To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • gudi
    Bywalec
    • 2010
    • 105

    #406
    Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    a to różnie zależy od rodzinki
    od 16GB do 25GB pojemnościowo wychodzi
    w 5d dwa akumulatory to było mało:/
    Pkt 8 regulaminu forum

    Komentarz

    • maciek12ss
      Początki nałogu
      • 2012
      • 492

      #407
      Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

      w 6d wystarczył mi ostatnio jeden ;] 2800 zdjęć wracałem do domu z niedowierzaniem i od razu pochwaliłem się na forum o 3 nad ranem heheheh . Takie body czy inne 2 aku i ładowarka w torbie tak na wszelki wypadek jak by amerykańce harpa użyli i rozładowali wszystkie aku na świecie w jakiś dziwny sposób
      6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

      Komentarz

      • gudi
        Bywalec
        • 2010
        • 105

        #408
        Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

        ok dzięki wam za szybkie odpowiedzi także biorę 2 akumulatorki i ładowarkę
        Pozdrawiam
        Pkt 8 regulaminu forum

        Komentarz

        • Paviarotti
          Bywalec
          • 2009
          • 135

          #409
          Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

          Mi w 6D ostatnio wyszło prawie 1800 zdjęć i jeszcze było 18% baterii, byłem mega pozytywnie zaskoczony. 5D2 tyle nie trzymała (może kwestia starych aku).
          5D3, 6D, 50D, S14/2,8, 17-40/4L, 24/1.4IIL, S50/1.4EX, 85/1.8, 100L macro, 135/2L, 70-200/2.8L, 100-400L

          Komentarz

          • offca86
            Dopiero zaczyna
            • 2013
            • 27

            #410
            Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

            a to jest jakaś różnica czy z gripem czy bez? Mi w 40D starcza spokojnie 2 akumulatorki ostatnio na weselu zrobiłem 1300zdj i jeszcze wszystkie kreski były, gorzej z akumulatorkami od lampy tutaj 2 komplety nie starczają...

            Komentarz

            • scooter
              Uzależniony
              • 2005
              • 856

              #411
              Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

              Roznica jest taka, ze zawsze nalezy miec zapas ....

              Komentarz

              • maciek12ss
                Początki nałogu
                • 2012
                • 492

                #412
                Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                Zapas to podstawa. A do lampy tym bardziej trzeba mieć ze sobą akumulatory. Mi na szczęście jeszcze nigdy prądu nie zabrakło . Gniazdek szukam zawsze jak tylko wchodząc na salę. Podpinam to co potrzeba i potem czuję się bezpiecznie . Najwyżej naładowane zostaną na inna okazję
                6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

                Komentarz

                • Mad_Mac
                  Pełne uzależnienie
                  • 2009
                  • 1458

                  #413
                  Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                  Zamieszczone przez maciek12ss
                  Zapas to podstawa. A do lampy tym bardziej trzeba mieć ze sobą akumulatory. Mi na szczęście jeszcze nigdy prądu nie zabrakło . Gniazdek szukam zawsze jak tylko wchodząc na salę. Podpinam to co potrzeba i potem czuję się bezpiecznie . Najwyżej naładowane zostaną na inna okazję
                  A nie prosciej zabrac kilka kompletow jesli wiesz ze duzo zuzywasz? Latanie z ladowarka po weselu brzmi dla mnie conajmniej dziwnie.

                  5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
                  Google: Precious-moment photography UK

                  Komentarz

                  • maciek12ss
                    Początki nałogu
                    • 2012
                    • 492

                    #414
                    Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                    Nie widzę zbędnej potrzeby wydawana pieniędzy skoro mogę sobie poradzić w inny sposób. Wystarczająco prosty dla mnie. I gdzie tu latanie po weselu z ładowarką? Zanim pojawi się na sali PM mam około 15 minut. ( tak staram się być już przed nimi ). Na spokojnie sobie znajduję gniazdko, a nawet dwa bo mam ze sobą tez laptopa. Taaak zgrywam z kart fotki i nie dla tego że mam mało pamięci ze sobą . Po prostu zabezpieczam materiał w ten sposób. A lap leciwy bat trzyma 5 minut. Jestem dyskretny przeważnie uprzejma obsługa wskazuje mi miejsce na zapleczu
                    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

