Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • igor58
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 1861

    #5251
    w 350d nie ma 3200

    Komentarz

    • Kolekcjoner
      Obertroll
      • 2006
      • 18766

      #5252
      Zamieszczone przez gietrzy
      Nie wiadomo. Ale po co im firma związana z kinematografią :rolleyes
      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
      Kapitan Wagner

      Komentarz

      • akustyk
        gajowy
        • 2004
        • 12158

        #5253
        Zamieszczone przez HuleLam
        A zgodziłbyś się na szum w ISO 25 taki, jak w ISO 400/ ISO 800 ? Bo przypuszczam, że jeżeli ktoś by to zrobił nie w oprogramowaniu, to działałoby to tak, że wzmacniacz przy przetworniku byłby forsowany (tak jak obecnie dla ISO powyżej natywnego)
        w takim razie dziekuje - postoje

        jakby mialobyc takie jak ISO 100, to dla mnie prosze bardzo. z tym ze wybitnego parcia nie mam, to nie jest ficzer, z ktorego bym czesto korzystal.


        Zamieszczone przez gietrzy
        Bluźnierca!
        no i pijak, bo kazdy bluznierca to pijak

        Zamieszczone przez gietrzy
        Bluźnierca!
        3200 w klasyku jest tak czyściutkie, że osobiście nie widziałem powodu by schodzić niżej (...)
        Ale ja fotografowałem tablice w parku.... :-D
        ale to w celach zarobienia na chleb, czy z pobudek wewnetrznych, czyli tzw. przejawow artyzmu?
        www albo tez flickr

        Komentarz

        • mc_iek
          Uzależniony
          • 2008
          • 790

          #5254
          Zamieszczone przez igor58
          w 350d nie ma 3200
          Z haczykiem CHDK ma i to całkiem przyzwoite.
          Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

          Komentarz

          • micles
            Zablokowany
            • 2006
            • 4359

            #5255
            Zamieszczone przez Kolekcjoner
            Nie wiadomo. Ale po co im firma związana z kinematografią :rolleyes
            to facilitate greater usability and integration of Canon EOS DSLR cameras into the motion picture and television production pipeline
            Czyżby Video?

            Komentarz

            • igor58
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 1861

              #5256
              mc_iek,
              fakt, umknęło mi, nigdy zresztą nie korzystałem z "haczyka", bo nie wiem, jak się za to zabrać (obawa, że coś spitolę na amen).
              A tej czułości b. mi brakuje (na koncertach); nawet myślałem o zakupie jakiejś nowej puszki.
              Dzięki, pozdrawiam (z gitarowym riffem w tle).

              Komentarz

              • siudym
                Pełne uzależnienie
                • 2006
                • 2254

                #5257
                Zamieszczone przez igor58
                mc_iek,
                fakt, umknęło mi, nigdy zresztą nie korzystałem z "haczyka", bo nie wiem, jak się za to zabrać (obawa, że coś spitolę na amen).
                A tej czułości b. mi brakuje (na koncertach); nawet myślałem o zakupie jakiejś nowej puszki.
                Dzięki, pozdrawiam (z gitarowym riffem w tle).
                jak dzialasz na rawach, to strzel sobie na iso 1600 kilka fotek majac korekte -1EV i kilka na -2EV, potem podciagnij wywolujac je +1 i +2 ev i zobacz czy warto kombinowac z 3200 i 6400 ISO (bo to bedzie to samo dokladnie co ISO H i H2 w body.

                Komentarz

                • igor58
                  Pełne uzależnienie
                  • 2006
                  • 1861

                  #5258
                  Siudym,
                  tak właśnie robię odkąd mam 350 (5 lat).
                  Cóż, stara analogowa szkoła "wywoływania forsownego" nadal aktualna...

                  Komentarz

                  • dzik
                    Uzależniony
                    • 2008
                    • 884

                    #5259
                    Zamieszczone przez akustyk
                    no, ISO 25 to juz by moglo, jakby bylo natywne.
                    Mam scianke z ISO25, jak dla mnie to wada. W studio wymaga poteznej ilosci swiatla, przy landszaftach i f/8-11 czasy sie dluza juz odczuwalnie.

