Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • robaczek
    Coś już napisał
    • 2009
    • 61

    #31
    Husky, też mam taką nadzieję :-D

    Komentarz

    • Paul80
      Początki nałogu
      • 2008
      • 257

      #32
      Husky, rozbawiłeś mnie, co prawda tez się uczę i błądzę. ale robaczek ma ciekawy styl


      Fotka trudna w obróbce ze względu na słabe światło, i do tego, było drugie źródło światła z góry - żarówki o bardzo jasnym świetle.


      Mam jeszcze pytanie, czy robiąc te zdjęcia w tych warunkach, używalibyście lampy błyskowej, jeżeli tak, to w trybie AV fill, czy manual. Jak robić zdjęcia w świetle mieszanym, przed salą robiłem na AV i lampa w trybie Fill i też ciężko z kolorami, żółte zafarby powychodziły, nawet po ustawieniu balansu bieli. Zrobiłem tez bez lampy i też lipa. Kolega fotograf twierdzi, że tylko z lampa w takich warunkach, ale czy na pewno ?
      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
      Zamieszczone przez Kanghoy
      To teraz mniej kontrastowo z lekkim zafarbem ;].
      Nawet mi się podoba;-), z jednym wyjątkiem, skóra młodego ma za mało magenty, reszta jest OK., zdradź mi recepturę.
      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
      Tak sprawdzam sobie pozostałe zdjęcia z innej scenerii, większość ludzi ma przewagę magenty, a z przewagą yellow to rzadkość, czyli te proporcje M-Y z przewagą yellow, to bujda na resorach. Dopiero znaczne odchylenia mogą sugerować, że czegoś może być za dużo.
      Ostatnio edytowany przez Paul80; 14478. Powód: Automerged Doublepost

      Komentarz

      • Kanghoy
        Bywalec
        • 2010
        • 209

        #33
        Recepta - LR pod skórę + zaznaczona i trochę wybielona ściana, potem w PS filtr żółty z odpowiednio dostosowanym kryciem.
        google - Dawid Miarka / profil > odwiedź stronę domową :P.

        Komentarz

        • Paul80
          Początki nałogu
          • 2008
          • 257

          #34
          Zamieszczone przez Kanghoy
          Recepta - LR pod skórę + zaznaczona i trochę wybielona ściana, potem w PS filtr żółty z odpowiednio dostosowanym kryciem.
          Lightroom pod skórę? a możesz mi zdradzić te proporcje rgb?

          Zamieszczone przez Kanghoy
          Recepta - LR pod skórę + zaznaczona i trochę wybielona ściana, potem w PS filtr żółty z odpowiednio dostosowanym kryciem.
          Lightroom pod skórę? a możesz mi zdradzić te proporcje rgb, czy inaczej robiłeś?

          Skóra młodego, wyglądała mniej więcej tak:



          Uploaded with ImageShack.us

          Komentarz

          • Kanghoy
            Bywalec
            • 2010
            • 209

            #35
            Tak będzie prościej:
            http://img690.imageshack.us/img690/4065/15365580.jpg ;]
            Potem w PS warstwa Photo filter, wybierasz kolor i dostosowujesz krycie.
            google - Dawid Miarka / profil > odwiedź stronę domową :P.

            Komentarz

            • bartorux
              Bywalec
              • 2009
              • 137

              #36
              FF

              Komentarz

              • Paul80
                Początki nałogu
                • 2008
                • 257

                #37
                Zamieszczone przez Kanghoy
                Tak będzie prościej:
                http://img690.imageshack.us/img690/4065/15365580.jpg ;]
                Potem w PS warstwa Photo filter, wybierasz kolor i dostosowujesz krycie.
                Zrobiłem jak napisałeś i ten filter,nie daje mi tego co u Ciebie:-(, u Ciebie skóra jest bardziej złocista, jakie dokładnie zastosowałeś parametry tego filtra?

