Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • akustyk
    gajowy
    • 2004
    • 12158

    #1081
    Zamieszczone przez jacek220
    Wszystko powyżej f2.8 to ciemność, nie rozumiem jak można chcieć ciemnego np. f 4 i pozbawić się możliwości regulowania głębi ostrości??
    a na grzyba mi glebia ostrosci w fotach landszaftowych? ma byc ostre od stop po horyzont i kropka. dobrze skorygowane f/4 jest dla mnie duzo lepsze niz f/2.8. rowniez ze wzgledu na mase i gabaryt.

    a od dobrego swiatla to sa stalki a nie zoomy, jak ARN slusznie zauwazyl
    www albo tez flickr

    Komentarz

    • konradl
      Uzależniony
      • 2004
      • 980

      #1082
      ...a ja bym chcial 20-(50~70) f4 IS Taki zeby malo winietowal i od f8 dawal podobna jakosc w rogach jak na srodku kadru, a nie jakies mazy jak to canon ma w zwyczaju.
      Ostatnio edytowany przez konradl; 564.

      Komentarz

      • zaitsev
        Pełne uzależnienie
        • 2008
        • 1660

        #1083
        A ja mam magnes, a wy nie.

        Komentarz

        • akustyk
          gajowy
          • 2004
          • 12158

          #1084
          Zamieszczone przez konradl
          ...a ja bym chcial 20-(50~70) f4 IS Taki zeby malo winietowal i od f8 dawal podobna jakosc w rogach jak na srodku kadru, a nie jakies mazy jak to ma w zwyczaju.
          tak to by kazdy chcial, zeby bylo ostro w rogach przy f/8.
          a tak to tylko w Niko... pardon: w Erze
          www albo tez flickr

          Komentarz

          • ARN
            Uzależniony
            • 2008
            • 757

            #1085
            no to tu cię/was zadziwię
            Mam taki egzemplarz 16-35, że ostry w rogach jest od f/6.3
            Taki fuks :-D

            Komentarz

            • akustyk
              gajowy
              • 2004
              • 12158

              #1086
              Zamieszczone przez ARN
              no to tu cię/was zadziwię
              Mam taki egzemplarz 16-35, że ostry w rogach jest od f/7.1
              Taki fuksd :-D
              czy probujesz mi powiedziec, ze lens ma (za przeproszeniem) ****ature plaszczyzny do kompletu z fest BF/FF? czy jednak probujesz mi wmowic, ze masz lens rownomiernie ostry od rogu do rogu i na dodatek ma napisane Canon na obudowie, a Ty nic nie piles ani nie jarales? wczoraj, 31 marca tez?




              EDIT. hehe... zdarzylem Ci zrobic QFT na wersji z f/7.1 zanim wyretuszowales na f/6.3 nieladnie
              Ostatnio edytowany przez akustyk; 984.
              www albo tez flickr

              Komentarz

              • ARN
                Uzależniony
                • 2008
                • 757

                #1087
                Zamieszczone przez akustyk
                czy probujesz mi powiedziec, ze lens ma (za przeproszeniem) ****ature plaszczyzny do kompletu z fest BF/FF? czy jednak probujesz mi wmowic, ze masz lens rownomiernie ostry od rogu do rogu i na dodatek ma napisane Canon na obudowie, a Ty nic nie piles ani nie jarales? wczoraj, 31 marca tez?




                EDIT. hehe... zdarzylem Ci zrobic QFT na wersji z f/7.1 zanim wyretuszowales na f/6.3 nieladnie
                Otóż tak! Mam taki lens. Towers powiedział, że mi go zazdrości i chętnie odkupi dla siebie
                Piłem owszem, ale jaranie zostawiłem za sobą....jakieś 2 lata temu (bywam tylko przejazdem na Schiphol'u - nie zagłębiam się w teren :-D ) )

                Komentarz

                • konradl
                  Uzależniony
                  • 2004
                  • 980

                  #1088
                  ... no widzisz jak nas canon oswoil/wytresowal?
                  Przyjmuje sie ze jest wszystko ok gdy trzeba przymykac obiektyw tak, ze dyfrakcja rozmemluje reszte kadru zeby otrzymac akceptowalne rogi.
                  Strasznie mi brakuje tej swobody z cropa gdzie na sztywno ustawione 1/80, f8 + polar i mozna bylo pstrykac...
                  ...a teraz 1/20 f13 + polar + statyw + modlitwa o brak wiatru... Juz naprawde niewiele mi brakuje do pojscia w N14-24, choc jeszcze mam cicha nadzieje ze canon sie ocknie i zauwazy ze ma do pokrycia matryce FF, a nie tylko crop 1,6 i 1,3.

                  Komentarz

                  • Kolekcjoner
                    Obertroll
                    • 2006
                    • 18766

                    #1089
                    A takie na przykład 20-60/2 by niektórych nie zainteresowało 8)?
                    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                    Kapitan Wagner

                    Komentarz

                    • konradl
                      Uzależniony
                      • 2004
                      • 980

                      #1090
                      Zamieszczone przez ARN
                      no to tu cię/was zadziwię
                      Mam taki egzemplarz 16-35, że ostry w rogach jest od f/6.3
                      Taki fuks :-D
                      ...a zeby obraz sytuacji byl kompletny zaraz nam napiszesz ze to wszystko na cropie?
                      Bo sorry ale tyle co sie naszukalem to nie widzialem jeszcze takiego cuda w canonie

                      Komentarz

                      • Mellan
                        Pełne uzależnienie
                        • 2007
                        • 1851

                        #1091
                        Zamieszczone przez Kolekcjoner
                        A takie na przykład 20-60/2 by niektórych nie zainteresowało 8)?
                        O taaaakk....
                        C-F-K - forever

                        Komentarz

                        • konradl
                          Uzależniony
                          • 2004
                          • 980

                          #1092
                          Zamieszczone przez Kolekcjoner
                          A takie na przykład 20-60/2 by niektórych nie 8)?
                          To prowokacja? ale zakladajac ze nie to zakres ogniskowych super fajny, ale tych f2 to nie chcialo by mi sie nosic, ani tym bardziej za nie placic

                          Komentarz

                          • ARN
                            Uzależniony
                            • 2008
                            • 757

                            #1093
                            Zamieszczone przez konradl
                            ...a zeby obraz sytuacji byl kompletny zaraz nam napiszesz ze to wszystko na cropie?
                            Bo sorry ale tyle co sie naszukalem to nie widzialem jeszcze takiego cuda w canonie
                            nie, nie ,nie na kropie :-D na 5D

                            Ale z drugiej strony - uwierzcie - też mam gehennę z wyborem 1DmkIII zamiast 5DmkII, bo te czyste rogi na innych szkłach BAAARDZO mnie rajcują, niemniej z drugiej strony - jako landszafciarz, wiem, że braknie mi szerokości...
                            Ostatnio edytowany przez ARN; 14901.

                            Komentarz

                            • konradl
                              Uzależniony
                              • 2004
                              • 980

                              #1094
                              mimo wszystko nie sadze aby to bylo mozliwe ale ok

                              Komentarz

                              • wojkij
                                Pełne uzależnienie
                                • 2007
                                • 1915

                                #1095
                                Murzy... ekhm - pomocnik gratis?
                                www.kwapisz.org

                                Komentarz

                                Pracuję...