                    Komentarz

                    • akustyk
                      gajowy
                      • 2004
                      • 12158

                      #5260
                      Zamieszczone przez dzik
                      Mam scianke z ISO25, jak dla mnie to wada. W studio wymaga poteznej ilosci swiatla, przy landszaftach i f/8-11 czasy sie dluza juz odczuwalnie.
                      no wlasnie o to by mi chodzilo z ISO 25. do normalnego uzytku i tak bym chcial ISO 100/200, a te 25 wlasnie po toz, zeby czasy byly dluzsze bez nakladania dodatkowych filtrow.

                      innymi slowy: 100 jako podstawe chcialbym po staremu, a nizej jako bonus. nie upieram sie, ze sie da
                      www albo tez flickr

                      Komentarz

                      • bebesky
                        Pełne uzależnienie
                        • 2006
                        • 1231

                        #5261
                        Zamieszczone przez akustyk
                        a te 25 wlasnie po toz, zeby czasy byly dluzsze bez nakladania dodatkowych filtrow.
                        o to chodzi. Ileż razy kląłem na brak choćby ISO 50. Szczególnie jak się fotografowało helikoptery - piękny, słoneczny, letni dzień, południe, żadnej chmurki, czas w aparacie na 1/60 lub 1/80 i przysłona 32. Koszmar ))
                        Musiałem kupić filtr x8 ale wkurza to ciągłe odkręcanie.

                        Komentarz

                        • oskarkowy
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 2513

                          #5262
                          Tylko wszyscy jakoś naturalnie zakładamy, że z ISO 25 dostaniemy automatycznie większą rozpiętość tonalną i lepszą szczegółowość.
                          A przypomnijcie sobie biadolenia na "plastikowe obrazki" z pierwszego 5D, gdy cały świat szumiał na potęgę lub wręcz siał ziarnem i nieostrościami z analogów. Tutaj może być podobnie: do czasu jak się ludziska nie przyzwyczają, obrazem może wydawać się dziwny.
                          Choć nie ukrywam, że zdecydowanie częściej korzystałbym z ISO 25 niż ISO 1600.
                          Jarek

                          Komentarz

                          • akustyk
                            gajowy
                            • 2004
                            • 12158

                            #5263
                            Zamieszczone przez oskarkowy
                            Tylko wszyscy jakoś naturalnie zakładamy, że z ISO 25 dostaniemy automatycznie większą rozpiętość tonalną i lepszą szczegółowość.
                            no wszyscy nie, bo ja akurat nie. inna kwestia, ze nie spodziewam sie nie wiadomo ilu chetnych na takie ISO 25. to jest wbrew pozorom waskie spektrum zastosowan, a w ksiegowosci Canona (gdzie slownik konczy sie na "megapiksele", "punkty AF", "tryby filmowania") na pewno nie istniejace

                            Zamieszczone przez oskarkowy
                            Choć nie ukrywam, że zdecydowanie częściej korzystałbym z ISO 25 niż ISO 1600.
                            ja tez. moze nie zdecydowanie, ale na pewno czesciej
                            www albo tez flickr

                            Komentarz

                            • epicure
                              Uzależniony
                              • 2010
                              • 676

                              #5264
                              Iso 25 byłoby fajne w systemie 4/3. Tam można to wykorzystać, bo obiektywu nie trzeba tak bardzo przymykać dla uzyskania wystarczająco dużej GO, więc można by tę niższą czułość wykorzystać. Po przejściu na FF częściej potrzebuję zwiększyć iso, niż zmniejszyć poniżej 100.
                              nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

                              Komentarz

                              • _igi
                                Pełne uzależnienie
                                • 2008
                                • 2035

                                #5265
                                ISO25 byłoby fajne, raz, że możnaby używać szkieł 1,2 czy 1,4 w słoneczny dzień, dwa, że można by spokojnie zbić ekspozycję bez przymykania szkła (to, o czym mówił akustyk).

                                Chociaż po szczerości, mimo, że mam ISO50, to wolę używać ISO100, więcej detalu się rejestruje, bądź co bądź
                                5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

                                Komentarz

                                Pracuję...