                    Komentarz

                    • Parteq
                      Pełne uzależnienie
                      • 2004
                      • 1159

                      #415
                      Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                      Zamieszczone przez maciek12ss
                      Nie widzę zbędnej potrzeby wydawana pieniędzy skoro mogę sobie poradzić w inny sposób. [...]
                      Bo prawda jest taka, że najlepiej się uczymy na własnych błędach.
                      Pierwsza awaria prądu w okolicy i gatki pełne
                      Ładowarka tak, ale na wypadek, a pomysł ze zgrywaniem materiału w trakcie repo to proszenie się o poważne kłopoty. Serio serio Maciek.

                      Portrety | Slubne | Facebook | Warsztaty

                      Komentarz

                      • maciek12ss
                        Początki nałogu
                        • 2012
                        • 492

                        #416
                        Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                        Ale cy ja gdziekolwiek napisałem ile mam aku ze sobą? Nie! ładuję tylko zużyte na wszelki wypadek, chodź wiem że tych co mam starczy mi na całe repo!! Ale mimo że to wiem to wolę być ubezpieczony na zapas ładowarką w gniazdku z ładującymi się akumulatorami, które padły już wcześniej. Co do lapka na weselu, co proponujesz innego ? data bank czy mam dołożyć do 5dmIII 6 tysięcy ? wiemm wiem są tańsze body z zapisem na dwie karty ale mi akurat spodobało się to którego używam i nie zamienił bym na inny model
                        6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

                        Komentarz

                        • Parteq
                          Pełne uzależnienie
                          • 2004
                          • 1159

                          #417
                          Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                          Zamieszczone przez maciek12ss
                          Ale cy ja gdziekolwiek napisałem ile mam aku ze sobą? [...]
                          Ładowanie niepotrzebnych baterii oraz zgrywanie materiału na zleceniu to marnowanie czasu i narażanie klienta na utratę zdjęć. Zapas aku z nadwyżką w plecaku do body jak i lamp i jeden problem z głowy. Ładowarka na czarną godzinę. Laptop w trakcie repo? Naprawdę zbędny balast. Zużyte karty w portfelu zawsze przy sobie. Backup po zleceniu w hotelu, albo w domu. Fotografuję piątkami mkI.

                          Portrety | Slubne | Facebook | Warsztaty

                          Komentarz

                          • maciek12ss
                            Początki nałogu
                            • 2012
                            • 492

                            #418
                            Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                            ja mam czas widocznie .. wybacz ale nie pilnuje młodych i gości jak wcinają kotlet i pija rosołek. Nic wielkiego mi w tym czasie nie ucieknie. Każdy ma swoje przyzwyczajenia irobi jak mu wygodnie .
                            6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

                            Komentarz

                            • 5pirit
                              Początki nałogu
                              • 2009
                              • 433

                              #419
                              Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                              Mam podobne myślenie jak "maciek12ss" choć sam jeszcze tego nie wdrożyłem, ale myślałem o tym.

                              Co za problem robić backup na laptopie, przecież to działa tylko i wyłącznie na zasadzie kopiuj-wklej, a przecież podczas przerzucania tego wszystkiego nie musimy patrzeć na pasek postępu jak ładnie się fotki kopiują. Całość się kopiuje a my w tym czasie latamy i pstrykamy fotki dalej, bo raczej każdy ma kilka kart a nie jedną.

                              A jak będzie chwila luzu (jak wcinają kotlecika i piją wódeczkę) nawet można przeglądnąć parę fotek czy aby na pewno dobrze wyszło
                              eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

                              Komentarz

                              • maciek12ss
                                Początki nałogu
                                • 2012
                                • 492

                                #420
                                Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

                                oo właśnie o to chodzi karta do czytnika a ja dalej pracuję albo jem obiad czy piję kawę .. wracam do domu z materiałem na kartach i laptopie jaki z lapa bo teraz i tak wszystko jeszcze ładuję na stacjonarny i na nim pracuję. Wcześniej był to laptop.
                                6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

                                Komentarz

                                Pracuję...