Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kolekcjoner
    Obertroll
    • 2006
    • 18766

    #331
    Już od jakiegoś czasu były informacje, że wreszcie 1D III sprzedaje się bardzo dobrze (produkacja ponad 9 tyś. szt/miesiąc). Więc nie sądzę żeby Canon mnożył bezpotrzebnie koszty wypuszczając teraz nowy model.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

    Komentarz

    • sebcio80
      Pełne uzależnienie
      • 2005
      • 2655

      #332
      wszystko co dzieje sie w branzy foto i ogolnie kryzys powoduje ze na premiery przyjdzie nam poczekac, watpie aby cos pojawilo sie w tym roku, jezeli juz to moze 1Dn mk3? w sumie tylko z nowa matryca o wiekszej czulosci... ale i w to watpie...

      ja ciegle zyje nadziejami na jakas puszke pokroju N D700, pelna klatka, 16 Mpix, seria 6fps

      chociaz jesli to prawda ze nowy 1D ma miec palna klatke to taka puszka nie wyjdzie, jednak wydanie 1D z pelna klatka bylo by calkowita zmiana polityki Canona, bo sprzedaz 1Ds znacznie by spadla, nie mowiac juz o tym ze 5DmarkII tez bylby calkowicie niepotrzebny
      Moje wątki na forum: sport | fashion
      | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

      Komentarz

      • gietrzy
        Pełne uzależnienie
        • 2004
        • 5727

        #333
        Zamieszczone przez sebcio80
        ja ciegle zyje nadziejami na jakas puszke pokroju N D700, pelna klatka, 16 Mpix, seria 6fps
        Byłbyś w stanie wypisać czek na $4500 za aparat marzeń? Ja, po przygodzie z D3 już wiem: TAK.

        BTW: Na NKP istna, paniczna wręcz wyprzedaż D700: cosik mi się wydaje, że albo ceny wkrótce spadną albo może D3X baby się szykuje. Chyba ktoś puścił bąka i NDA poszło się...
        the silence is deafening

        Komentarz

        • sebcio80
          Pełne uzależnienie
          • 2005
          • 2655

          #334
          Zamieszczone przez gietrzy
          Byłbyś w stanie wypisać czek na $4500 za aparat marzeń? Ja, po przygodzie z D3 już wiem: TAK.
          cóż, za 1D Full Frame, 16 Mpix (wiecej nie potrzebuje) i 10 fps pewnie dalbym i 9000$ za dwie sztuki od razu... rzecz jasna przydalo by sie zmienic pare rzeczy jeszcze w ergonomii...

          pomyslec, ze jakbym kupowal sprzet 2 miesiace pozniej teraz pewnie mialbym D3 i D700 i teraz pisal post na zoltym forum

          przeraza mnie jak Canon ze spokojem przyglada sie jak Nikon zabiera mu rynek profesjonalnych foto, mimo ze ten rynek finansowo nie jest bezposrednio tak wazny to posrednio rzutuje na sprzedaz calego systemu,

          patrzac na system AF w D300 i D700 to taki 5dmark II to zabawka z duza iloscia Mpix, dziwie sie ze ludzie tak sie na to rzucaja...
          Moje wątki na forum: sport | fashion
          | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

          Komentarz

          • gietrzy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 5727

            #335
            Zamieszczone przez sebcio80
            10 fps
            Hej, miało być 6 kl/s... w następnym rozdaniu będzie pewnie z 10 kl/s

            Zamieszczone przez sebcio80
            przeraza mnie jak Canon ze spokojem przyglada sie jak Nikon zabiera mu rynek profesjonalnych foto,
            Nie zabiera. Wyjaśniono to na canon rumors + post Kolekcjonera. Gazeta kupuje od razu ze 20-30 sztuk. Kupi Canona a nie Nikona bo każdy kolo ma w małej torbie minimum 16-35, 24-70, 70-200 plus supertelasy.
            Były by jaja gdyby Nikon grał poważnie/j - wypuścił w 18 miesięcy po D3 3 szkła: 24/1.4; 35/1.4-8 i 135/2.0; wszystkie afs, nano, itd. w cenie konkurencyjnej/rozsądnej.
            Tak się nie stało i Nikon (mimo wszystko) stracił to co zyskał na D3.

