X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Troyan
    Początki nałogu
    • 2007
    • 317

    #196
    Zamieszczone przez wojkij
    Byłeś kiedyś na spotkaniu "fotograficznym" z rodzicami/dyrekcją osobiście?
    To było do mnie czy do Owcy ?
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

    Komentarz

    • yerzu
      Bywalec
      • 2007
      • 160

      #197
      Pomnóż stawkę którą byś wziął normalnie za ilość pracy którą masz wykonać tj godziny zdjęciowe + godziny obróbkowe i pomnóż to razy dwa. Moim zdaniem za mniej niż 6k to szkoda sobie marnować wolny czas... bo roboty będziesz miał z takim zleceniem nie mało.

      Komentarz

      • MM-architekci
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 2227

        #198
        Malo realna jest stawka 6k zl za focenie sylwestra. Chyba ze masz tam byc 12 godz , ciagle pod reka i na zawolanie.
        no comment...

        Komentarz

        • analogforever
          Uzależniony
          • 2008
          • 675

          #199
          Zamieszczone przez JacekJS5
          Witam wszystkich Forumowiczów
          Dostałem dziś propozycję wykonania fotograficznej dokumentacji Sylwestra od Urzędu mojego Miasta (miasto około 350tyś mieszkańców). Nie znam jeszcze dokładnego harmonogramu, oni zresztą też. Zapytali, ile bym chciał za takie coś. Poradźcie ile mam powiedzieć, żeby nie było zbyt dużo lub zbyt mało.
          Pozdrawiam
          jak nie wiesz ile wziąść to znaczy że jesteś amatorem,amator powinien się cieszyć z samej okazji bycia poproszonym o taką usługe i nie wziąść nic .
          T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

          Komentarz

          • wojkij
            Pełne uzależnienie
            • 2007
            • 1915

            #200
            Zamieszczone przez Troyan
            To było do mnie czy do Owcy ?
            Jasne że do Owcy.

            Zamieszczone przez analogforever
            jak nie wiesz ile wziąść to znaczy że jesteś amatorem,amator powinien się cieszyć z samej okazji bycia poproszonym o taką usługe i nie wziąść nic .
            No to się zaraz zacznie...
            Ostatnio edytowany przez wojkij; 11622.
            www.kwapisz.org

            Komentarz

            • JacekJS5

              #201
              Zamieszczone przez analogforever
              jak nie wiesz ile wziąść to znaczy że jesteś amatorem,amator powinien się cieszyć z samej okazji bycia poproszonym o taką usługe i nie wziąść nic .
              Dziękuję dobry człowieku, wezmę sobie Twoje rady do serca, Ty moją też weź, kup słownik ortograficzny. W języku polskim nie ma takiego wyrazu jak "wziąść".

              Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem amatorem skoro nie widziałeś nawet jednego mojego zdjęcia. Może sugerujesz się liczbą postów na forum? To jedyne co mi do głowy przychodzi.

              Za darmo już robiłem, efekty się spodobały, więc teraz dostaję od nich zlecenia. Nie podnieca mnie spędzenie całej nocy (i to jakiej) na mrozie z aparatem w ręku za frajer.

              Komentarz

              • xsardas
                Uzależniony
                • 2008
                • 731

                #202
                Nie no rewelacyjna porada od PR0 usera ^^ Ciekawe jaki z tego flame wyjdzie

                Komentarz

                • JacekJS5

                  #203
                  Zamieszczone przez xsardas
                  Nie no rewelacyjna porada od PR0 usera ^^ Ciekawe jaki z tego flame wyjdzie
                  A mnie ciekawi kogo tak sarkastycznie nazywasz "PRO userem"? Jeżeli chodzi Ci o mnie, to od razu mówię, że nie mam się za PRO...

                  Komentarz

                  • xsardas
                    Uzależniony
                    • 2008
                    • 731

                    #204
                    Nie absolutnie nie jest to kierowane do Ciebie

                    Komentarz

                    • analogforever
                      Uzależniony
                      • 2008
                      • 675

                      #205
                      Zamieszczone przez JacekJS5
                      Dziękuję dobry człowieku, wezmę sobie Twoje rady do serca, Ty moją też weź, kup słownik ortograficzny. W języku polskim nie ma takiego wyrazu jak "wziąść".

