Jeśli pracuję z lampami, to "manual" - chwilę się pomęczę a potem cała seria na tych samych parametrach. W każdym innym przypadku, wybieram jakąś preselekcję. W związku z tym, że ostatnio tylko lampy, więc ostatnio tylko "M"
X
-
-
Ze względu na to że tak mi najwygodniej używam niemal wyłącznie trybu M(obiektyw na M42, a doświetlanie lampą i czas ustawiony na 1/200 - granica synchronizacji). Czasem Av bo też z obiektywami na M42 współpracuje i najrzadziej Tv - bo obiektywów EF mam najmniej i najrzadziej z nich korzystam, a tylko przy nich by mi się przydał.Saurus
Prawo Murphy'ego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy"
"Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie" - Elbert Hubbart
Galeria WWWKomentarz
-
faktycznie przydalo by sie wiecej opcji w ankiecie - np. "tyko manual i to jestem twardy, bo wybieram ten tryb choc mam 300D i jedno niewygodne pokretlo" :> Bo to jednak zasadniczo inna sytuacja niz jak ma sie 2 ergonomiczne.EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
"Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)Komentarz
-
Przy zdjęciach nocnych inaczej się nie da - w nocy wyłącznie M. W dzień różnie z przewagą jakiegoś automatu.Komentarz
-
no ale tez nie przesadzajmy, ze przy nocnych sie nie da w innym trybie niz M. No chyba, ze chodzi o gwiazdy
EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
"Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)Komentarz
-
Czy ja wiem? Światłomierz aparatu w nocy nadaje się do bardzo zgrubnego określenia parametrów ekspozycji - zazwyczaj strzelam od 1.5 do 4 i więcej EV od tego, co sugeruje aparat. Zamiast wkręcać poprawkę wolę szaleć na manualu.Komentarz
-
Czasami faktycznie M lepsze. Ale mi swiatlomierz az tak nie wariuje - przewaznie. Chyba, ze zmierzy swiatlo na jakiejs zarowce, a potem sie dziwie, czemu nic poza nia nie widac.EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
"Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)Komentarz
-
W moim przypadku sprawa wygląda tak. Teraz jadę na P (nie bijcie
), ale jak już chcę zrobić coś ekstra to AV, TV i na końcu M. Jednak zauważyłem, że ostatnio proporcje zmieniają się na korzyść mniej automatycznych trybów. Ale nic od razu.
PozdrawiamCanon 400d + kit + Sigma 70 - 300 APO + Canon 50 1.8
Moje zdjęcia
Radzio Jogger - mój blog
Redlog.pl - blog piłkarskiKomentarz
-
Najczęściej używam trybów M i Av. Rzadziej Tv.
Pozostałych nie używam w ogóle.Komentarz
-
Najczęściej AV. M to tylko do zdjęć z lampą.
Ale ja jestem leszcz i amator...
pozdrawiam
Jacek
nie karmię troli...Komentarz
-
-
-
Hmmm...
Wypowiem się. Jako sprawca odkopania.
Szukałem czegoś przy pomocy Kolajowej szukajki, wypluło mi między innymi ten wątek/ankietę. Wiedząc, że to wątek-dinozaur zagłosowałem i napisałem posta. Zupełnie świadomie, bo wątek i ankieta ciekawe.
Ale to chyba nic złego, co? Wątki chyba się nie starzeją jak piwo niepasteryzowane, nie?Komentarz
-
Komentarz
-
Komentarz