X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • minek
    Pełne uzależnienie
    • 2005
    • 1386

    #31
    Rzeczywiście, brakuje w sondzie: ,,Używam głównie M''
    Bo tak używam.
    Czasami Av... ale rzadko, już nie pamiętam do czego, chyba jak się spieszę na zewnątrz a raz jest cień raz słoneczko.
    Sportu ani samolotów nie robiłem to tv nie używałem.
    A, Av częściej cyfrą bo w 350 nie mam kółka pod kciukiem a trafianie w guzik i kręcenie jednoczesne wskazującym jest dla mnie mało wygodne.

    Komentarz

    • chyrek
      Bywalec
      • 2005
      • 209

      #32
      a u mnie to wyglada mniej wiecej tak:

      M - foto w studio i przy fotografii reklamowej - 70%
      AV - 20%
      Tv - 10%

      reszta w sumie zbedna... no moze czasem P...ale bardzo, bardzo rzadko...


      pzdr,
      Łukasz Chyrek
      canonowe puszki cyfrowe, szkła normalne, L'ki , stałki, filtry... i statyw też, wielka torba, plecak, speedlite'y, jakies zmiękczacze światła... no i jeszcze ściereczkę, pędzelek i wielką gruchę z apteki mam...

      Mój fotoblog www.chyrek.com.pl

      Komentarz

      • MARANTZ
        Uzależniony
        • 2005
        • 928

        #33
        A u mnie tak:
        P-.... NIGDY
        Tv- większość spottingu, trochę reporterki
        Av- sporadycznie, najczęściej przy reporterce, okazyjnie spotting
        M- zawsze z lampą, przy robieniu statyki na lotniskach, większość reporterki, zawsze go używam gdy nie muszę na szybko robić zdjęcia.
        Procentowo (jeżeli chodzi o liczbę zdjęć) to najwięcej tryb Tv, ale tam się jedzie w długich seriach i robi po 1000-2000 zdjęć w ciągu dnia na takich pokazach. Biorąc pod uwagę czas spędzony na robieniu zdjęć to zdecydowanie tryb M wygrywa bo tam się cyzeluje każde zdjęcie.
        FOTOINKWIZYTOR

        Komentarz

        • krzypol
          Bywalec
          • 2005
          • 174

          #34
          Ja u żywam M tylko z lampą, a w pozostałych przypadkach najczęściej AV, sporadycznie TV.

          Komentarz

          • Hellfire
            Początki nałogu
            • 2006
            • 414

            #35
            Używam głównie Av M używam tylko wtedy gdy puszka nie daje sobie rady. Czyli jak jest bardzo ciemno i niezależnie czy robie z lampą czy bez.

            Komentarz

            • MMM
              Pełne uzależnienie
              PREMIUM member
              • 2006
              • 4250

              #36
              "M" używam przy:
              - zdjęciach z błyskiem w "studio"
              - kiedy jest bardzo ciemno i nawet na najwyższym ISO czas jest za długi. Wtedy ustawiam sobie czas na najdłuższy jaki jestem w stanie utrzymać z ręki przy danej ogniskowej i olewam wskazania światomierza na drabince bo cały czas jest i tak na minus. Potem na kompie się forsuje EV na zero.
              Digart

              Komentarz

              • Driver
                Zablokowany
                • 2005
                • 786

                #37
                Zamieszczone przez MMM
                "M" używam przy:

                - kiedy jest bardzo ciemno i nawet na najwyższym ISO czas jest za długi. Wtedy ustawiam sobie czas na najdłuższy jaki jestem w stanie utrzymać z ręki przy danej ogniskowej i olewam wskazania światomierza na drabince bo cały czas jest i tak na minus.

                hmmmm, to samo można zrobic na TV

                ustawiam czs do utrzymania z ręki i olewam czy mi coś miga

                skoro jest za ciemno to i tak dostaje "z urzędu" najniższą przysłone z mozliwych więc w którym miejscu miejsce na jakiekolwiek manewry ??

                Komentarz

                • MMM
                  Pełne uzależnienie
                  PREMIUM member
                  • 2006
                  • 4250

                  #38
                  Zamieszczone przez Driver
                  hmmmm, to samo można zrobic na TV

                  ustawiam czs do utrzymania z ręki i olewam czy mi coś miga

                  skoro jest za ciemno to i tak dostaje "z urzędu" najniższą przysłone z mozliwych więc w którym miejscu miejsce na jakiekolwiek manewry ??
                  A jeżeli wielkość GO i jakość na otwartej przysłonie mnie nie zadowala?
                  Digart

                  Komentarz

                  • Driver
                    Zablokowany
                    • 2005
                    • 786

                    #39
                    Zamieszczone przez MMM
                    A jeżeli wielkość GO i jakość na otwartej przysłonie mnie nie zadowala?
                    Też moze być

                    Tylko GO przy całkowicie czarnym zdjęciu i tak jest do nnieskończoności

                    Komentarz

                    • CASE
                      Coś już napisał
                      • 2006
                      • 80

                      #40
                      Zdecydowanie Av.
                      Edit: Bo P to prawie tak, jakby ustawić na tryb takiego małego, zielonego aparaciku....
                      Canon jakiś tam, bo lubię
                      Nie dla PS'a, mniejsze nie dla syfry.

                      Moje www
                      Zobacz mnie na GoldenLine...
                      ...i na LinkedIn

                      Komentarz

                      • Pikczer
                        Pełne uzależnienie
                        • 2005
                        • 2578

                        #41
                        Zamieszczone przez CASE
                        Zdecydowanie Av.
                        Edit: Bo P to prawie tak, jakby ustawić na tryb takiego małego, zielonego aparaciku....
                        Z tym tylko wyjatkiem, ze na P moge wylaczyc automatyczna lampe, zmienic iso, ekspozycje, pomiar swiatla, balans bieli,... ale poza tym to to samo
                        Ostatnio edytowany przez Pikczer; 2878.

                        Komentarz

                        • CASE
                          Coś już napisał
                          • 2006
                          • 80

                          #42
                          stąd właśnie ----> <-----
                          Canon jakiś tam, bo lubię
                          Nie dla PS'a, mniejsze nie dla syfry.

                          Moje www
                          Zobacz mnie na GoldenLine...
                          ...i na LinkedIn

                          Komentarz

                          • lukep
                            Początki nałogu
                            • 2006
                            • 387

                            #43
                            W!

                            Nie przypominam sobie kiedy ostatnio uzywalem innego trybu poza M...
                            Zapewne przyzwyczajenie z analogow oraz taka praca i po prostu szybciej mi sie w ten sposob pracuje.


                            Zdrowko

                            Komentarz

                            • piszczal
                              Początki nałogu
                              • 2006
                              • 459

                              #44
                              uzywam prawie wyłacznie M, lubię mieć świadomość tego co robię i kontrolę nad ekspozycją, zwłaszcza gdy uzywam sprzętu w oświetleniu które moe oszukiwać.

                              Pozdrawiam Piszczał
                              aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

                              Komentarz

                              • jacech1
                                Coś już napisał
                                • 2005
                                • 98

                                #45
                                Jak jest stabilne światło to M, reporterka zwykle na TV. Jak pracowałem na analogu to więcej robiłem na M chyba się rozleniwiłem :/

                                Komentarz

                                Pracuję...