                      Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem amatorem skoro nie widziałeś nawet jednego mojego zdjęcia. Może sugerujesz się liczbą postów na forum? To jedyne co mi do głowy przychodzi.

                      Za darmo już robiłem, efekty się spodobały, więc teraz dostaję od nich zlecenia. Nie podnieca mnie spędzenie całej nocy (i to jakiej) na mrozie z aparatem w ręku za frajer.
                      nie jestem dobrym człowiekiem ,no może czasami ,nie jest to forum ortograficzne tylko fotograficzne ,a języki ewolują co jest nie do zatrzymania ,może jak kupisz słownik za kilka lat to już będzie,ja napisałem Ty zrozumiałeś czyli nie taki znów duży błąd.

                      Rozumiem że robisz ładne zdjęcia co nie oznacza że jesteś profesjonalistą ,profesjonalista robić może mniej ładne zdjęcia ,ale jest to jego zajęcie zarobkowe ,a Ty pewnie kupiłeś sobie aparat i chcesz coć z tego "udźgnąć" .Sorry takie pytania jakie zadałeś budzą takie moje reakcje jak mój pierwszy wpis ,co się chciałeś pochwalić kolegom forumowym że sylwestra będziesz fotografował ?Jak bedę chciał to też pofotografuję ,z tego co napisałeś to impreza publiczna i jak ktoś by mnie spytał ile za zdjęcia to dał bym mu je za darmo ,czy powiedział jakąś cene ,na pewno nie zakładałbym wątku z pytaniem na forum.

                      Jestem fotografującym hobbystycznie ,dla przyjemności nie profi.
                      T90 ,Pentax Z-20 , 2 powiekszalniki,procesor Jobo i cała szafa optyki

                      Komentarz

                      • JacekJS5

                        #206
                        Zamieszczone przez analogforever
                        nie jestem dobrym człowiekiem ,no może czasami ,nie jest to forum ortograficzne tylko fotograficzne ,a języki ewolują co jest nie do zatrzymania ,może jak kupisz słownik za kilka lat to już będzie,ja napisałem Ty zrozumiałeś czyli nie taki znów duży błąd.

                        Rozumiem że robisz ładne zdjęcia co nie oznacza że jesteś profesjonalistą ,profesjonalista robić może mniej ładne zdjęcia ,ale jest to jego zajęcie zarobkowe ,a Ty pewnie kupiłeś sobie aparat i chcesz coć z tego "udźgnąć" .Sorry takie pytania jakie zadałeś budzą takie moje reakcje jak mój pierwszy wpis ,co się chciałeś pochwalić kolegom forumowym że sylwestra będziesz fotografował ?Jak bedę chciał to też pofotografuję ,z tego co napisałeś to impreza publiczna i jak ktoś by mnie spytał ile za zdjęcia to dał bym mu je za darmo ,czy powiedział jakąś cene ,na pewno nie zakładałbym wątku z pytaniem na forum.

                        Jestem fotografującym hobbystycznie ,dla przyjemności nie profi.
                        Po 1.
                        To co piszesz zupełnie do mnie nie trafia. Nie wiem czy pisanie z błędami ortograficznymi oraz wbrew zasadom interpunkcji można nazwać ewolucją języka. To jest raczej brak poszanowania języka.

                        Po 2.
                        W żadnym moim poście nie napisałem, że jestem profesjonalistą, więc nie wiem skąd wysuwasz takie wnioski.

                        Po 3.
                        Jak pewnie zauważyłeś jestem na forum nowy, więc nie mam tu żadnych kolegów. Czemu piszesz, że miał bym się przed kimś chwalić? Przy rejestracji nie podałem żadnych danych, nawet miasta. Jestem tu całkowicie anonimowy. Gdybym chciał się chwalić dodałbym przynajmniej w podpisie link do mojej strony lub jakiekolwiek namiary.

                        Po 4.
                        Już to poruszałem, ale zrobię to dla Ciebie jeszcze raz. Dlaczego muszę płacić za parkowanie samochodu w mieście? Dlaczego płacę za bilety w autobusach? Dlaczego muszę płacić podatki? Dlaczego...? Dlaczego...? itd. Jaki jest powód tego, że ja za wszystko muszę płacić, a sam muszę oddać moją pracę za darmo? Odpowiedz mi na to pytanie, bardzo proszę. Dodam na koniec jeszcze zdanie (bardzo mądre), które napisał ktoś kilka stron wcześniej: "nikt, oprócz fotografów, za darmo nic nie robi".
                        Z Twoim podejściem, za kilka lat, nie będzie żadnej pracy dla fotografów.