            Zamieszczone przez sebcio80
            patrzac na system AF w D300 i D700 to taki 5dmark II to zabawka z duza iloscia Mpix, dziwie sie ze ludzie tak sie na to rzucaja...
            1. CCC
            2. Następca cam3500 niech ma 2-3 rzędy krzyżaków po lewej i prawej, niech wrzucą to w D400 i see ya a kto twardogłowy niech zostanie przy superowym układzie z 40D.
            the silence is deafening

            Komentarz

            • sebcio80
              Pełne uzależnienie
              • 2005
              • 2655

              #336
              Zamieszczone przez gietrzy
              Hej, miało być 6 kl/s... w następnym rozdaniu będzie pewnie z 10 kl/s
              napisalem 10fps w kontekscie 1D mk4 w ktorym sie mowi ze ma byc FF (wedlug mnie to niemozliwe) 6fps mnie by calkowicie zadowolilo

              Zamieszczone przez gietrzy
              Nie zabiera. Wyjaśniono to na canon rumors + post Kolekcjonera. Gazeta kupuje od razu ze 20-30 sztuk. Kupi Canona a nie Nikona bo każdy kolo ma w małej torbie minimum 16-35, 24-70, 70-200 plus supertelasy.
              jest w tym sporo prawdy, jednak na meczach na halach na pilce widac coraz wiecej Nikonow, rewolucji nie bedzie, ale ewolucja postepuje i jak tak dalej pojdzie Nikony beda rosnac w sile, sporo fotografow majacych 1D + 400 2.8 na pytanie co teraz by wybralo twierdzi ze Nikona... 2 lata temu znalesc kogos z Nikonem i jakims tele jasnym bylo prawie niemozliwe

              Zamieszczone przez gietrzy
              Były by jaja gdyby Nikon grał poważnie/j - wypuścił w 18 miesięcy po D3 3 szkła: 24/1.4; 35/1.4-8 i 135/2.0; wszystkie afs, nano, itd. w cenie konkurencyjnej/rozsądnej.
              Tak się nie stało i Nikon (mimo wszystko) stracił to co zyskał na D3.
              to fakt, w systemie Nikona brakuje jasnej szerokokatnej stalki, jednak na stalkach fotografuje bardzo mala i okreslona grupa uzytkownikow
              Moje wątki na forum: sport | fashion
              | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

              Komentarz

              • gietrzy
                Pełne uzależnienie
                • 2004
                • 5727

                #337
                Zamieszczone przez sebcio80
                to fakt, w systemie Nikona brakuje jasnej szerokokatnej stalki, jednak na stalkach fotografuje bardzo mala i okreslona grupa uzytkownikow
                Fakt, "cały" target projektu 5D - weselni

                Dobra koniec OT
                the silence is deafening

                Komentarz

                • MMM
                  Pełne uzależnienie
                  PREMIUM member
                  • 2006
                  • 4250

                  #338
                  Zamieszczone przez sebcio80
                  to fakt, w systemie Nikona brakuje jasnej szerokokatnej stalki, jednak na stalkach fotografuje bardzo mala i okreslona grupa uzytkownikow
                  Cała fotografia portretowa to w zdecydowanej większości tylko stałki i to właśnie z matrycami FF. D3 i D700 to dosyć uniwersalne w przeciwieństwie do topornego 5D korpusy, a ich ograniczenie może właśnie wynikać tylko z braku konkretnego jasnego szkła.
                  Digart

                  Komentarz

                  • oskarkowy
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 2513

                    #339
                    Zamieszczone przez MMM
                    Cała fotografia portretowa to w zdecydowanej większości tylko stałki i to właśnie z matrycami FF. D3 i D700 to dosyć uniwersalne w przeciwieństwie do topornego 5D korpusy, a ich ograniczenie może właśnie wynikać tylko z braku konkretnego jasnego szkła.
                    Ale przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zmieniał całego systemu tylko z powodu jednego szkła. Owszem, może to być ta kropla przepełniająca czarę goryczy, czy też wygodna wymówka, ale na pewno nie będzie to jedyny powód.

