Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Paul80
    Początki nałogu
    • 2008
    • 257

    #1

    Jak obrobić poprawnie takie zdjęcie.

    Witam serdecznie, cały czas uczę się obróbki i nie jest to łatwe, nie mogę sobie poradzić z paroma zdjęciami, skończyły mi się pomysły, jak obrobić takie zdjęcie, aby miało przyjemną kolorystykę. Ustawiam balans bieli, ale i tak niezbyt ciekawie to wygląda, próbowałem też dopasować kolor skóry i dalej mi się nie podoba. Ciekawy jestem, jak byście takie zdjęcie widzieli.

    Tak zrobiłem:


    Uploaded with ImageShack.us

    Poniżej link do Rawa, co prawda jest to NEF Nikona, kolega pożyczył aparat i już nie chcę Nikona

    Bezpłatny hosting plików, obrazków i zdjęć bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Pozwalamy na darmowe dzielenie się plikami z innymi użytkownikami internetu.
  • smegool
    Bywalec
    • 2009
    • 100

    #2
    Ze tak to ujmę.
    Za dużo głowy im brakuje.
    Zaginiona szukajka: http://maciejko.net/cbsearch/

    Tak, uprawiam onanizm sprzętowy. :P

    Komentarz

    • Bartek_902
      Uzależniony
      • 2010
      • 690

      #3
      Z nudów się pobawiłem Może coś takiego ?



      Uploaded with ImageShack.us
      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
      Aaaa no i fakt głowy naprawdę brakuje
      Ostatnio edytowany przez Bartek_902; 34670. Powód: Automerged Doublepost
      EOS + L i kupa gratów ...

      Komentarz

      • Paul80
        Początki nałogu
        • 2008
        • 257

        #4
        Bartek_902 ale bez efektów specjalnych , ten garnitur, jasne twarze, to nienaturalnie wygląda.

        Komentarz

        • Bartek_902
          Uzależniony
          • 2010
          • 690

          #5
          Bartek_902 ale bez efektów specjalnych , ten garnitur, jasne twarze, to nienaturalnie wygląda.
          Okey myslałem że chodzi koledze o obróbke w stylu panującej mody
          Jak chcesz normalną to raczej nic nie wymyslisz zostaw jak jest albo troszke podbij kontrast wyostrz zdejmij ew saturacji i tyle

          Pozdrawiam
          EOS + L i kupa gratów ...

          Komentarz

          • Paul80
            Początki nałogu
            • 2008
            • 257

            #6
            Dzięki, a czy tak może być, czy zdjąć jeszcze saturację, nie wiem czemu.



            Uploaded with ImageShack.us
            !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
            nie wiem czemu, skóra młodego wydaje mi się jakaś dziwna
            Ostatnio edytowany przez Paul80; 14478. Powód: Automerged Doublepost

            Komentarz

            • Bartek_902
              Uzależniony
              • 2010
              • 690

              #7
              Mi się wydaje że teraz jest ok.. i dosyć naturalnie bez szalenstw
              EOS + L i kupa gratów ...

              Komentarz

              • Paul80
                Początki nałogu
                • 2008
                • 257

                #8
                smegool, następne ujęcia są z głowami

                Komentarz

                • ArturBonoVox
                  Uzależniony
                  • 2007
                  • 684

                  #9
                  a co tu obrabiac?

                  wogole to zdjecie sie nie nadaje to prezentacji.

                  spojrzcie na kobiete w tle. nie musze wyjasniac
                  !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                  ani panstwo mlodzi ani kobieta w tle nie chcialaby miec tego zdjecia. myle sie?
                  Ostatnio edytowany przez ArturBonoVox; 11163. Powód: Automerged Doublepost

                  Komentarz

                  • Biperek
                    Uzależniony
                    • 2007
                    • 593

                    #10
                    Zamieszczone przez ArturBonoVox
                    a co tu obrabiac?

                    wogole to zdjecie sie nie nadaje to prezentacji.

                    spojrzcie na kobiete w tle. nie musze wyjasniac
                    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                    ani panstwo mlodzi ani kobieta w tle nie chcialaby miec tego zdjecia. myle sie?
                    Popieram w 110% Też bym nie tracił czasu na to zdjęcie.
                    Pozdrawiam
                    Marek/Biperek

                    Komentarz

                    • Paul80
                      Początki nałogu
                      • 2008
                      • 257

                      #11
                      ArturBonoVox, czy ja się pytałem o ocenę merytoryczną zdjęcia???, jeżeli nic nie wnosisz do wątku merytorycznego, no chyba że potrafisz lepiej obrobić to zdjęcie?. Na zrobienie tego zdjęcia były miałem chwilkę i to w tłumie kilkunastu paparazzich, dwie następne są z całymi głowami i z panią w tle, lecz już bez płaczu.
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      Panowie, macie problem ze zrozumieniem wątku i pewnie boicie się zdradzić swojej tajemnicy, jak powinno to wyglądać bez względu na kadr, chodzi o kolorystykę , balans bieli etc., widzę że to forum jest tylko dla profi i nikt Ci niczego nie pokaże.
                      Ostatnio edytowany przez Paul80; 14478. Powód: Automerged Doublepost

                      Komentarz

                      • Grzesiek_PL
                        Uzależniony
                        • 2008
                        • 834

                        #12
                        Taki test

                        Komentarz

                        • Paul80
                          Początki nałogu
                          • 2008
                          • 257

                          #13
                          Grzesiek_PL, kolor skóry bardzo naturalny i o to chodziło, ale w garnitur jest był czarny

                          Moja wersja:


                          Uploaded with ImageShack.us

                          Komentarz

                          • Papier
                            Coś już napisał
                            • 2008
                            • 56

                            #14
                            Moja propozycja:

                            TWOJE --v
                            MOJE --^

                            Komentarz

                            • robaczek
                              Coś już napisał
                              • 2009
                              • 61

                              #15

                              Komentarz

                              Pracuję...