Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • konwersator
    • 2010
    • 5

    #46
    Zamieszczone przez Paul80
    konwersator, ciekawy pomysł, jak to zrobiłeś?
    Skóra: kopia scalonych warstw. Na niej Image > Adjustment > Desaturate.
    Następnie 2x kopia tej warstwy, na środkowej mieszanie Screen, na górnej Soft Light, zmniejszyć krycie, zamaskować.

    Ściane: tryb color lub overlay na nowej warstwie i pędzelek



    Pozdrawiam

    Komentarz

    • Anvil
      • 2010
      • 1

      #47
      ^_^

      Komentarz

      • witoldk
        Dopiero zaczyna
        • 2010
        • 46

        #48

        Komentarz

        • Shadow
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 1565

          #49
          Zamieszczone przez ArturBonoVox
          spojrzcie na kobiete w tle. nie musze wyjasniac
          ani panstwo mlodzi ani kobieta w tle nie chcialaby miec tego zdjecia. myle sie?
          Na upartego można kobietę usunąć z tego kadru. Ściana za nią ułatwia pracę.

          Komentarz

          • Paul80
            Początki nałogu
            • 2008
            • 257

            #50
            Zamieszczone przez tantal
            Wolę spokojniej, zielenie też mniej fluorescencyjne:-D


            Twoja naturalna obróbka, jak dla mnie wygrywa, nie ma co kombinować i na siłę zwiększać niektórych parametrów itp.

            Komentarz

            • tom517
              Uzależniony
              • 2007
              • 495

              #51
              IMO jedynie B&W

              Komentarz

              • tomekqrrr
                Dopiero zaczyna
                • 2009
                • 46

                #52
                Zamieszczone przez tom517
                IMO jedynie B&W
                wiesz co ten twój CZ/B wygląda u mnie na szaro wyblakły

                Komentarz

                • tantal
                  Początki nałogu
                  • 2008
                  • 404

                  #53
                  Zamieszczone przez Paul80
                  nie ma co kombinować i na siłę zwiększać niektórych parametrów itp.
                  Kilka naszych tutaj "dokonań":-Djest bardzo zbliżonych do siebie, chyba właśnie D2X Mode 2 u podstaw,WB u mnie 3650/-4. Reszta to jasność i wypełnienie plus rozjaśnianie na maskach. Ogólnie ciągnięte za uszy a kolory skóry na takich fotkach z Nikona jakoś mi się nie podobają, różny balans bieli jeszcze bardziej to komplikuje i w efekcie chyba panna młoda straciła opaleniznę dla ratowania reszty zdjęcia. Ileż można pędzlować na maskach...
                  A w ogóle to żółto jakoś
                  !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                  A co do BW- może tak ? Przyznaję bez bicia że to już na bazie jpg:-D

                  Ostatnio edytowany przez tantal; 15391. Powód: Automerged Doublepost

                  Komentarz

                  • qvaisner
                    • 2009
                    • 5

                    #54
                    to i ja coś zmajstruje

                    Komentarz

                    • Rafał K
                      Coś już napisał
                      • 2009
                      • 64

                      #55

                      Trzy kliknięcia w jotpega (korekta wb świateł, cieni i zdjęcie na krzywej odrobiny żółci z prawidłowo naświetlonej części skroni młodego)
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      A jak powyższe za ciepłe się wydaje, to jeszcze wariant:


                      PZDR
                      !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                      No chyba, że suknia młodej koniecznie musi być koniecznie biała (ale wtedy twarz młodego robi się z kolei za zimna - pytanie co jest ważniejsze).

                      Ostatnio edytowany przez Rafał K; 24089. Powód: Automerged Doublepost
                      http://rafalk74.wordpress.com/

                      Komentarz

                      • foto-oko
                        Dopiero zaczyna
                        • 2010
                        • 30

                        #56
                        Ja bym tego zdjecia nie obrabial w ogole. W swiatlach masz wszystko, w cieniach tez, ew. zmniejszyl nasycenie w sukni i garniturze jezeli jest jakis zafarb. Dobrym zabiegiem jest dociecie z lewej strony, co usprawiedliwiloby nieco uciete glowy. Dobrze tez wyglada w czb, ale chyba bez szarzyzny.

                        Komentarz

                        • leopold
                          Bywalec
                          • 2009
                          • 125

                          #57
                          Za Panną Młodą (ukłony dla Nowożeńców ) przemyka jakaś dama uchwycona w niezbyt ciekawej fazie ruchu. Ponieważ po jej lewej jest idealnie gładka ściana i podłoga (co znakomicie ułatwi robotę), aż się prosi, żeby tą damę usunąć.
                          Pozdrawia manipulant Leopold
                          !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                          No i Panna Młoda ma "ostre krawędzie", żadnej burzy włosów czy etoli z lisów, więc robota bezproblemowa
                          Ostatnio edytowany przez leopold; 27483. Powód: Automerged Doublepost

                          Komentarz

                          • tantal
                            Początki nałogu
                            • 2008
                            • 404

                            #58
                            Zamieszczone przez Rafał K
                            Trzy kliknięcia w jotpega
                            Przypomnę że obrabiamy RAW-a podlinkowanego przez autora wątku, ja jpg użyłem jako kanwy zdjęcia czarno-białego (i napisałem o tym coby nie sugerować że do skali szarości sprowadziłem już w ACR...)

                            Komentarz

                            • analogforever
                              Uzależniony
                              • 2008
                              • 675

                              #59
                              Paul80

                              bierzesz się za fotografie ślubną i sie pytasz po forach jak zdjęcia obrabiać ? to jakis cyrk chyba ,ciekawe swoją drogą czy osoby na tych fotkach są poinformowane o Twoich działaniach ,nie sądze aby były zachwycone .
                              T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

                              Komentarz

                              • Sieku
                                Coś już napisał
                                • 2008
                                • 83

                                #60
                                wrzuć jeszcze raz tego rawa bo dało mi wiadomość że wygasł ten plik
                                http://sieku.digart.pl/

                                Komentarz

                                Pracuję...