 5D w Canonie absolutnie nie widze. kropka
Komentarz
-
Nie wiem co będzie w 5d mark III. No może z wyjątkiem tego, że taki fajny plastik jak jest w 1000d mamy jak w banku
Pewnie tani jest
W 7d też już go dali. Ale to fajny aparat jest, więc udaję, że go nie widzę. Zwłaszcza, że pod spodem pręży się magnezowa wytłoczka
Komentarz
-
hakierem też trzeba umieć być nim
New Information about that phenomenon, which is not just a Tamron phenomenon anymore. A guy at the DSLR-forum replaced the Lens-IDs with an EF adapter and found out that the cross-type sensors won’t work on Lenses with the following IDs: 27, 30, 35, 37, 38, 193, 194, 195).
So Tamron was just unlucky by taking the wrong IDs.
The following Canon lenses are also affected:
27 = Canon EF 35-80mm f/4-5.6 (I)
30 = Canon EF 35-105mm f/4.5-5.6
35 = Canon EF 35-80mm f/4-5.6 II
37 = Canon EF 35-80mm f/4-5.6 III
38 = Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6
193 = Canon EF 35-80mm f/4-5.6 USM
194 = Canon EF 80-200mm f/4.5-5.6 USM
195 = Canon EF 35-105mm f/4.5-5.6 USMthe silence is deafeningKomentarz
-
Jeśli to prawda, to poszli po najmniejszej linii oporu i płacą teraz za zaniedbania. Pewnie tłukli te stare ID od niepamiętnych czasów niesprawdzając czy Canon coś zmienia. Zdaje się, że problem dotyczy wszystkich Tamronów we współpracy z 40d, 50d i 7d?Komentarz
-
Uzywajac 5D2 takze sobie mysle jak fajnie miec sensowny AF, gdzie moge bez kadrowania ostrzyc bocznymi wiedzac ze trafi. Kazdy pewnie uwaza to za jakis luksus, ze raczej malo realne na np. AF z serii 1D w body 5D mark III. Ale zaraz - jakos nikon chyba tak ma co? D700 kosztujace mniej niz 5D2 ma AF z puszek nikona najwyzszej serii..Ja bym chciał zobaczyć zamiast wątka "Canon 5D Mark II przepowiednie i rozczarowania" temat "Canon 5D3 - co musi mieć żebym go kupił". Strzelam focha i żądam:
-AF z więcej niż środkowym krzyżowym, najlepiej konfigurowalny na podobieństwo 7D
-cholerne autoiso, konfigurowalne w każdym trybie z korektą EV itd.
-jeśli dobrze liczę to 4,8 kl/s
)
-asystę IR w body (mocno też zastanawiam się czy wbudowana lampa ze sterowaniem grupą jak w 7D nie ułatwiła by wielu spraw...)
-ostrzenie i odpalania migawki JEDNYM przyciskiem a nie AF-ON + spust w trybie LV
-możliwośc zamiany przeznaczenia pokręteł odpowiadających za przysłonę i czas, teraz przy przejściu z Av na M robi się na odwrót...
To nie są żadne futersy, to efekt używania 7D
. I jest tego więcej...
5D3 to powinien byc wlasnie AF z jedynki. I tak sobie w kolano nie strzela, dadza te 4-5fps, shutter laga, ktory w sporcie da dupska (bo taki ma 5D2) i konkurencji jedynce nie zrobia sobie.
)
Komentarz
-
Komentarz
-
Przecież on już jest podejrzany i do d..y, bo za dobre specyfikacje wyciekają ;-)Eee, przesada.
Dla użytkowników Canon-Board przestałby być ideałem juz na 3 miesiące przed premierą. Okazałoby sie, że matryca za gęsta/za rzadka, af nie trafia, choć nikt go jeszcze nie widział, shutterlag do bani, bo tylko 1 ms zamiast 0,5 i szum na ISO 12.000.000 za duży. O tym, ze ew. kukułka mogłaby mieć wieksza moc i byc demontowalna na kablu e-ttl, albo jeszcze lepiej na radiowym e-ttl, nie wspomnę.
Na 3 miesiace przed premierą będzie tu już pogrzebany
No, to mamy jak w banku :razz:Komentarz
-
A co byście powiedzieli gdyby 5D mkIII był plasticzany ale tańszy?"Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.
---Moje zdjecia na FB---Komentarz
Komentarz