                Komentarz

                • Kanghoy
                  Bywalec
                  • 2010
                  • 209

                  #38
                  Szczerze mówiąc nie pamiętam. A już jestem na laptopie więc nawet nie będę próbował tego powtórzyć, bo na tym ekranie kompletnie nic nie widać.
                  google - Dawid Miarka / profil > odwiedź stronę domową :P.

                  Komentarz

                  • miszaqq
                    Uzależniony
                    • 2006
                    • 678

                    #39
                    najlepsze wersje to chyba:
                    1. Papier
                    2. Erg

                    przynajmniej na moim 'telewizorze'

                    Papier, moglbys zdradzic wiecej na temat obrobki i tego jak doszedles do takiego efektu koncowego ?
                    EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

                    Komentarz

                    • swi3zy
                      Coś już napisał
                      • 2009
                      • 53

                      #40
                      Mi to tak wyszło:
                      'Irytująca' była ręka Młodego, bo jakaś sina strasznie się robiła....

                      Komentarz

                      • Papier
                        Coś już napisał
                        • 2008
                        • 56

                        #41
                        Zamieszczone przez miszaqq
                        najlepsze wersje to chyba:
                        1. Papier
                        2. Erg

                        przynajmniej na moim 'telewizorze'

                        Papier, moglbys zdradzic wiecej na temat obrobki i tego jak doszedles do takiego efektu koncowego ?
                        Chyba jakieś warsztaty zorganizuje, bo mi skrzynkę zawalicie ;-)
                        Przeczytaj post 19 z tego wątku i dodaj jeszcze to:
                        skórę zrobiłem stosując nową warstwę dopasowania 'czarno-biały' (filtr czerwony). Tryb jasność, z kryciem ...to już na oko, nie wiem ile ja dałem - raczej gdzieś do 20%. Pamiętajcie że to jest robione maskach i sami musicie sobie wymaskować to co konieczne.
                        !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                        Zamieszczone przez Papier
                        Chyba jakieś warsztaty zorganizuje, bo mi skrzynkę zawalicie ;-)
                        Przeczytaj post 19 z tego wątku i dodaj jeszcze to:
                        skórę zrobiłem stosując nową warstwę dopasowania 'czarno-biały' (filtr czerwony). Tryb jasność, z kryciem ...to już na oko, nie wiem ile ja dałem - raczej gdzieś do 20%. Pamiętajcie że to jest robione maskach i sami musicie sobie wymaskować to co konieczne.
                        A jeszcze jedna informacja - nie obrabiałem Rawa tylko tego JPEG z 1 strony (to odnośnie tego balansu bieli, którego nie ruszałem). pzdr.
                        Ostatnio edytowany przez Papier; 19328. Powód: Automerged Doublepost

                        Komentarz

                        • Paul80
                          Początki nałogu
                          • 2008
                          • 257

                          #42
                          Próbowałem to samo, tylko że Curves i za bardzo mi rozjaśniał całość zdjęcia, niezły patent z Black& White, teraz to napisałeś wszystko :-D
                          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                          Jednym słowem, nauczyłem się dzisiaj czegoś sensownego i za to dzięki, za czas i chęci.
                          Ostatnio edytowany przez Paul80; 14478. Powód: Automerged Doublepost

                          Komentarz

                          • tantal
                            Początki nałogu
                            • 2008
                            • 404

                            #43
                            Wolę spokojniej, zielenie też mniej fluorescencyjne:-D


                            Komentarz

                            • konwersator
                              • 2010
                              • 5

                              #44
                              Na szybko

                              Komentarz

                              • Paul80
                                Początki nałogu
                                • 2008
                                • 257

                                #45
                                konwersator, ciekawy pomysł, jak to zrobiłeś?
                                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                                niektórzy z Was mają problem z czernią garnituru, najlepiej jest ustawić DX MODE 2 w ACR ,lub wywołać w Capture NX.
                                Ostatnio edytowany przez Paul80; 14478. Powód: Automerged Doublepost

                                Komentarz

                                Pracuję...