Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Ghent
    Coś już napisał
    • 2007
    • 83

    #151
    Przyjmuje zakłąd ! jak dobrze ze wrocław
    Pkt 8 regulaminu forum

    Komentarz

    • wojkij
      Pełne uzależnienie
      • 2007
      • 1915

      #152
      - mój błąd więc piwo przy okazji na pewno postawie.

      A tak poważnie to raczej nie widzi mi się to by canon oddał cały rok pod dominacje d3 i d700 - muszą wypuścić jedynkę bo inaczej nikon za bardzo im odskoczy(agencje i sprzedaż długich tele, efekt marketingowy posiadania najlepszego body na rynku wpływający na ogólną sprzedaż via niedawny spadek canona z piedestału). Nie wypuszczenie godnego konkurenta dla d3(bo 1d mk3 marketingowo i "ficzerowo" konkurować z takim body raczej nie ma jak - iso, ff, smrodek po wpadce z af, lcd, bajery) będzie strzałem w stopę - kiedyś się muszą w końcu nauczyć szacunku do swoich klientów

      Btw - przepraszam za edycje ale post za lakoniczny był.
      Ostatnio edytowany przez wojkij; 11622.
      www.kwapisz.org

      Komentarz

      • arturs
        Pełne uzależnienie
        • 2006
        • 4196

        #153
        Zamieszczone przez wojkij
        - mój błąd więc piwo przy okazji na pewno postawie.

        A tak poważnie to raczej nie widzi mi sie to by canon oddał cały rok pod dominacje d3 i d700 - muszą wypuścić jedynkę
        a po co? canon jak wielokrotnie udowodnił nic nie musi.. tyle było jęków i narzekań a canon i tak robi swoje.. teraz znowu czas na niskie półki... wyższe będą w 2010 roku..
        5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

        Komentarz

        • Bahrd
          Pełne uzależnienie
          • 2007
          • 3053

          #154
          Zamieszczone przez Vitez
          A kontynuując OT - u mnie w sklepie sprzedają i napoleonkę i kremówkę z żółtawym kremem . Biała jest jedynie cholernie słodka bita śmietana w ptysiach i eklerkach.
          Marekb jest zdaje się ekspertem w kwestii kremówek?
          Zamieszczone przez jotes25
          Mam nadzieję, że kryzys przyhamuje trochę to ogłupiające tempo. Zresztą łatwo się domyślić jaka będzie najważniejsza innowacja w xxxd i xxd
          No jasne - dodadzą 1080i - żeby było lepiej niż w D90 i gorzej niż w 5D
          Zamieszczone przez wojkij
          A tak poważnie to raczej nie widzi mi się to by canon oddał cały rok pod dominacje d3 i d700 - muszą wypuścić jedynkę bo inaczej nikon za bardzo im odskoczy(agencje, długie tele, efekt marketingowy posiadania najlepszego body na rynku wpływający na ogólną sprzedaż, niedawny spadek na drugie miejsce w sprzedazy itd).
          Pytanie, czy owe "muszą" i 'efekt marketingowy" dotyczą sporej części rynku, czy sporej części forów
          Canon może przeczekać wspomniany kryzys dalej obniżając ceny jedynek - a jeśli wersje Mk IV będą istotnie lepsze od obecnych - wrócić z nimi (na przykład na fali pokryzysowego entuzjazmu) spokojnie do zwyczajowych poziomów $4000 i $8000.
          Zamieszczone przez arturs
          a po co? canon jak wielokrotnie udowodnił nic nie musi.. tyle było jęków i narzekań a canon i tak robi swoje.. teraz znowu czas na niskie półki... wyższe będą w 2010 roku..
          Czas na nowe obiektywy - byle nie 180mm L IS
          EOS - conditio sine Kwanon...

          Komentarz

          • arturs
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 4196

            #155
            Zamieszczone przez Bahrd
            Czas na nowe obiektywy - byle nie 180mm L IS
            i tu też ciśnienia nie ma - tym razem konkurencja cały czas musi gonic.. zwłaszcza w kwestii jasnych stałek..
            5DmkI, C85f1.2|580 EXII|

            Komentarz

            • gkmrtoip
              Bywalec
              • 2008
              • 116

              #156
              co do obiektywów to można się spodziewać wraz z premierą 1d/1ds czyli w 2010:
              35L mk2 i może 24-70L, a w okolicach 2012 jakiś nowych wersji super-tele (300,400,500,600) może nie wszystkich ale ze 2 powinny przejść face-lifting.
              Eos 500N/24f2.8/50f1.8/85f1.8

              Komentarz

              • Bahrd
                Pełne uzależnienie
                • 2007
                • 3053

                #157
                Zamieszczone przez arturs
                i tu też ciśnienia nie ma - tym razem konkurencja cały czas musi gonic.. zwłaszcza w kwestii jasnych stałek..
                Faktycznie - nie spieszą się: http://www.canonrumors.com/2008/12/e...-imminent-cr2/
                Więc i konkurencji życzmy wszystkiego najlepszego w 2009
                EOS - conditio sine Kwanon...

