Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Kolaj
    Pełne uzależnienie
    • 2006
    • 3293

    #1456
    Zamieszczone przez wain
    a towary luksusowe gorzej sie sprzedaja
    Nic podobnego. Historia pokazuje, że kryzysy nie dotykają rynku towarów luksusowych.

    Komentarz

    • mate00sh
      Pełne uzależnienie
      • 2008
      • 1312

      #1457
      Zamieszczone przez wain
      (...) FF implikuje drogie szkla (...)
      Daj przykład które szkło na FF jest droższe od odpowiednika w cropie. Bo wydaje mi się, że jest wręcz odwrotnie.

      Komentarz

      • Pikczer
        Pełne uzależnienie
        • 2005
        • 2578

        #1458
        Nie wiem czy bylo, ale kolejny kawalek 7D pokazuja :-)

        Komentarz

        • josif
          Początki nałogu
          • 2008
          • 380

          #1459
          może tak:
          7D - crop 1,3 prawie jedynka bez gripa za kasę rzędu 5DII
          ze świetnym AF ale niezbyt upakowaną matrycą
          a seria 1D 1Ds ujednolicona do FF ?

          Komentarz

          • arra
            Pełne uzależnienie
            • 2006
            • 1023

            #1460
            a może tak

            Matryca 12mpix 1.6 crop, 3 CMOS (w sumie 36 mpix - już widze wielkie litery na folderze)
            EF/EF-S
            DiGIC V
            AF z 50D
            Szybki LVAF
            filmy HD
            Nowe szkło pod HD, SUSM (Silent USM)


            www.pbase.com/arra
            R1+5D2
            Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

            Komentarz

            • Kolaj
              Pełne uzależnienie
              • 2006
              • 3293

              #1461
              Zamieszczone przez Pikczer
              Nie wiem czy bylo, ale kolejny kawalek 7D pokazuja :-)

              http://i.pl.engadget.com/2009/08/20/...canona-eos-7d/
              Post #1433

              Komentarz

              • 5y12u3k
                Bywalec
                • 2006
                • 103

                #1462
                Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na fragment obiektywu jaki widać na tej pierwszej fotce z rzekomym 7D. Mi to wygląda na jakiegoś EF-S'a 18-200 ?
                hdr & urbex

                Komentarz

                • Slider
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 1052

                  #1463
                  Zamieszczone przez 5y12u3k
                  Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na fragment obiektywu jaki widać na tej pierwszej fotce z rzekomym 7D. Mi to wygląda na jakiegoś EF-S'a 18-200 ?
                  Zwykły kit 18-55 też tak wygląda przy bagnecie. Btw nieźli jesteście, skoro po wypustce, części jednego przycisku i fakturze rozpoznajecie obiektyw..:-)

                  Zamieszczone przez arra
                  Matryca 12mpix 1.6 crop, 3 CMOS (w sumie 36 mpix - już widze wielkie litery na folderze)
                  że jak..?

                  Nowe szkło pod HD, SUSM (Silent USM)
                  A po co wyciszać coś, czego nie słychać?:-)

                  Komentarz

                  • arra
                    Pełne uzależnienie
                    • 2006
                    • 1023

                    #1464
                    Zamieszczone przez Slider
                    A po co wyciszać coś, czego nie słychać?:-)
                    Wiesz, niektórzy słyszą, a napewno usłyszy czuły mikrofon kamery. Poza tym wszystkie szkła z USM jakie miałem był słyszalne (nie wiem czy to wina silnika, czy może ruchu samego szkła). W porównaniu do np. kompakta S5, czy mojego R1, to szkła z USM sa po prostu głośne.

                    Co do matrycy, to dlaczego nie moze być 3xCMOS (tak jak w nowych kamerach, coś ala FOVEON)?

