X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • sax

    #61
    Jeśli pracuję z lampami, to "manual" - chwilę się pomęczę a potem cała seria na tych samych parametrach. W każdym innym przypadku, wybieram jakąś preselekcję. W związku z tym, że ostatnio tylko lampy, więc ostatnio tylko "M"

    Komentarz

    • Saurus
      Początki nałogu
      • 2006
      • 269

      #62
      Ze względu na to że tak mi najwygodniej używam niemal wyłącznie trybu M(obiektyw na M42, a doświetlanie lampą i czas ustawiony na 1/200 - granica synchronizacji). Czasem Av bo też z obiektywami na M42 współpracuje i najrzadziej Tv - bo obiektywów EF mam najmniej i najrzadziej z nich korzystam, a tylko przy nich by mi się przydał.
      Saurus

      Prawo Murphy'ego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy"
      "Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie" - Elbert Hubbart

      Galeria WWW

      Komentarz

      • eternus
        Uzależniony
        • 2004
        • 668

        #63
        faktycznie przydalo by sie wiecej opcji w ankiecie - np. "tyko manual i to jestem twardy, bo wybieram ten tryb choc mam 300D i jedno niewygodne pokretlo" :> Bo to jednak zasadniczo inna sytuacja niz jak ma sie 2 ergonomiczne.
        EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
        "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
        że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

        Komentarz

        • ynse
          Coś już napisał
          • 2006
          • 76

          #64
          Przy zdjęciach nocnych inaczej się nie da - w nocy wyłącznie M. W dzień różnie z przewagą jakiegoś automatu.
          Nocna fotografia

          Komentarz

          • eternus
            Uzależniony
            • 2004
            • 668

            #65
            no ale tez nie przesadzajmy, ze przy nocnych sie nie da w innym trybie niz M. No chyba, ze chodzi o gwiazdy
            EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
            "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
            że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

            Komentarz

            • ynse
              Coś już napisał
              • 2006
              • 76

              #66
              Czy ja wiem? Światłomierz aparatu w nocy nadaje się do bardzo zgrubnego określenia parametrów ekspozycji - zazwyczaj strzelam od 1.5 do 4 i więcej EV od tego, co sugeruje aparat. Zamiast wkręcać poprawkę wolę szaleć na manualu.
              Nocna fotografia

              Komentarz

              • eternus
                Uzależniony
                • 2004
                • 668

                #67
                Czasami faktycznie M lepsze. Ale mi swiatlomierz az tak nie wariuje - przewaznie. Chyba, ze zmierzy swiatlo na jakiejs zarowce, a potem sie dziwie, czemu nic poza nia nie widac.
                EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
                "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
                że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

                Komentarz

                • radzio
                  Coś już napisał
                  • 2007
                  • 58

                  #68
                  W moim przypadku sprawa wygląda tak. Teraz jadę na P (nie bijcie ), ale jak już chcę zrobić coś ekstra to AV, TV i na końcu M. Jednak zauważyłem, że ostatnio proporcje zmieniają się na korzyść mniej automatycznych trybów. Ale nic od razu.

                  Pozdrawiam
                  Canon 400d + kit + Sigma 70 - 300 APO + Canon 50 1.8
                  Moje zdjęcia
                  Radzio Jogger - mój blog
                  Redlog.pl - blog piłkarski

                  Komentarz

                  • AMMarshall
                    Uzależniony
                    • 2009
                    • 671

                    #69
                    Najczęściej używam trybów M i Av. Rzadziej Tv.
                    Pozostałych nie używam w ogóle.
                    Adam Marczak Marshall
                    Moje fotki na CB: Człowiek/Portret | Galeria ogólna

                    Komentarz

                    • korona-pl
                      Początki nałogu
                      • 2007
                      • 277

                      #70
                      Najczęściej AV. M to tylko do zdjęć z lampą.
                      Ale ja jestem leszcz i amator...
                      pozdrawiam
                      Jacek


                      nie karmię troli...

                      Komentarz

                      • Vitez
                        zło konieczne
                        • 2004
                        • 19804

                        #71
                        Ładnie odkopane

                        Komentarz

                        • deejay24h
                          Bywalec
                          • 2007
                          • 168

                          #72
                          Noo prawie 4 lata
                          Canon. skromnie: http://www.gregfoto.pl/gallery

                          Komentarz

                          • AMMarshall
                            Uzależniony
                            • 2009
                            • 671

                            #73
                            Zamieszczone przez Vitez
                            Ładnie odkopane
                            Zamieszczone przez deejay24h
                            Noo prawie 4 lata
                            Hmmm...
                            Wypowiem się. Jako sprawca odkopania.

                            Szukałem czegoś przy pomocy Kolajowej szukajki, wypluło mi między innymi ten wątek/ankietę. Wiedząc, że to wątek-dinozaur zagłosowałem i napisałem posta. Zupełnie świadomie, bo wątek i ankieta ciekawe.

                            Ale to chyba nic złego, co? Wątki chyba się nie starzeją jak piwo niepasteryzowane, nie?
                            Adam Marczak Marshall
                            Moje fotki na CB: Człowiek/Portret | Galeria ogólna

                            Komentarz

                            • MC_
                              Pełne uzależnienie
                              • 2009
                              • 3444

                              #74
                              Niektóre wątki się starzeją.
                              Ten akurat nie.

                              A w temacie - M tylko z lampą. Poza tym - Av.

                              Komentarz

                              • Can50
                                Dopiero zaczyna
                                • 2010
                                • 31

                                #75
                                M -stosuję gdy ciacham panoramę-łatwo się skleja.
                                50D+350D+szklarnia.

                                Komentarz

                                Pracuję...