                Komentarz

                • gietrzy
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 5727

                  #158
                  Zamieszczone przez Bahrd
                  konkurencji życzmy wszystkiego najlepszego w 2009
                  Wystarczą 3 szkła i Canon by miał wielkie problemy: 35/1.x, 85/1.4, 135/2.0. Ich brak ewidentnie wskazuje na jp-patriotyzm w biznesie, coś co "u nas" jest nie do pomyślenia. Ich brak, w rok czy dwa po D3, ewidentnie wskazuje na współpracę
                  Szkoda, że Sony nie jest w stanie tego wykorzystać wypuszczając cokolwiek co pozwoliłoby spojrzeć na ich ofertę inaczej, np. 14 MPx FF, SSS, czyste 100-6400, lepszy AF, $3k plus rabaty, nie polary dla TWA, w krajach z największą sprzedażą.
                  the silence is deafening

                  Komentarz

                  • Bahrd
                    Pełne uzależnienie
                    • 2007
                    • 3053

                    #159
                    O! Conspiracy theory!?
                    A gdzie byli/są Ci patrioci.JP, gdy znikały/znikają z rynku kolejne Kabushiki-gaisha:
                    Yashica, Ricoh, Pentax, Olympus, Chinon, Miranda etc.?
                    EOS - conditio sine Kwanon...

                    Komentarz

                    • wain
                      Uzależniony
                      • 2007
                      • 630

                      #160
                      Zamieszczone przez gietrzy
                      Wystarczą 3 szkła i Canon by miał wielkie problemy: 35/1.x, 85/1.4, 135/2.0. (...)
                      Kolega chyba sie pomylil z ta 135. Wg zarzekan Jacka_Z 135DC jest o niebo lepsze od 135 canona. Rowniez uwazam ze tak naprawde to brakuje im jasnej i szybkiej 35 a nawet bardziej to jasnej ~24mm.
                      40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
                      www.mslezak.pl/blog/

                      Komentarz

                      • Jacek_Z
                        Administrator
                        • 2005
                        • 2694

                        #161
                        niedokładnie to przytoczyłeś.
                        zapewne obie 135/2.0 byłyby sobie równe, gdyby nie to, że nikkor ma jeszcze DC (defocus control), co jest dla portrecisty pożądane i za co niektórzy są w stanie dopłacić. Ja robię portrety, więc wiadomo co bym wybrał (pomijając kwestie systemowe)
                        Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

                        Komentarz

                        • adam_k
                          Bywalec
                          • 2006
                          • 235

                          #162
                          Zamieszczone przez Jacek_Z
                          niedokładnie to przytoczyłeś.
                          zapewne obie 135/2.0 byłyby sobie równe, gdyby nie to, że nikkor ma jeszcze DC (defocus control), co jest dla portrecisty pożądane i za co niektórzy są w stanie dopłacić. Ja robię portrety, więc wiadomo co bym wybrał (pomijając kwestie systemowe)
                          Zapomniałeś tylko dodać że nikonowski DC rozmywa przód lub tył ale z dość dużym spadkiem ostrości na całym zdjęciu (wiem bo miałem 105DC)
                          więc ta funkcja jest bardzo mało przydatna. (przereklamowana)

                          Komentarz

                          • Jacek_Z
                            Administrator
                            • 2005
                            • 2694

                            #163
                            Zależy co kto lubi. Niektórzy lubią portrety ostre jak żylety robione szkłami macro (co widać w galeriach) 105 mm. Inni lubią miękkość. W każdym razie u nikona jest kiepsko najwyżej w jasnych szerokich kątach, bo standard 1.4 jest już z silnikiem, 85 ma jasność 1.4, jest szybki i jest znacznie tańszy niż jednak zbyt drogi 85/1.2 canona. 135/2 u nikona też istnieje. Dla precyzji AF dobrze by to były AF-S. W każdym razie tak naprawdę to brak szekokokątnej jasnej stałki. Tzn zależy komu, bo ja nie potrzebuję jasnych szerokich kątów.
                            Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

                            Komentarz

                            • wain
                              Uzależniony
                              • 2007
                              • 630

                              #164
                              Zamieszczone przez Jacek_Z
                              niedokładnie to przytoczyłeś.
                              A.. to przepraszam. Mialem dobre intencje
                              40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
                              www.mslezak.pl/blog/

                              Komentarz

                              • gietrzy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 5727

                                #165
                                nowe ixys

                                Nie ma co Canon to bardzo bogata firma - testów ciąg dalszy...

                                SD1200 IS
                                10mp
                                3x zoom
                                3.0″ LCD
                                DIGIC IV
                                No Optical VF
                                Li-Ion Battery
                                CCD

                                SD3000 IS
                                12mp
                                3x zoom
                                3.0″ Touchscreen LCD
                                Li-Ion Battery
                                DIGIC IV
                                CCD

                                SD10w IS
                                10mp
                                3x Zoom
                                3.0″ LCD
                                DIGIC IV
                                Waterproof to 15 feet
                                CCD

                                ... a wystarczyłoby zrobić:

                                1. Ixy body
                                2. joy z LX-3
                                2a. AWB z LX-3 (1.1)
                                3. szkło z G2 plus 28mm plus IS
                                4. 6 MPx - nie skasuje 400/450D/500D
                                5. raw
                                5a. iso 100-3200
                                6. dotykowy LCD (D3, 5DII)
                                7. wodoodorny jako opcja w osobnej wersji
                                8. stopka pod 220EX, FEC -/+3
                                9. OVF
                                10. $600
                                the silence is deafening

                                Komentarz

                                Pracuję...