                    BTW. Jestem przekonany, że 7D (o ile istnieje) nie będzie FF.

                    www.pbase.com/arra
                    R1+5D2
                    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

                    Komentarz

                    • Slider
                      Pełne uzależnienie
                      • 2008
                      • 1052

                      #1465
                      Zamieszczone przez arra
                      Poza tym wszystkie szkła z USM jakie miałem był słyszalne (nie wiem czy to wina silnika, czy może ruchu samego szkła).
                      Oczywiście, że słychać pewien dźwięk, ale to wynika raczej z tego drugiego, czyli ruchu soczewek:-)

                      Co do matrycy, to dlaczego nie moze być 3xCMOS (tak jak w nowych kamerach, coś ala FOVEON)?
                      A, o to Ci chodziło..:-) Oczywiście, że może być, ale co widać po testach Sigmy (bo to chyba tylko ona wdrożyła te matryce do swoich aparatów), to ta technologia nie jest jeszcze dopracowana i trochę jej brakuje do tradycyjnych matryc z filtrem Bayera.

                      Te 36Mpix to będą chyba tylko na papierze, bo pomimo 3 warstw takich matryc, faktyczna rozdzielczość będzie wynosiła dalej 12Mpix. Sigma te swoje 14Mpix w SD14 osiąga chyba dzięki interpolacji (ale głowy nie dam, że tak to działa):-)
                      Ostatnio edytowany przez Slider; 19413.

                      Komentarz

                      • wain
                        Uzależniony
                        • 2007
                        • 630

                        #1466
                        Zamieszczone przez mate00sh
                        Daj przykład które szkło na FF jest droższe od odpowiednika w cropie. Bo wydaje mi się, że jest wręcz odwrotnie.
                        Wszystko co dlugie jesli wezmiesz ekwiwalenty w mm. zoom podstawowy np 24-70 vs 17-55 (chodzi o swiatlo 2.8). Jako podstawowy kit do ff jest 24-105 ktory do tanich nie nalezy, ciemnych zoomow (nowych z is) dla FF brak.
                        40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
                        www.mslezak.pl/blog/

                        Komentarz

                        • mate00sh
                          Pełne uzależnienie
                          • 2008
                          • 1312

                          #1467
                          Ale odpowiednikiem 17-55 2.8 w pełnej klatce jest 24-105 4 (różnica w GO pełnej klatki względem cropa to około 1 EV), a jego można kupić nawet taniej niż 17-55. 24-70 ma krótszą głębie niż 17-55 (na odpowiadających sobie ogniskowych).

                          Żeby było obrazowo to odpowiednikiem 50 1.8 w FF jest S 30 1.4 (lub 35 1.4L) w cropie. Przepaść cenowa jest ogromna.
                          Ostatnio edytowany przez mate00sh; 16111.

                          Komentarz

                          • Wats0n
                            Uzależniony
                            • 2006
                            • 996

                            #1468
                            Nie no, litości - proszę nie porównywać 50 f/1,8 z czymkolwiek.
                            Tako rzecze Watson.

                            /// //Galeria przejściowa

                            Komentarz

                            • mate00sh
                              Pełne uzależnienie
                              • 2008
                              • 1312

                              #1469
                              Ja piszę o odpowiednikach, czyli obiektywach o takim samym obrazowaniu (zarówno kąt widzenia jak i GO) pomiędzy cropem a FF. Nie porównuję jakości wykonania ani jakości samego obrazka. Chciałem uzmysłowić jedynie wain'owi, że 2.8 w cropie to nie 2.8 w FF jeżeli chodzi o GO.

                              Komentarz

                              • jotes25
                                Pełne uzależnienie
                                • 2005
                                • 3608

                                #1470
                                Ale to jest porównanie bardzo subiektywne. Nie w każdej fotografii zależy na uzyskaniu małej głębi ostrości, ale właśnie krótkiego czasu ekspozycji. Wtedy odpowiednikiem 2.8 na cropie będzie 2.8 na FF, a nie 4.0...

                                Komentarz

                                Pracuję...