Ten temat jest zamknięty
X
X
-
nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu -
Tak ale w dslr ze względu na lustro występuje w bardzo dużym nasileniu.
W temacie tego patentu to może oznaczać tylko tyle, że sobie coś takiego zastrzegli na wszelki wypadek - zresztą dziecko by to wymyśliło :wink:. Nie podniecałbym się tym specjalnie."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Od patentu do masowej produkcji daleka droga. Popieram zdaniem Kolekcjonera, ze nie ma sie czym ekscytowac.. malo to patentów Canon zglaszal?
Z reszta jesli zrezygnuja z obecnego mocowania i stworza nowy bagnet to nie ma znaczenia czy bedzie to Canon, Nikon czy Sony, skoro optyka nie raczej bedzie pasowala i bedzie trzeba budowac nowa szklarnie
Komentarz
-
nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domuKomentarz
-
Tak, jak Nikon nie był zainteresowany zrobieniem pełnej klatki. Rynek zrobi swoje.O obiektywach wiem prawie wszystko
Komentarz
-
O Nikonie to ogólnie krążyły kiedyś legendy poparte "badaniami naukowców", że Nikonikoniarze nie będą mieli pełnej klatki ze względu na bagnet .. no i co?
Komentarz
-
Też bym tak chciał. Ale obawiam się że, będzie tak jak z silnikami elektrycznymi. Niby przyszłość, ale ceny dla najzasobniejszych portfeli i jeszcze mało propozycji (abstrahując od tego, kto wstrzymuje ten postęp). Przykładem tej przyszłości "W małych high-endowych aparatach z pełną klatką." jest Leica. I co z tego, że mała i ma pełną klatkę. Niestety jej udział w rynku pokazuje że ta przyszłość jeszcze nie trafiła pod strzechę. Nawet tak wyczekiwany X100, to nie jest pełna klata. Jeszcze długo przyjdzie nam poczekać na cyfrową generacje CANONETek - a szkoda.Pozdrawiam RysiekKomentarz
-
Dokładnie, zobaczą ilu ****** jeszcze nie będzie omijać kupy na chodniku.
Przyjdzie Nikon to się zmieni punkt widzenia.
Njius oficjalny ma imho na celu utrzymanie sprzedaży ef-s na dotychczasowych poziomie a jaka prawda jest... pewnie testują cropa zamkniętego w pudełku po fajkach.the silence is deafeningKomentarz
-
Pierwsze było Sony (nie uwzględniam u4/3), teraz pewnie dowalą nexem siódemką, drugi pewnie będzie Nikon i Canon robiąc w gacie wyskoczy łaskawie na końcu...O obiektywach wiem prawie wszystko
Komentarz
-
i dalej nie maja. maja FX
a zolci fanboys, z uporem godnym fanboys Apple'a, leciutko kupili nowa nazwe od dawna znanej rzeczy i powtarzaja jak, nie przymierzajac "aj nid en ajfon" (http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg )
inna kwestia, ze to faktycznie jest minimalnie niepelna klatka, bo tam zdaje sie jakiejs czesci milimetra brakuje
ale akurat co jak co, dla mnie stanowisko Canona jest w 100% wiarygodne. dzisiaj jeszcze jest swiezy dym o bezlusterkowce, ale na moje oko, to za 5 lat od dzis Canon bedzie gonil wiecej Rebeli niz Olympus i Panas swoich bezlusterkowcow. razem do kupy. wiec na diabla im babranie sie w ten rynek....Komentarz
-
To tylko jeden z możliwych scenariuszy. Wg innego Canon może stracić sporo rynku na korzyść bezlusterkowców, nie mając nic swojego w tym segmencie do zaoferowania.ale akurat co jak co, dla mnie stanowisko Canona jest w 100% wiarygodne. dzisiaj jeszcze jest swiezy dym o bezlusterkowce, ale na moje oko, to za 5 lat od dzis Canon bedzie gonil wiecej Rebeli niz Olympus i Panas swoich bezlusterkowcow. razem do kupy. wiec na diabla im babranie sie w ten rynek....Komentarz
-
w doraznej, dzisiejszej perspektywie, Canon moze byc na minusie za "niemanie" bezlusterkowca i nie uczestniczenie w biegu lemingow pod tytulem "jedzmy go*, miliony much nie moga sie mylic". ale w perspektywie kilku lat moze mu sie to oplacic. bo bezlusterkowce to jest duze halo marketingowe dzisiaj, ale niekoniecznie za pare lat.
mirrorless to jest dla zwyklego konsumenta tylko haslo marketingowe, chwilowo na skutek wpompowania ogromnej kasy majace ten wydzwiek zwiekszania potencji, popularnosci u plci przeciwnej itd. itp. - tak samo jak tablet, smartphone czy jeszcze niedawno netbook. pamietam jak kiedys szczytem seksapilu byly palmtopy, organizery i cala masa go*, ktore ludziom upychano za kosmiczne pieniadze i po ktorych praktycznie nie zostal slad, bo pozarly je urzadzenia lepiej przemyslane badz po prostu lepsze.
to czy aparat ma czy nie ma lustro przestanie w pewnym momencie byc marketingowo dojone, bo ludzie zauwaza, ze nic z tego dla nich nie wynika (see: 4/3 mialo dawac mniejsze rozmiary i w ogole "zniszczyc" klasyczne DSLR... ).
inna kwestia, ze w mnie sie wydaje, ze Canon gra w strategie sprzedawania sprawdzonej wielokrotnie formuly (Rebel nie zmienil sie praktycznie nic od czasow 500-tki) bedacej w opowiednim czasie i miejscu tam, gdzie klient przychodzi kupic maly, amatorski aparat z wymienna optyka i wybiera Rebela dlatego, ze ten sprzet jest od 30 lat iterowany, znany, sprawdzony i bezpieczny w zakupie. nierozdrabnianie sie na bezlusterkowca moze byc finansowo korzystniejsze dla Canona.
nie patrzmy wylacznie z dzisiejszej perspektywy.Komentarz
-
Przy czym nie można nie brać pod uwagę, że Canon to jest gracz numer jeden w kwestii umiejętności zarabiania pieniędzy na tym rynku. Wystarczy porównać wyniki finansowe konkurencji (jedynie Nikon na +) reszta liczy straty (i to bynajmniej nie po trzęsieniu ziemi). Dlatego ja bym jednak był ostrożny z ocenami co Canon powinien - oni chyba jednak wiedzą co robią.Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969."Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
Kapitan Wagner
Komentarz
-
Ależ oni doskonale wiedzą co robią.
Nie będą przecież sami sobie tworzyć konkurencji. Poczekają, poobserwują... mają na to czas+kasę+udział w rynku...Komentarz
-
Ja tylko w kwestii formalnej - m/43 i jego udział/wartość w rynku wg wielu wyglądałby zupełnie inaczej gdyby Oly zamiast 17/2.8 puścił 12/2.8 a Panas zamiast 14-42 kita 50/1.8. Z finansowego pktu widzenia system dobiła osoba odpowiedzialna za kastrację GF2 z FEC i EVF.
Powyższe oczywiście tylko potwierdza, że (niestety) nie ma bata na marketingowców Canona.the silence is deafeningKomentarz
Komentarz