Przyjmuje zakłąd !
jak dobrze ze wrocław 
Ten temat jest zamknięty
X
X
-
-
- mój błąd więc piwo przy okazji na pewno postawie
.
A tak poważnie to raczej nie widzi mi się to by canon oddał cały rok pod dominacje d3 i d700 - muszą wypuścić jedynkę bo inaczej nikon za bardzo im odskoczy(agencje i sprzedaż długich tele, efekt marketingowy posiadania najlepszego body na rynku wpływający na ogólną sprzedaż via niedawny spadek canona z piedestału). Nie wypuszczenie godnego konkurenta dla d3(bo 1d mk3 marketingowo i "ficzerowo" konkurować z takim body raczej nie ma jak - iso, ff, smrodek po wpadce z af, lcd, bajery) będzie strzałem w stopę - kiedyś się muszą w końcu nauczyć szacunku do swoich klientów
Btw - przepraszam za edycje ale post za lakoniczny był.Ostatnio edytowany przez wojkij; 11622.Komentarz
-
a po co? canon jak wielokrotnie udowodnił nic nie musi.. tyle było jęków i narzekań a canon i tak robi swoje.. teraz znowu czas na niskie półki... wyższe będą w 2010 roku..5DmkI, C85f1.2|580 EXII|Komentarz
-
Marekb jest zdaje się ekspertem w kwestii kremówek?
No jasne - dodadzą 1080i - żeby było lepiej niż w D90 i gorzej niż w 5D
Pytanie, czy owe "muszą" i 'efekt marketingowy" dotyczą sporej części rynku, czy sporej części forówA tak poważnie to raczej nie widzi mi się to by canon oddał cały rok pod dominacje d3 i d700 - muszą wypuścić jedynkę bo inaczej nikon za bardzo im odskoczy(agencje, długie tele, efekt marketingowy posiadania najlepszego body na rynku wpływający na ogólną sprzedaż, niedawny spadek na drugie miejsce w sprzedazy itd).
Canon może przeczekać wspomniany kryzys dalej obniżając ceny jedynek - a jeśli wersje Mk IV będą istotnie lepsze od obecnych - wrócić z nimi (na przykład na fali pokryzysowego entuzjazmu) spokojnie do zwyczajowych poziomów $4000 i $8000.
Czas na nowe obiektywy - byle nie 180mm L IS
EOS - conditio sine Kwanon...Komentarz
-
Komentarz
-
co do obiektywów to można się spodziewać wraz z premierą 1d/1ds czyli w 2010:
35L mk2 i może 24-70L, a w okolicach 2012 jakiś nowych wersji super-tele (300,400,500,600) może nie wszystkich ale ze 2 powinny przejść face-lifting.Eos 500N/24f2.8/50f1.8/85f1.8Komentarz
-
Faktycznie - nie spieszą się: http://www.canonrumors.com/2008/12/e...-imminent-cr2/
Więc i konkurencji życzmy wszystkiego najlepszego w 2009
EOS - conditio sine Kwanon...Komentarz
-
Wystarczą 3 szkła i Canon by miał wielkie problemy: 35/1.x, 85/1.4, 135/2.0. Ich brak ewidentnie wskazuje na jp-patriotyzm w biznesie, coś co "u nas" jest nie do pomyślenia. Ich brak, w rok czy dwa po D3, ewidentnie wskazuje na współpracę
Szkoda, że Sony nie jest w stanie tego wykorzystać wypuszczając cokolwiek co pozwoliłoby spojrzeć na ich ofertę inaczej, np. 14 MPx FF, SSS, czyste 100-6400, lepszy AF, $3k plus rabaty, nie polary dla TWA, w krajach z największą sprzedażą.the silence is deafeningKomentarz
-
O! Conspiracy theory!?
A gdzie byli/są Ci patrioci.JP, gdy znikały/znikają z rynku kolejne Kabushiki-gaisha:
Yashica, Ricoh, Pentax, Olympus, Chinon, Miranda etc.?
EOS - conditio sine Kwanon...Komentarz
-
Kolega chyba sie pomylil z ta 135. Wg zarzekan Jacka_Z 135DC jest o niebo lepsze od 135 canona. Rowniez uwazam ze tak naprawde to brakuje im jasnej i szybkiej 35 a nawet bardziej to jasnej ~24mm.40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
www.mslezak.pl/blog/Komentarz
-
niedokładnie to przytoczyłeś.
zapewne obie 135/2.0 byłyby sobie równe, gdyby nie to, że nikkor ma jeszcze DC (defocus control), co jest dla portrecisty pożądane i za co niektórzy są w stanie dopłacić. Ja robię portrety, więc wiadomo co bym wybrał (pomijając kwestie systemowe)Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...Komentarz
-
Zapomniałeś tylko dodać że nikonowski DC rozmywa przód lub tył ale z dość dużym spadkiem ostrości na całym zdjęciu (wiem bo miałem 105DC)niedokładnie to przytoczyłeś.
zapewne obie 135/2.0 byłyby sobie równe, gdyby nie to, że nikkor ma jeszcze DC (defocus control), co jest dla portrecisty pożądane i za co niektórzy są w stanie dopłacić. Ja robię portrety, więc wiadomo co bym wybrał (pomijając kwestie systemowe)
więc ta funkcja jest bardzo mało przydatna. (przereklamowana)Komentarz
-
Zależy co kto lubi. Niektórzy lubią portrety ostre jak żylety robione szkłami macro (co widać w galeriach) 105 mm. Inni lubią miękkość. W każdym razie u nikona jest kiepsko najwyżej w jasnych szerokich kątach, bo standard 1.4 jest już z silnikiem, 85 ma jasność 1.4, jest szybki i jest znacznie tańszy niż jednak zbyt drogi 85/1.2 canona. 135/2 u nikona też istnieje. Dla precyzji AF dobrze by to były AF-S. W każdym razie tak naprawdę to brak szekokokątnej jasnej stałki. Tzn zależy komu, bo ja nie potrzebuję jasnych szerokich kątów.Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...Komentarz
-
-
nowe ixys
Nie ma co Canon to bardzo bogata firma - testów ciąg dalszy...
SD1200 IS
10mp
3x zoom
3.0″ LCD
DIGIC IV
No Optical VF
Li-Ion Battery
CCD
SD3000 IS
12mp
3x zoom
3.0″ Touchscreen LCD
Li-Ion Battery
DIGIC IV
CCD
SD10w IS
10mp
3x Zoom
3.0″ LCD
DIGIC IV
Waterproof to 15 feet
CCD
... a wystarczyłoby zrobić:
1. Ixy body
2. joy z LX-3
2a. AWB z LX-3 (1.1)
3. szkło z G2 plus 28mm plus IS
4. 6 MPx - nie skasuje 400/450D/500D
5. raw
5a. iso 100-3200
6. dotykowy LCD (D3, 5DII)
7. wodoodorny jako opcja w osobnej wersji
8. stopka pod 220EX, FEC -/+3
9. OVF
10. $600the silence is deafeningKomentarz
Komentarz