Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • oskarkowy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 2513

    #871
    Zamieszczone przez himi
    Proszę was - firma to nie grupa religijna i jako użytkownik płacący nie małe za ich sprzęt, bo jest mi potrzebny do pracy, mam prawo swobodnie oceniać ich posunięcia i plany.
    Himi, jeśli znów niczego nie pomyliłem, to akurat Ty NIE MASZ PRAWA wymagać niczego od Canona. Odpowiedz sobie na proste pytanie: kiedy kupiłeś od Canona nowy aparat? Canon z rynku wtórnego nie ma zysków, nie ma więc powodów do słuchania narzekań takich jak Ty

    Zamieszczone przez akustyk
    cos mieszasz chyba
    20D osobiscie nie mialem, ale sam zmienialem 10D na 30D. i ten ekranik w 30D jednak robil spora roznice. sam rozmiar znacznie zwiekszyl komfort pracy.
    Źle zrozumiałeś. Wszyscy psioczą na kiepski ekranik w 20D, ja byłem szczęśliwy patrząc w niego po przesiadce z 10D. Pamiętam, jak wracaliśmy nocą z kolegą z Łodzi po zakupach u Tommy'ego. Wyrywaliśmy sobie puszkę z rąk, nie mogliśmy się napatrzeć, ile tam było widać szczegółów... Ech, to były czasy..
    Jarek

    Komentarz

    • Bahrd
      Pełne uzależnienie
      • 2007
      • 3053

      #872
      Przed każdą premierą (i zawsze trochę po) PT Kolegom na forum zaczyna doskwierać syndrom "śniegowej deski": mimo, że Kolekcjoner z podziwu godną cieprpliwością przypomina po raz n-ty, że chociaż Canon jest w branży dłużej niż większość z nas zna swoich rodziców, to Kolegom się wydaje, że wiedzą lepiej jak prowadzić jego foto-biznes.

      Himi: z ISO 6400 przy 10+kl/s w nowej jedynce nie musi być tak prosto jak w nowej piątce - na jakość obrazu ma przecież wpływ nie tylko sama matryca, ale również szybkość czytania z niej (szumy, banding, etc.). Nie twierdzę, że Canon nie może zrobić "używalnego" ISO 6400, ale zauważam tylko, że nie musi być to proste/tanie.

      Zgadzam się też, że skończył się romantyzm i teraz w firmach bardziej liczą się rozmaici MBA niż inżynierowie czy wizjonerzy (a'la Jobs czy jemu podobnie) i stąd taki gość z mentalnością liczykrupy mając do wyboru albo tani ficzer zapewniający wzrost sprzedaży o 10% (i pewną sowitą premię na koniec roku) albo oparty o drogą i niewprowadzoną jeszcze (i w pełni nie przetestowaną) technologię lepszy parametr użytkowy, raczej wybierze ten pierwszy...

      A że niekoniecznie będzie to złe rozwiązanie, świadczy ów nieszczęsny AF z Mk III (który oczywiście działa znacznie lepiej niż o nim piszą).
      EOS - conditio sine Kwanon...

      Komentarz

      • akustyk
        gajowy
        • 2004
        • 12158

        #873
        Zamieszczone przez oskarkowy
        Źle zrozumiałeś. Wszyscy psioczą na kiepski ekranik w 20D, ja byłem szczęśliwy patrząc w niego po przesiadce z 10D. Pamiętam, jak wracaliśmy nocą z kolegą z Łodzi po zakupach u Tommy'ego. Wyrywaliśmy sobie z rąk, nie mogliśmy się napatrzeć, ile tam było widać szczegółów... Ech, to były czasy..
        Jarek, no wlasnie Ci pisze, ze pomerdales numery modeli


        masz na mysli 30D a nie 20D, bo w tym drugim ekranik byl dokladnie taki sam malenki jak w 10D. a ze "to byly czasy" to sie zgadzam. chociaz najmilej wspominam moje 10D, bo to jednak byla cegla i model, jak na Canona, bardzo doszlifowany
        www albo tez flickr

        Komentarz

        • himi
          Zablokowany
          • 2006
          • 2638

          #874
          Oskarkowy - kupiłem w życiu kilka nowych aparatów i szkieł. Coś sfrustowany jesteś jak widzę - ,,nie masz prawa'', cóż to za retoryka? Bo nie rozumiem? Rozśmiesza mnie taki argument.