                        Komentarz

                        • HuleLam
                          Pełne uzależnienie
                          • 2006
                          • 1641

                          #207
                          Zamieszczone przez JacekJS5
                          Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem amatorem skoro nie widziałeś nawet jednego mojego zdjęcia. Może sugerujesz się liczbą postów na forum? To jedyne co mi do głowy przychodzi.
                          Słowa "amator" nie rozumiesz? Może sam zerknij do słownika. W skrócie - amatorem jesteś jak robisz zdjęcia z miłości do fotografii, radości. Jeżeli na tym zarabiasz - to jesteś "profesjonalistą" (w żargnonie Kena Rockwella nawet nazywanym wulgarnie "dziwką"). Ergo, vulgo - jeżeli nie znasz rynku "od środka" to jesteś amatorem i określenie to nie jest pejoratywne.
                          zdRAWki
                          Fotograf platoniczny

                          Komentarz

                          • JacekJS5

                            #208
                            Zamieszczone przez HuleLam
                            Słowa "amator" nie rozumiesz? Może sam zerknij do słownika. W skrócie - amatorem jesteś jak robisz zdjęcia z miłości do fotografii, radości. Jeżeli na tym zarabiasz - to jesteś "profesjonalistą" (w żargnonie Kena Rockwella nawet nazywanym wulgarnie "dziwką"). Ergo, vulgo - jeżeli nie znasz rynku "od środka" to jesteś amatorem i określenie to nie jest pejoratywne.
                            zdRAWki
                            A co w przypadku gdy jedno i drugie się ze sobą łączy? SemiProAmoDziwka?

                            Komentarz

                            • adi760303
                              Początki nałogu
                              • 2008
                              • 317

                              #209
                              Zamieszczone przez moregun
                              pochodzę z małego miasteczka w ktorym fotografowie (tacy z biurem) za slub biorą 1200 - 1600 zł więc ja jako szara strefa proponuje parom młodym (za album 50 zdjęć 15x21 i 800 zdjęć na dvd) jakieś 800zł. wiec nie jestem pazerny.

                              teraz dostałem propozycje focic wesele w niemczech gdzies pod stuttgartem. Para chce mi opłacić bilety lotnicze i tydzień pobytu w gdzieś w tamtych okolicach.

                              Chcialbym byc konkurencyjny ze wzgledu na cene.

                              Czy ktos wie ile biorą normalnie foterzy ślubni w niemczech (w tamtych okolicach) ale tacy z mniejszych miejscowości???
                              ile im zaproponować????
                              No to kolego psujesz rynek

                              Komentarz

                              • ryszard_p
                                Coś już napisał
                                • 2008
                                • 50

                                #210
                                Zamieszczone przez moregun
                                o kurcze mów mi jeszcze
                                Google :
                                "Alle Bilder des Tages auf einer DVD für nur 700€ ohne weitere Kosten!"

                                czyli - 700 EU za wszystkie zdiecia z tego dnia na DVD bez dodatkowych kosztow.
                                !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
                                ... inny przyklad :


                                Preise

                                Ihnen stehen folgende Komplettangebote zur Wahl:

                                Mini – 450 Euro
                                • nur wochentags zu buchen
                                • Kurztermin bis 2 Stunden
                                • ca. 150 - 250 digitale Fotos*
                                • mindestens 10 Fachabzüge 13 x 18

                                Standard – 800 Euro
                                • 6 Stunden Hochzeitsreportage
                                • ca. 300 - 500 digitale Fotos*
                                • persönliche Online-Fotogalerie
                                • mindestens 20 Fachabzüge 13 x 18

                                Premium – 1.500 Euro
                                • bis 12 Stunden Hochzeitsreportage
                                • ca. 500 - 800 digitale Fotos*
                                • persönliche Online-Fotogalerie
                                • mindestens 40 Fachabzüge 13 x 18
                                Ostatnio edytowany przez ryszard_p; 22549. Powód: Automerged Doublepost

                                Komentarz

                                Pracuję...