X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • seb2k6
    Bywalec
    • 2008
    • 151

    #121
    Nie sądziłem, że moją ostatnią wypowiedź weźmiesz na serio... więc wyjaśniam, że to było wszystko w żartach.

    Co do trybu fotografowania to ja już dużo wcześniej pisałem, że każdy używa jaki mu wygodnie i nie pisałem czy któryś jest lepszy albo gorszy. Ja używam głównie M ale to nie znaczy, że kółko mi się na tym programie zablokowało

    Komentarz

    • deffik
      Coś już napisał
      • 2010
      • 54

      #122
      W ankiecie brakuje mi jednej opcji 'Zwykle używam trybu 'M'', a taka byłaby moja odpowiedź

      Komentarz

      • ksx
        Początki nałogu
        • 2008
        • 290

        #123
        Zamieszczone przez seb2k6
        Nie sądziłem, że moją ostatnią wypowiedź weźmiesz na serio... więc wyjaśniam, że to było wszystko w żartach.
        Wybacz, myślenie dziś w pracy zostało.
        Zamieszczone przez seb2k6
        Co do trybu fotografowania to ja już dużo wcześniej pisałem, że każdy używa jaki mu wygodnie i nie pisałem czy któryś jest lepszy albo gorszy. Ja używam głównie M ale to nie znaczy, że kółko mi się na tym programie zablokowało
        Co do trybu, po przesiadce z zenita miałem na stałe w M ustawione. jakoś łatwiej mi się myślało, jak musiałem wszystko sam ustawić. Potem coraz częściej Av, czasem Tv. Na dzień dzisiejszy pewnie pół na pół M/Av.

        Komentarz

        • michalab
          Pełne uzależnienie
          • 2006
          • 1580

          #124
          Najczęściej M, rzadko Av, innych od pewnego czasu już nie używam.

          Av gdy często zmieniam słońce/cień/półcień lub w innych sytuacjach gdy nagle zmieniają się warunki oświetleniowe, nad którymi nie panuję (np. jest dużo małych chmur, które co chwila przysłaniają i odsłaniają słońce), a na dodatek fotografuję akcję i nie mogę wybrać momentu zrobienia zdjęcia. W przeciwnym przypadku robię na M, bo rzadziej trzeba zmienić ustawienia M niż korektę ekspozycji przy Av.
          Zapraszam

          Komentarz

          • ArturBonoVox
            Uzależniony
            • 2007
            • 684

            #125
            Uzywam tylko M.

            Komentarz

            • oszczepnik
              Początki nałogu
              • 2008
              • 279

              #126
              M przeważnie w 90% ale tez korzystam z AV tyko muszę pamiętać żeby spota zmienić bo raz wyjście z kościoła wyszło czarne (spot na suknie poszedł) ech
              "kto nie był buntownikiem za młodu, ten umrze świnią na starość..."

              Komentarz

              • preinwher
                Początki nałogu
                • 2008
                • 458

                #127
                W zasadzie tylko "M"
                Takie przyzwyczajenie

                http://www.waldemarlach.iportfolio.pl/

                Przeszukaj forum http://maciejko.net/cbsearch/

                Komentarz

                • kasmika
                  Dopiero zaczyna
                  • 2010
                  • 24

                  #128
                  Kiedy pierwszy raz brałam aparat do ręki, znajomy powiedział mi, żebym najpierw robiła zdjęcia w trybie M - wtedy najlepiej poznam zależność między przysłoną a migawką. Posłuchałam jego rady i tak mi to weszło w krew, że teraz nie mogę się przemóc, żeby korzystać z innych trybów. Czasami próbuję preselekcji, ale szybko wracam do M - może to po prostu siła przyzwyczajenia, a może fakt, że lubię mieć wszystko pod kontrolą
                  C 30 | C 50D | 8 fisheye | 17-55 | 35 | 50 | 85 |

                  Komentarz

                  • tomekqrrr
                    Dopiero zaczyna
                    • 2009
                    • 46

                    #129
                    ja
                    i do tego ręcznie ustawiam ostrość

                    Komentarz

                    • witkowskipl
                      Dopiero zaczyna
                      • 2010
                      • 16

                      #130
                      Używam M. Zdjęcia portretowe. Inne tryby z ciekawości, by sprawdzić co puszka sądzi o scenie.
                      Canon 50d i działo 50mm 1.8 II

                      Komentarz

                      • dfence
                        • 2009
                        • 14

                        #131
                        tylko M...plus 3 nastawy własne jak trzeba prędkości (generalnie w robocie)...

                        Komentarz

                        • dj_zibi
                          Uzależniony
                          • 2007
                          • 541

                          #132
                          90% to tryb M Lubie miec wszystko pod kontrolą Jak fotografowałem Sporty to róznie Av i TV.
                          Moja strona

                          Komentarz

                          • Pikczer
                            Pełne uzależnienie
                            • 2005
                            • 2578

                            #133
                            Zamieszczone przez AMMarshall
                            ...a wątek zatętnił życiem poraz drugim, bo jak widać zainteresowanie jest.
                            Ano jest, gdyz ludzie zmieniaja puszki, upodobania i zdobywaja doswiadczenie, ktore czesto pomaga zmienic przyzwyczajenia.
                            Jak zakladalem ten watek, to mialem 350D a nia nim jak wiadomo kolka nastawów niet - a co za tym idzie, zabawa tylko na M.... baaaardzo utrudniona :-|

                            Komentarz

                            • _igi
                              Pełne uzależnienie
                              • 2008
                              • 2035

                              #134
                              Av i tryb pomiaru matrycowy. Poczytałem nieco jak to działa, ogarnąłem i w 90% mam trafione zdjęcia z ekspozycją.

                              M już nie używam praktycznie w ogóle, już prędzej wrzucam na tryb "bulb"
                              5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

                              Komentarz

                              • jimmibaton
                                Dopiero zaczyna
                                • 2008
                                • 26

                                #135
                                Używam tylko i wyłącznie trybu M . Lubię mieć 100% kontroli nad ekspozycją .
                                C40d + 400d + 17-55 IS + 50 f1.8 + 85 f1.8 + Falcon 8 mm + 70-200 f4 L 430 EX

                                Komentarz

                                Pracuję...