          Komentarz

          • josif
            Początki nałogu
            • 2008
            • 380

            #875
            rynek wtórny też napędza sprzedaż
            bo do starych body potrzebne są nowe akumulatory, obiektywy i tym podobne duperele
            możliwość sprzedaży sprzęty na rynku wtórnym w dobrej cenie,
            czyli sprzętu trzymającego wartość,
            motywuje do inwestycji w nowy sprzęt

            Komentarz

            • oskarkowy
              Pełne uzależnienie
              • 2004
              • 2513

              #876
              Zamieszczone przez akustyk
              masz na mysli 30D a nie 20D, bo w tym drugim byl dokladnie taki sam malenki jak w 10D. a ze "to byly czasy" to sie zgadzam. chociaz najmilej wspominam moje 10D, bo to jednak byla cegla i model, jak na Canona, bardzo doszlifowany
              Jednak będę się upierał przy swoim. Różnica w ekranikach między 10D a 20D była spora. 30D nigdy nie miałem.

              Zamieszczone przez himi
              Oskarkowy - kupiłem w życiu kilka nowych aparatów i szkieł. Coś sfrustowany jesteś jak widzę - ,,nie masz prawa'', cóż to za retoryka? Bo nie rozumiem? Rozśmiesza mnie taki argument.
              Spokojnie. Po prostu pamiętam, że od jakiegoś czasu zmieniałeś jedne używki na drugie. Nie chciałem Ci niczego zarzucać broń Boże. Chodzi tylko o to, że żadna firma nie uszanuje wymagań kogoś, kto nie jest ich bezpośrednim klientem, bo nie ma z niego dochodu. Argument o szkłach nie ma znaczenia w przypadku dyskusji o najnowszych puszkach.
              Zresztą nawet gdybyś zmieniał topowe puszki co rok, to pewnie miałbyś tyle samo do powiedzenia w temacie. No chyba, że zostałeś szefem działu foto w reutersie
              Na pocieszenie dodam, że nie tylko w branży foto tak jest. Zmieniałem właśnie samochód. Miałem nieprzeciętny ubaw czytając w necie, że jakaś firma jest słaba, bo nie ma w ofercie odpowiednika BMW Z7 czy coś. A piszący w stopce ma pryszcza, który niedługo żółte blachy dostanie z przydziału. Ale oczywiście jedynej słusznej marki.
              Inna rzecz, że jak przychodzi do kupowania to wcale nie jest łatwiej, niż przy aparatach. Złożenie na zamówienie nowego samochodu jest równie uciążliwe jak skompletowanie satysfakcjonującego systemu foto. Tutaj masz świetne zawieszenie, w innym salonie xenony w cenie, jak już wiesz, czego chcesz, to okazuje się, że nie mieścisz się plecami w kubełkach.. A jeśli już poskładasz jakimś cudem do kupy kompromisy z zachciankami, to na koniec czeka Cię kolejny zimny prysznic - od 4 do 6 miesięcy czekania. Ktoś jeszcze narzeka, że trzeba poczekać 2 tygodnie na puszkę czy szkło?
              Jarek

              Komentarz

              • Kolekcjoner
                Obertroll
                • 2006
                • 18766

                #877
                Zamieszczone przez oskarkowy
                Jednak będę się upierał przy swoim. Różnica w ekranikach między 10D a 20D była spora. 30D nigdy nie miałem.
                Ja tam nie widziałem żadnej różnicy - miałem oba równocześnie jakiś czas . Zresztą o ile mi wiadomo gdzieś było swego czasu mówione o tym, że jest to dokładnie ten sam ekranik 1.8". Ten w 10D mógł się zwyczajnie wydawać mniejszy, bo body 10D było większe niż 20D - stąd może taka sugestia.
                "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                Kapitan Wagner

