Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • epicure
    Uzależniony
    • 2010
    • 676

    #5191
    Zamieszczone przez tezmarek
    OK, a czy zasadniczym problemem w lustrzankach nie jest czasami konieczny dla szerokich kątów retrofokus?
    Ten problem występuje wszędzie przy szerokich kątach. Nawet w bezlusterkowcach ogniskowe obiektywów są czasem mniejsze, niż odległość od matrycy do bagnetu.
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

    Komentarz

    • Kolekcjoner
      Obertroll
      • 2006
      • 18766

      #5192
      Zamieszczone przez epicure
      Ten problem występuje wszędzie przy szerokich kątach. Nawet w bezlusterkowcach ogniskowe obiektywów są czasem mniejsze, niż odległość od matrycy do bagnetu.
      Tak ale w dslr ze względu na lustro występuje w bardzo dużym nasileniu.
      W temacie tego patentu to może oznaczać tylko tyle, że sobie coś takiego zastrzegli na wszelki wypadek - zresztą dziecko by to wymyśliło :wink:. Nie podniecałbym się tym specjalnie.
      "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
      Kapitan Wagner

      Komentarz

      • Czacha
        fotograf
        • 2004
        • 4868

        #5193
        Od patentu do masowej produkcji daleka droga. Popieram zdaniem Kolekcjonera, ze nie ma sie czym ekscytowac.. malo to patentów Canon zglaszal?

        Z reszta jesli zrezygnuja z obecnego mocowania i stworza nowy bagnet to nie ma znaczenia czy bedzie to Canon, Nikon czy Sony, skoro optyka nie raczej bedzie pasowala i bedzie trzeba budowac nowa szklarnie
        https://www.piotrczechowski.pl

        Komentarz

        • epicure
          Uzależniony
          • 2010
          • 676

          #5194
          Dla wielbicieli plotek (chociaż to nie jest plotka, tylko oficjalne stanowisko):



          Canon nie jest zainteresowany bezlusterkowcami.
          nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

          Komentarz

          • Cichy
            Pełne uzależnienie
            • 2004
            • 7443

            #5195
            Tak, jak Nikon nie był zainteresowany zrobieniem pełnej klatki. Rynek zrobi swoje.
            O obiektywach wiem prawie wszystko

            Komentarz

            • Czacha
              fotograf
              • 2004
              • 4868

              #5196
              O Nikonie to ogólnie krążyły kiedyś legendy poparte "badaniami naukowców", że Nikonikoniarze nie będą mieli pełnej klatki ze względu na bagnet .. no i co?
              https://www.piotrczechowski.pl

              Komentarz

              • rysib
                Początki nałogu
                • 2006
                • 281

                #5197
                Zamieszczone przez jotes25
                A gdzie Twoim zdaniem tkwi przyszłość?
                Zamieszczone przez Cichy
                W małych high-endowych aparatach z pełną klatką.
                Też bym tak chciał. Ale obawiam się że, będzie tak jak z silnikami elektrycznymi. Niby przyszłość, ale ceny dla najzasobniejszych portfeli i jeszcze mało propozycji (abstrahując od tego, kto wstrzymuje ten postęp). Przykładem tej przyszłości "W małych high-endowych aparatach z pełną klatką." jest Leica. I co z tego, że mała i ma pełną klatkę. Niestety jej udział w rynku pokazuje że ta przyszłość jeszcze nie trafiła pod strzechę. Nawet tak wyczekiwany X100, to nie jest pełna klata. Jeszcze długo przyjdzie nam poczekać na cyfrową generacje CANONETek - a szkoda.
                Pozdrawiam Rysiek

                Komentarz

                • gietrzy
                  Pełne uzależnienie
                  • 2004
                  • 5727

                  #5198
                  Zamieszczone przez Cichy
                  Tak, jak Nikon nie był zainteresowany zrobieniem pełnej klatki. Rynek zrobi swoje.
                  Dokładnie, zobaczą ilu ****** jeszcze nie będzie omijać kupy na chodniku.
                  Przyjdzie Nikon to się zmieni punkt widzenia.
                  Njius oficjalny ma imho na celu utrzymanie sprzedaży ef-s na dotychczasowych poziomie a jaka prawda jest... pewnie testują cropa zamkniętego w pudełku po fajkach.
                  the silence is deafening

                  Komentarz

                  • Cichy
                    Pełne uzależnienie
                    • 2004
                    • 7443

                    #5199
                    Pierwsze było Sony (nie uwzględniam u4/3), teraz pewnie dowalą nexem siódemką, drugi pewnie będzie Nikon i Canon robiąc w gacie wyskoczy łaskawie na końcu...
                    O obiektywach wiem prawie wszystko

                    Komentarz

                    • akustyk
                      gajowy
                      • 2004
                      • 12158