                    Zapewniam Was, że doceniam możliwości i zalety żółtych zabawek. Ale do przesiadki nie zniechęca mnie brak 35L i 85L, tylko ogromna masa innych kłopotów i moich przyzwyczajeń. I canon doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że może sobie pozwolić na wiele zaniedbań a i tak nie straci swoich wiernych sponsorów.
                    Jarek

                    Komentarz

                    • MMM
                      Pełne uzależnienie
                      PREMIUM member
                      • 2006
                      • 4250

                      #340
                      Zamieszczone przez oskarkowy
                      Zapewniam Was, że doceniam możliwości i zalety żółtych zabawek. Ale do przesiadki nie zniechęca mnie brak 35L i 85L, tylko ogromna masa innych kłopotów i moich przyzwyczajeń. I canon doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że może sobie pozwolić na wiele zaniedbań a i tak nie straci swoich wiernych sponsorów.
                      Mam 5D z kompletem szkieł i zmieniać na Nikona nie widzę sensu, ale też Canon na mnie już nie zarobi dopóki nie zrobi czegoś sensownego z 5D.
                      W tej chwili jestem w sytuacji że przydałby mi się dla wygody lepszy korpus od 5D ale nie ma czego kupić bo 1Ds3 za drogi a 5D2 to wodotryski.
                      Digart

                      Komentarz

                      • yggdrassill
                        Bywalec
                        • 2005
                        • 240

                        #341
                        Zamieszczone przez gietrzy
                        BTW: Na NKP istna, paniczna wręcz wyprzedaż D700: cosik mi się wydaje, że albo ceny wkrótce spadną albo może D3X baby się szykuje. Chyba ktoś puścił bąka i NDA poszło się...
                        tylko gdyby miala byc nowa puszka to nie wyprzedawano by chyba, nowych szkiel np 24-70/2,8

                        Komentarz

                        • gietrzy
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 5727

                          #342
                          Zamieszczone przez yggdrassill
                          tylko gdyby miala byc nowa puszka to nie wyprzedawano by chyba, nowych szkiel np 24-70/2,8
                          Też prawda, choć z drugiej strony: 24-70 = 24/1.4 +50/1.4 + 85/1.4
                          the silence is deafening

                          Komentarz

                          • Jacek_Z
                            Administrator
                            • 2005
                            • 2694

                            #343
                            Zamieszczone przez MMM
                            Cała fotografia portretowa to w zdecydowanej większości tylko stałki i to właśnie z matrycami FF. D3 i D700 to dosyć uniwersalne w przeciwieństwie do topornego 5D korpusy, a ich ograniczenie może właśnie wynikać tylko z braku konkretnego jasnego szkła.
                            umówmy się, że portretówki to u nikona są.
                            Ślubniacy mogą narzekać na brak 35/1.4, ale ci co robią portrety maja na czym pracować. Ba, w canonie brak takich szkieł portretowych jakie są u nikona.
                            Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

                            Komentarz

                            • MMM
                              Pełne uzależnienie
                              PREMIUM member
                              • 2006
                              • 4250

                              #344
                              Zamieszczone przez Jacek_Z
                              umówmy się, że portretówki to u nikona są.
                              Ślubniacy mogą narzekać na brak 35/1.4, ale ci co robią portrety maja na czym pracować. Ba, w canonie brak takich szkieł portretowych jakie są u nikona.
                              Znaczy których w Canonie nie ma??
                              Digart

                              Komentarz

                              • David
                                Bywalec
                                • 2005
                                • 169

                                #345
                                pewnie chodzi o szkła z możliwością kontroli rozmycia tła (nie chodzi o przysłonę)

                                Komentarz

                                Pracuję...