                Komentarz

                • Bahrd
                  Pełne uzależnienie
                  • 2007
                  • 3053

                  #878
                  Zamieszczone przez Kolekcjoner
                  Ja tam nie widziałem żadnej różnicy - miałem oba równocześnie jakiś czas . Zresztą o ile mi wiadomo gdzieś było swego czasu mówione o tym, że jest to dokładnie ten sam ekranik 1.8". Ten w 10D mógł się zwyczajnie wydawać mniejszy, bo body 10D było większe niż 20D - stąd może taka sugestia.
                  Aż porównałem: 10D vs. 20D Poza tym 10D faktycznie wygląda na masywniejszą, choć jest nieco tylko szersza w biodrach...
                  EOS - conditio sine Kwanon...

                  Komentarz

                  • akustyk
                    gajowy
                    • 2004
                    • 12158

                    #879
                    Zamieszczone przez Bahrd
                    Aż porównałem: 10D vs. 20D Poza tym 10D faktycznie wygląda na masywniejszą, choć jest nieco tylko szersza w biodrach...
                    10D ma bardziej "toporny" obrys i bardziej wypelnia lape niz 20D czy 30D. do tego dochodzi tez wrazenie jakie robia materialy skorupy, wykonczenie i spasowanie - moj pierwszy kontakt z 20D po roku uzywania 10D to bylo: "jezu, jaki plastik". a 30D jest pod tym wzgledem dokladnie taki sam.

                    z czasem sie mozna przyzwyczaic, ale obiektywna prawda zostaje, ze 10D to bylo lokalne maksimum wykonania w serii xxD. a patrzac na rynek i jego ujemna pochodna, jestem sklonny zalozyc sie, ze to bedzie tez maksimum globalne
                    www albo tez flickr

                    Komentarz

                    • Bahrd
                      Pełne uzależnienie
                      • 2007
                      • 3053

                      #880
                      Pewnie masz rację. Ale i to da się "normalnie" uzasadnić
                      • EOS 10D - 2200€
                      • EOS 20D - 1599€
                      • EOS 30D - 1399€
                      • EOS 40/50D - 1299€
                      • ...

                      A księgowy zażyczył sobie na przykład, żeby koszt obudowy nie przekraczał 10% RSP
                      EOS - conditio sine Kwanon...

                      Komentarz

                      • Stryjek
                        Dopiero zaczyna
                        • 2005
                        • 31

                        #881
                        A tak poza tym, co nowego u Canona ? Chodzą plotki że jakaś nowa premiera się szykuje...
                        Canon;

                        Komentarz

                        • himi
                          Zablokowany
                          • 2006
                          • 2638

                          #882
                          Zamieszczone przez Stryjek
                          A tak poza tym, co nowego u Canona ? Chodzą plotki że jakaś nowa premiera się szykuje...
                          Yeah!

                          Komentarz

                          • trampek
                            Pełne uzależnienie
                            • 2006
                            • 1546

                            #883
                            Zamieszczone przez Stryjek
                            A tak poza tym, co nowego u Canona ? Chodzą plotki że jakaś nowa premiera się szykuje...
                            Powinni rozdawac nagrody za najglupsze posty
                            R5, R6,RF10-20, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

                            Komentarz

                            • himi
                              Zablokowany
                              • 2006
                              • 2638

                              #884
                              Wciąż leżę

                              Komentarz

                              • s!wy
                                Coś już napisał
                                • 2008
                                • 70

                                #885
                                Zamieszczone przez Stryjek
                                A tak poza tym, co nowego u Canona ? Chodzą plotki że jakaś nowa premiera się szykuje...
                                podobno maja nowa pusze jakas pokazac lub szklo
                                pozdrawiam

                                Komentarz

                                Pracuję...