                      #5200
                      Zamieszczone przez Czacha
                      O Nikonie to ogólnie krążyły kiedyś legendy poparte "badaniami naukowców", że Nikonikoniarze nie będą mieli pełnej klatki ze względu na bagnet .. no i co?
                      i dalej nie maja. maja FX a zolci fanboys, z uporem godnym fanboys Apple'a, leciutko kupili nowa nazwe od dawna znanej rzeczy i powtarzaja jak, nie przymierzajac "aj nid en ajfon" (http://www.youtube.com/watch?v=FL7yD-0pqZg )

                      inna kwestia, ze to faktycznie jest minimalnie niepelna klatka, bo tam zdaje sie jakiejs czesci milimetra brakuje


                      ale akurat co jak co, dla mnie stanowisko Canona jest w 100% wiarygodne. dzisiaj jeszcze jest swiezy dym o bezlusterkowce, ale na moje oko, to za 5 lat od dzis Canon bedzie gonil wiecej Rebeli niz Olympus i Panas swoich bezlusterkowcow. razem do kupy. wiec na diabla im babranie sie w ten rynek....
                      www albo tez flickr

                      Komentarz

                      • Viracocha
                        Uzależniony
                        • 2004
                        • 853

                        #5201
                        Zamieszczone przez akustyk
                        ale akurat co jak co, dla mnie stanowisko Canona jest w 100% wiarygodne. dzisiaj jeszcze jest swiezy dym o bezlusterkowce, ale na moje oko, to za 5 lat od dzis Canon bedzie gonil wiecej Rebeli niz Olympus i Panas swoich bezlusterkowcow. razem do kupy. wiec na diabla im babranie sie w ten rynek....
                        To tylko jeden z możliwych scenariuszy. Wg innego Canon może stracić sporo rynku na korzyść bezlusterkowców, nie mając nic swojego w tym segmencie do zaoferowania.

                        Komentarz

                        • akustyk
                          gajowy
                          • 2004
                          • 12158

                          #5202
                          w doraznej, dzisiejszej perspektywie, Canon moze byc na minusie za "niemanie" bezlusterkowca i nie uczestniczenie w biegu lemingow pod tytulem "jedzmy go*, miliony much nie moga sie mylic". ale w perspektywie kilku lat moze mu sie to oplacic. bo bezlusterkowce to jest duze halo marketingowe dzisiaj, ale niekoniecznie za pare lat.

                          mirrorless to jest dla zwyklego konsumenta tylko haslo marketingowe, chwilowo na skutek wpompowania ogromnej kasy majace ten wydzwiek zwiekszania potencji, popularnosci u plci przeciwnej itd. itp. - tak samo jak tablet, smartphone czy jeszcze niedawno netbook. pamietam jak kiedys szczytem seksapilu byly palmtopy, organizery i cala masa go*, ktore ludziom upychano za kosmiczne pieniadze i po ktorych praktycznie nie zostal slad, bo pozarly je urzadzenia lepiej przemyslane badz po prostu lepsze.

                          to czy aparat ma czy nie ma lustro przestanie w pewnym momencie byc marketingowo dojone, bo ludzie zauwaza, ze nic z tego dla nich nie wynika (see: 4/3 mialo dawac mniejsze rozmiary i w ogole "zniszczyc" klasyczne DSLR... ).


                          inna kwestia, ze w mnie sie wydaje, ze Canon gra w strategie sprzedawania sprawdzonej wielokrotnie formuly (Rebel nie zmienil sie praktycznie nic od czasow 500-tki) bedacej w opowiednim czasie i miejscu tam, gdzie klient przychodzi kupic maly, amatorski aparat z wymienna optyka i wybiera Rebela dlatego, ze ten sprzet jest od 30 lat iterowany, znany, sprawdzony i bezpieczny w zakupie. nierozdrabnianie sie na bezlusterkowca moze byc finansowo korzystniejsze dla Canona.

                          nie patrzmy wylacznie z dzisiejszej perspektywy.
                          www albo tez flickr

                          Komentarz

                          • Kolekcjoner
                            Obertroll
                            • 2006
                            • 18766

                            #5203
                            Przy czym nie można nie brać pod uwagę, że Canon to jest gracz numer jeden w kwestii umiejętności zarabiania pieniędzy na tym rynku. Wystarczy porównać wyniki finansowe konkurencji (jedynie Nikon na +) reszta liczy straty (i to bynajmniej nie po trzęsieniu ziemi). Dlatego ja bym jednak był ostrożny z ocenami co Canon powinien - oni chyba jednak wiedzą co robią.
                            Ostatnio edytowany przez Kolekcjoner; 5969.
                            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                            Kapitan Wagner

                            Komentarz

                            • ARN
                              Uzależniony
                              • 2008
                              • 757

                              #5204
                              Ależ oni doskonale wiedzą co robią.
                              Nie będą przecież sami sobie tworzyć konkurencji. Poczekają, poobserwują... mają na to czas+kasę+udział w rynku...

                              Komentarz

                              • gietrzy
                                Pełne uzależnienie
                                • 2004
                                • 5727

                                #5205
                                Zamieszczone przez Kolekcjoner
                                Wystarczy porównać wyniki finansowe konkurencji
                                Ja tylko w kwestii formalnej - m/43 i jego udział/wartość w rynku wg wielu wyglądałby zupełnie inaczej gdyby Oly zamiast 17/2.8 puścił 12/2.8 a Panas zamiast 14-42 kita 50/1.8. Z finansowego pktu widzenia system dobiła osoba odpowiedzialna za kastrację GF2 z FEC i EVF.
                                Powyższe oczywiście tylko potwierdza, że (niestety) nie ma bata na marketingowców Canona.
                                the silence is deafening

                                Komentarz

                                Pracuję...