Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • oskarkowy
    Pełne uzależnienie
    • 2004
    • 2513

    #5281
    Zamieszczone przez arra
    Wystarczyłoby wymienić filtr AA na matrycy na ND i już macie swoje iso25 i do tego ostre (choć aparat będzie się upierał, że to iso100) :P
    No tak, ale jak przyjdzie skorzystać z rzeczywistego ISO 1600, to mamy 400 ??:
    Jarek

    Komentarz

    • akustyk
      gajowy
      • 2004
      • 12158

      #5282
      Zamieszczone przez arra
      Wystarczyłoby wymienić filtr AA na matrycy na ND i już macie swoje iso25 i do tego ostre (choć aparat będzie się upierał, że to iso100) :P
      tylko wtedy nie probuj ostrzyc w LV
      www albo tez flickr

      Komentarz

      • Sławek
        Uzależniony
        • 2008
        • 968

        #5283
        Zamieszczone przez oskarkowy
        ale to co innego odzyskiwać szczegóły z przepaleń a co innego od razu naświetlić przykładowe niebo 2EV niżej. W LR to już nie to samo...
        I żeby się jeszcze dało palcem odpowiednia maskę narysować :grin:.
        www.fotokrajs.pl

        Komentarz

        • oskarkowy
          Pełne uzależnienie
          • 2004
          • 2513

          #5284
          Zamieszczone przez Sławek
          I żeby się jeszcze dało palcem odpowiednia maskę narysować :grin:.
          no o tym właśnie pisałem wyżej :-D
          Jarek

          Komentarz

          • mc_iek
            Uzależniony
            • 2008
            • 790

            #5285
            Skoro w elektroakustyce daje się na bieżąco wzmacniać, czy osłabiać poszczególne pasma, to myślę, że z punktu widzenia konstrukcji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dawało się tak modyfikować sygnały z matrycy. Tylko monitor do LV musiałby mieć ze 40 cali, żeby fotograf mógł to sensownie kontrolować. Tak swoją drogą oko ludzkie tak właśnie działa.
            Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

            Komentarz

            • basala
              Uzależniony
              • 2008
              • 615

              #5286
              Zamieszczone przez mc_iek
              Skoro w elektroakustyce(...)
              Czy w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na wrażliwość i kreatywność fotografującego?

              Komentarz

              • mc_iek
                Uzależniony
                • 2008
                • 790

                #5287
                A jedno drugiemu przeszkadza?
                Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

                Komentarz

                • akustyk
                  gajowy
                  • 2004
                  • 12158

                  #5288
                  Zamieszczone przez basala
                  Czy w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na wrażliwość i kreatywność fotografującego?
                  jesli jest miejsce na rzucane gornolotnie nawolywania do puryzmu, czy o cokolwiek ci chodzilo...


                  pomysl z filtrem polowkowym zrobionym na matrycy jest super. oszczedzalby sporo zabawy filtrami przed obiektywem...
                  www albo tez flickr

                  Komentarz

                  • basala
                    Uzależniony
                    • 2008
                    • 615

                    #5289
                    Zamieszczone przez akustyk
                    (...)czy o cokolwiek ci chodzilo...
                    Chodziło mi o "".

                    Komentarz

                    • mlody911
                      Bywalec
                      • 2005
                      • 121

                      #5290
                      Mam w moim Pro1 filtr ND włączany z poziomu menu
                      Przenieśli uchylny ekran do luster z Pro1 to i może kiedyś taki filterek przeniosą?

                      Komentarz

                      • oskarkowy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2004
                        • 2513

                        #5291
                        Zamieszczone przez basala
                        Czy w tym wszystkim jest jeszcze miejsce na wrażliwość i kreatywność fotografującego?
                        No pewnie, tylko musisz jeszcze takiego znaleźć we własnym zakresie.
                        Jarek

                        Komentarz

                        • rysib
                          Początki nałogu
                          • 2006
                          • 281

                          #5292
                          wo DPR Rumors in one Week!
                          [1K1] posted a [DPR] rumor about a 5D Mark III and 7D Mark II being announced within a month.

                          Enjoy the spelling mistakes.

                          My local dealer, media markt, claims that the new 5d3 and 7d2 will be announced within a month and in the shelves this summer. The sales representative was so sure and convincing that I am selling my 5d2 before the price drops. He claimed the sales team already prepares for the rush of totally 7 new models/updates from Canon and Nikon, and that the new add’s from media markt are being prepared formthis as we speek!

                          CR’s Take
                          Not likely. I think I’ll see a 200-400 f/4L IS 1.4x before I see a 7D Mark II.

                          I know of two dealers that have advanced knowledge of some product announcements, and by advanced… I mean about 48 hours.

                          File this under “grain of salt bigger than a Bentley”

                          cr


                          Kurde, a ja dopiero we wrześniu planowałem 5 mkII, na to wychodzi że będę musiał się pospieszyć. Ale pożyjemy - zobaczymy.
                          Pozdrawiam Rysiek

                          Komentarz

                          • Kolekcjoner
                            Obertroll
                            • 2006
                            • 18766

                            #5293
                            Nie podniecałbym się zbytnio tymi doniesieniami .
                            "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
                            Kapitan Wagner

                            Komentarz

                            • Goomis
                              Pełne uzależnienie
                              • 2006
                              • 1893

                              #5294
                              Przez Japonię wszystko się może przedłużyć.
                              5D3 realnie - ogłoszenie w ostatnim kwartale roku, na półkach 1/2.(raczej drugi) kwartał 2012, normalna cena 4. kwartał 2012 lub 1. kwartał 2013.
                              Kup 5D2 teraz to zdążysz go jeszcze dobre 1,5roku-2lata poużywać ;-)
                              Moim zdaniem za około rok dopiero pojawi się na półkach w cenie ~10-11k po 6-9 miesiącach owczego pędu cena siądzie w granicy 9k.
                              Jednak moim zdaniem jest większe ciśnienie na 1DIVN lub 1DV żeby maks w maju był w sprzedaży, razem z nowym 200-400, że o 300, 400, 500, 600 nie wspomnę (euro 2012)
                              5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

                              Komentarz

                              • artd4
                                Początki nałogu
                                • 2007
                                • 307

                                #5295
                                No i mamy ...Canona Xd Mark XXX



                                i"X"y -dowolne
                                Zaawansowany NIE FANATYK !!!
                                2x dSLR ()

                                Komentarz

                                Pracuję...